Ankara’ya çakal yağmuru yağdı

Hani bir yanınız güneş olur bir yanınız yağmur kaçağı;  hani bir elinizle gözünüzü alan güneşi gölgelerken diğer elinizin orta parmağıyla üzerinizi çamurlayan taksiyi  selamlarsınız ya, işte o yağmurdan biri yağdı Ankara’ya.

Sevdiklerimden kimse yoktu yanımda, dişlerimden biri de gitmişti bırakıp, ama çakal yağmuru vardı işte. Her yağışı sonrası Trabzon’un tüm yeşilini Goğlise (salyangoz) boğan, çocukluğumuzun damlalarını harçlığa dönüştüren Çakal Yağmuru.

O taksiden sıçrayan çamur kahverengi pantolonumu bile “kullanılamaz” hale dönüştürünce, TRT ‘den Nevin hanıma yapacağımız Kurumsal ziyaret tehlikeye bindi, iki seçeneğim vardı ya yeni bir pantalon almak ya da Reşit Galip’e çıkmak.  Reşit Galip çok iyi karşılamadı, ütü yoktu, ütülenecek uygun bir pantalon da. Vakit yoktu, çekip ayağıma çadır bezinden pantalonu, Mehtap ve Ayberk’le TRT’ledik. Nevin’lendik sonra, sonra Nevin hanımın kahve falından anlamadığını öğrendik.

Çakal yağmuru çakallığından sıyrılmış basbayağı bir kaplana dönüşmüştü, bırakıp Mehtap’ı akılalmaz kiralı evine, döndük Kızılay’a.

Ofisteyim, yazılması gereken onalrca yazı var, duyulması gereken birkaç ses, Kuzey sessiz kaç gündür, intikam hırsı acıtıyor, Serkan Trabzon’a dönüyor akşam, Süleyman “abi akşam eğelenelim, ben uygunum” fısıltısıyla küçülttü gölgesini adım adım. Neva’mız gelecekmiş 16 Ekim’de , hani şu Dünya’nın görüp görebileceği tarif dışı birkaç yazarından birinin, Oscar Wilde’ın doğduğu gün…

“Kadınlar anlaşılmak için değil sevilmek için yaratılmışlardır”  demişti Oscar Wilde, ömrünce sevilsin Neva’mız…

“”İhtiyatlılık kadar, kişilik için ölümcül hiçbir şey yoktur.” cümlesi de dahi İrlandalı gündaşının Neva’m. Hep maviliklere çırpsın kanatların, hiç bakmadan ardına, bir senfoni gibi savur notalarını.

Hoşgeldin bebek…

Yazıya Müzik: http://www.vidivodo.com/269437/queen-_-the-show-must-go-on

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: