ALİ AĞAOĞLU GÖKHAN ÜNAL VE YILDIRAY BAŞTÜRK

04 Haziran 2008 Çarşamba

Trabzonspor’un �akılları zorlayan� transfer atağını kuşkuyla karşılayıp, � la ne oliy, habu gada para harcanur mi?� diye şekillenen tipik Trabzon işi muhalefet sevdalılarından değilim. Hanidir küçülme ve kendi kabuğuna çekilme süreci yaşayan bir �büyük�ün, transferlerle de olsa varlığını �hissettirmesi�nin parasal karşılığı yoktur. Altına girilen yük, camianın kaldıramayacağı bir yük değildir, üstelik kaynaklar da sokağa atılmayıp, �piyasası ve geleceği olan� isimlere yatırılmaktadır, hasılı yönetimin yol haritası başarıyla çizilmiştir, ve hatta dileriz çizim çalışmaları sonlanmamıştır.

Çeşmenin suyuna dair bazı paylaşımlar yapalım şimdi ve soralım;

ALİ AĞAOĞLU SÖZÜNÜ TUTTU MU?

Kayserisporla duygusal bağını koparan ve bu nedenle satışı �elzem� olan Gökhan Ünal’ın 6 milyon”u aşan maliyetininin nasıl karşılandığı sorusu bir yanda dursun, pastırmacıların kendi içlerinde Gökhan’ı �ucuza� kaptırdıklarına dair tartışma içinde olduklarını söyleyelim. Doğrudur, yanlıştır tartışılır elbet, ama �8 milyondan kuruş aşağı inmeyiz� noktasından 6.250″ye inişi Faruk Özak ve Osman Pepe etkisi olarak yorumlayanlar da hayli fazla.

Geçtiğimiz Mart ayı içinde İstanbul Moevenpick Otel’de Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Nafiz Faruk Özak’ın önderliğinde gerçekleştirilen �Trabzonlular dayanışma yemeği�ne katılanlardan biri de, konut inşaat piyasasının 1 numarası olarak algılanan sayın Ali Ağaoğlu’ydu.

Konuşmalar sırasında kürsüye gelen ve çok iyi bir Trabzonsporlu olarak bilinen Atalay Şahinoğlu, önündeki masada oturan Ali Ağaoğlu’na dönerek kendisinden bir yıldız sözü istemiş Ağaoğlu da, içlerinde benim de bulunduğum 250-300 kişinin tanığı olduğu şekilde �Trabzonspor”a bir yıldız da benden� sözünü vermişti. Tanıklar arasında Faruk Özak, Erdoğan Bayraktar ve Tekin Küçükali gibi etkin isimlerin olduğunu da ekleyelim.

İşte Gökhan Ünal transferini duyunca � hah tamam, Ali Ağaoğlu bombayı patlattı� dedim. Zira, bir dönem �Ali Ağaoğlu Galatasaraylı, Trabzon”la işi olmaz� türü dedikodular üzerine bire bir görüştüğüm sayın Ağaoğlu’nun �damarlarım bordo mavi akar� cümlesindeki samimiyete tanık olmuş ve sözünü tutacağına inanmıştım. Hasılı Gökhan Ünal transferinde Ali Ağaoğlu’nun büyük �katkısı� olduğunu düşünüyorum.

GÖKHAN ÜNAL: İLK HEDEF 100″LER KULÜBÜ

Ankara Petrolofisi”nden 1997 yılında Gençlerbirliği”ne �amatör� transfer yaparak çıkışını başlatan Gökhan Ünal; ilk profesyonel imzasını da 3 yıl sonra bu takımda attı.

Resmi kayıtlara geçen 110 golü bulunan Gökhan’ın filelerle buluşturduğu topların 26″sı 2. , 3. ve paf ligi mücadelelerinde olurken, milli forma altında da iki gole imza koymuş.

Gökhan Ünal Süper ligde bugüne kadar 82 gole adını yazdırmış. 11″i kafa 6″sı da penaltı golü olarak kayıtlara geçen bu 82 gollük performansın 100″ler kulübüne giriş için sadece 18 gole ihtiyacı var. Yani Gökhan’ın en yakın hedefi 100 ler kulübüne acil kayıt olmalı, olacak..

YILDIRAY BAŞTÜRK TRABZON”A GELİR Mİ?

Bilmem!? Ama gelirse çok iyi olur. Yönetimden bu konuda bilgi almak kolay değil, iyiki de değil, zira bu işler çetrefildir. Ama bazı yöneticilerin bu transferi �hayal� olarak nitelendirdiğini de ekleyelim.

Ama doğrusu Emre’li bir Fenerbahçe’ye karşı Yıldıray’lı bir Trabzonspor’u izlemek çok keyif verirdi..Hele Fenerin başında bir de Fatih Terim olsa, daha da güzelleşirdi Yıldıray konçertosu.

Bana Burak Yılmaz demeyin!!

İBRAHİM, KAYIHAN VE SAMET KARDEŞLER..

Yazma serüvenim boyunca pek çok �aşık�la karşılaştım, karşılaşıyorum. Trabzonspor sevdalıların dünya”ya nasıl yayıldığını gördükçe de, camia olmanın nasıl bir bütünleşme duygusu olduğuna da tanık oluyorum.

İbrahim Uzunosmanoğlu Sakarya’da öğrenim gören bir Trabzonsporlu. Geçtiğimiz yaz yol tarafında tellere yapışıp Yavuz Selim keyfi yaparken �abi sen o”sun değil mi� diye başlayan muhabbetimiz, çok az konuşabilsek de, büyük bir gönül birliğiyle sürüyor.
Diğer kardeşim Kayıhan Kıbrıs’ta üniversite eğitimi görüyor. Yemen çöllerinde unutulmuş, umut kesilmiş ağabeyine kavuşmuş kardeş sıcaklığında yakınımda duruyor. Facebook’de Sedat Tunalı ve Hür ve Hesapsız başlıkları altında iki site açmış, çok güvenip sevdikleri ağabeylerine, bana yani, destek veriyorlar.
Bir diğer Trabzon sevdalısı okurum da Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde Turizm ve Otelcilik eğitimi gören Samet Çoban. Samet’in yönetime teşekkürü ve bir de mesajı var; “Ne olur bir de Simkovyak gibi oyun kurucu alın”

Tek istedikleri, hep bu çizgide ilerlemem. Zaten başka bir ihtimal yok..İyi ki varsınız kardeşlerim.

BUDUR! 1967’YE HELAL OLA!
İstanbul Bağcılar”daki Dr. Cemil Fevziye Özkaya İlköğretim Okulu’na Trabzonspor forması hediye eden 1967 Trabzonsporlular Derneği günlük saha sonuçlarından çok daha önemli bir işe imza koydu..Okul Müdürü Remzi Aydın � 20 kişilik okul takımımızda Trabzonlu ve Trabzonsporlu öğrenci sayısı çok fazla değil belki ama artık bundan sonra hem onlar hem de tüm okul Trabzonsporlu� açıklamasında bulundu 1967 Trabzonsporlular Dernek Başkanı Alaattin Hatayoğlu ise, �Bu çocuklar hayatlarında Trabzonspor”un şampiyonluğunu görmemiş. Belki hayatlarında Trabzon’u da görmeyecekler ama sonunda hepsinin gönlünde Trabzonspor sempatisi oluşturduk� şeklinde konuştu. Öte yandan okulun bahçesindeki törende tüm okul hep bir ağızdan “Bordo-mavi, en büyük Trabzonspor” tezahüratında bulundu.”
Sebep olan da sağolsun bu işe imza koyanlar da..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: