BÜLENT ATAMAN , İBRAHİM AKIN VE GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ ÜZERİNE…

Karabükspor’un “Trabzonlu ve Trabzonsporlu” olduğunu saklamayacak kadar cesur “Eşkıya” lakaplı kalecisi Bülent Ataman (Muhtemelen yeni sezonda Göztepe kalesini koruyacak) , Karabükspor- Fenerbahçe maçı sonrası yaptığı açıklamalarla bir anda gündeme bomba gibi düşmüş , “Fenerbahçe saha içinde de saha dışında da iyi oynuyor” salvosu sonrası harekete geçen Aziz Yıldırım medyası Ataman’ı linç kampanyası başlatmıştı. Bu kampanyanın “önde gideni” olan Hürriyet, Fenerbahçe muhabirleri imzasıyla “Fener Ataman’a dava açıyor” haberiyle de üzerine düşen görevi yerine getirmişti.! Haberi yapan Hürriyet Spor Servisi olunca çok üzerinde durmuyoruz, İletişim Fakültelerinin “Basın Ahlakı” dersine malzeme çıkarma konusunda harıl harıl çalışmaya devam ediyorlar, yakışıyor da üstelik…İlk fırsatta Şeftaliyi yarıp Skip ayrılacaklarından da kuşkunuz olmasın..

Bülent Ataman’ı yakından olmasa da “iyi” tanırım, kendisi kardeşimin sınıf arkadaşı ve kankasıdır, haliyle karakteri hakkında da bilgi sahibiyim, kardeşimle “kanka” olan onun birçok özelliğini de taşır, haliyle…Yürüyen trafodur misal; meydanı boş bulunca sallayan ya da klavye marifetiyle “adam” olmaya çalışan sanal güruhun bini bir araya gelse Bülent Ataman’ın yanına yaklaşamazlar, zira yel kayadan toz alır ancak…

Farkında mısınız bilmem, Bülent Ataman hiçbir yerde Trabzonsporlu olduğunu saklamadı, saklamaz, ben de ciddi bir gazetenin köşesinde kendisine duyduğum güveni ve “yakınlığı” saklamadan ve kelime oyunlarına girmeden ilan ettim. Çünkü namuslu insanların tek mahkemeleri vicdanlarıdır ve Ataman da ben de “bu ülkede namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır” şiarına inanırız.

Sorumuz şudur;

Hürriyet Gazetesi Fenerbahçe’nin Bülent Ataman’ı “mahkemeye vereceğini” haber olarak duyurmuştu, acaba gazeteciliğin gereği olan fikri takip kuralını işleterek bu mahkeme sürecini okuyucularına duyurmak zahmetinde bulunurlar mı? Bir de hatırlatma; Bülent Ataman söz konusu gazete haberine imza koyan muhabirleri mahkemeye verdi, mahkeme sonucuna göre bir tazminat kazanırsa bu parayı garip gurebaya dağıtması için Kızılay’a bağışlayacak.

İBRAHİM AKIN; ELE YÜZE BULAŞTIRILAN MASUMİYET

İBB’nin çocuk yüzü masumiyetini hiç kaybetmeyen çehresiyle sevilen-bilinen futbolcusu İbrahim Akın da , çete operasyonuyla göz altına alınarak tutuklanan 31 kişiden biri olarak Metris Günlüğü tutan kişilerden biri oldu.

İşin Beşiktaş’ı ilgilendiren boyutundan bakarsak,; Serdar Adalı’nın yerinde hangimiz olsak yapabileceğimiz bir “yanlış”a düşülmüş ve yeni yasaya göre suç işlenmiş, bu suçun taraflarından biri de İbrahim Akın olmuştur. Herkesin sorduğu soruyu biz de sormasak olmaz; Bu nasıl bir “oynamama” teşvikidir ki, bir gol bir asist ve bir de penaltı gollü bir performansın yanına “bilerek oynamadı” notu düşülebilsin? İddianamenin hazırlanmasından sonra belki mantıklı bir yanıt bulunabilir, bilmiyoruz henüz.

Ancak;

Kendisine teklif edilen “teşvik” parasının helal mi haram mı olduğunu bir imama sorduğu iddia edilen ve imamın muhtemelen “caizdir” yanıtıyla parayı alabilen bir safiyane duruşla karşı karşıyayız.

Kim ne derse desin, benim için İbrahim Akın’ın yıllardır hiç değişmeyen yüzü bir masumiyet ifadesidir. Yasa elbette uygulanacaktır, ama başta bu ülkenin psikologları olmak üzere, “insan” üzerine kafa yoran herkesin bir “İbrahim Akın” analizi borcu vardır. Bu işi Oray Eğin’e yıkamayız!

İBB BAŞKANI VE TFF ÜYESİ GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ!

Şike soruşturmasında adı en sık kullanılan takımlardan biri de İstanbul Büyükşehir Belediye spor. Ve bu takımın Başkanı da Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Göksel Gümüşdağ! Aynı Gümüşdağ çete soruşturmasının lideri olduğu iddia edilen Aziz Yıldırım’ın en yakın dostlarından biri olarak biliniyor, malum.

Dikkatle okuyun lütfen;

İBB’nin tutuklu futbolcuları İbrahim Akın ve İskender İnal bir yanda,

Dinlemelere takılan bir diğer İBB oyuncusu Can Arat’ın 2-0 kaybettikleri Fenerbahçe maçı için “ yahu bize bir yatın demedikleri kaldı” bir yanda,

İBB’nin Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın Aziz Yıldırım’la olan “dostluğu” bir yanda dursun;

Siz bu soruşturmayı yürüten savcının yerinde olsanız, bu “gizli” dosyayı, üç oyuncusu bu kirliliğe karışmış İBB!’nin (Kaldı ki başka birkaç İBB’li oyuncu Can Arat’la aynı doğrultuda konuşmuştur) birkaç hafta öncesine kadar başkanlığını yapan bir kişiye teslim eder miydiniz? Futbol Federasyonu , huuu , orada mısınız??? Bu ülkeden en az namussuzlar kadar cesareti olan namuslu insanlar da yaşıyor, haberiniz olsun!

“BÜLENT ATAMAN , İBRAHİM AKIN VE GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ ÜZERİNE…” için 3 cevap

 1. Yıllardır maç seyrederiz.Malesef bir aydının dediği gibi afyon gibi müptelası olunmuş.Günümüzdeki futbol gerçekten kitaplara ,tez konusu olarak üniversitelerin akla hayale gelmeyecek bilim dallarına tez konuları olacak hale gelmiş.Endüstriyel futbol denilen tanımlama ise en az uyuşanı.Mafya ve spor;psikoloji ve futbol;sosyoloji ve futbol;biyoloji ve futbol aklına geleni sırala..Özünde insanı cezbeden o ilk halinden ise eser miktarlarda var kuytularda.
  Futbol oynayanlar ilk topla buluşup yaşadıklarını iyi bilir.Tarif edilmez bir haz vardır.Kimi kaleci,kimi hakem,kimi golcü ,kimi antrönerdir.Her insan kendi doğasına uygun bir mevki edinir.Sonradan seyirci olunur genellikle.O zamanda sahadaki her noktada her pozisyonda her anında var olur.İş ,geçim kaynağı olunca birilerine yani profesyonellik girince futbola ; temmuz ayında yediğimiz tarladaki mevsim domatesiyle ,kışın ortasında yetişen sera domatesi arasındaki lezzet uçurumu gibi
  tadı değişiverir.Sonra işi futbolu yazmak olan yazarlar başlar nalıncı keseri gibi kendine yontmaya.Zira bu kadar çok konfigürasyonu olan spor dalı pek bulunmaz.Ne yazsan bi tarafından doğrudur aslında.Polemik de,demagoji de ne dersen de.
  Sonra bir gün nasılki her şey çürür,yok olur gider ;”O temiz,amatörce yapılan ve saf futbol gider çürümeye başlayan ve pis kokular üreten endüstriyel futbol başlar.Futbolu çürüten paradır,markalardır.Bir yazarın dediği gibi zaten “marka”lar günümüzün çağdaş putları ikonlarıdır.
  Bizde şimdi markalaşmış “putuna”ahlaksızlık,namussuzluk,kanunsuzluk,adaletsizlik,hırsızlık,günahkarlık gibi onlarca çirkin yakıştırma yapılan “modern ikonların” müritlerinin hallerini anlamaya uğraşıyoruz.
  Hala bu mecrada azıcık bile olsa sayıları; temiz ve hür vicdanlı,onurlu,namuslu kalabilen kırpık ışıklı yıldız misali olanları aramamız ve onların sonsuz ışıklarını bu pisliği yok edecek şekilde parlatmalıyız.
  Sahadaki emeğinin ve alınterinin görmezlikten gelinmemesini isteyenler unutmasınlar ki onların emeği ve alınteri bu futbolu oynamak için tek başına yetmez.Oynadığın maçta Kendin ter içinde kalmışken rakibinin terbezlerinin niçin çalışmadığınıda düşünmelisin.Başka sahalarda senin terinle aynı teri üreten bedenler ve yürekler karşısında biyolojik ve fizyolojik yapısını adeta bozacak şekilde bırak teri ,kusanlar varsa herhalde en iyi sen anlarsın neler olduğunu.Hiç bir şey anlamayacak saflıktaysan bırakta; birilerinin terbezlerini iğdiş edip,kaslarına pranga vuran;bazılarınıda ölümüne koşturan karanlıklar prenslerinin varsa savunacakları onlar konuşsun.
  Markalı medya ikonları ve onlardan beslenen ikoncukların dediğine değil yüreğine inan.
  O zaman sayın Tunalının dediği zan altındaki birinin o masum yüzüne ilgi duyarsın.

  Beğen

 2. Öncelikle son 4 yazınızın ana fikrinde Hürriyet Gazetesi,Lig tv ve Şansal Büyüka.Bunların hangi ortak paydada buluştuğunu sanırım en iyi siz biliyorsunuz.Size göre hepsi Fb yalakası.Siz tutturmuşsunuz bir kanaldan devam ediyorsunuz ama son olaylar öyle 3-5 kişinin yorumuyla olmayacak göreceksiniz.Dün akşam TRT de 3 tane spor yazarı şike muhabbeti yapıyorlar.Sürekli Fb düşmeli yada düşerse dünyanın sonu değil,lig tv abonesi Fb li ler decoderlerini vermezler korkmasın Lig tv GS yı Bursa yı da izler Fb taraftarı diyecek kadar ufaldılar.Neden??Bank Asya maçları TRT de diye.Bu kozu nasıl kaçırdınız Sedat Bey.Bakın size sonraki yazınız için malzeme de çıktı.Kendi kendine tezata düşmeyi de anlayamadım yazınızda.Tuttuğu takımı bağırarak söyledi diye delikanlı Bülent olunuyor,Türkiye de duymayan kalmamışken İbrahim Akın ın itiraflarını ne iş se İbrahim baby face tir psikolglar şurası toplansın İbrahim için vs vs.Bakın dönem dönem takip ediyorum yazılarınızı bazen TARAF olmamak ta gerekiyor.Cezasını çekecektir suç işleyen ama siz 2 armut+1 elma kaç yapar diyorsunuz.Böyle bir mantık yok kusura bakmayın.Göksel Gümüşdağ dan korkuyorsunuz Fb ye kıyak geçecek diye adam bırakın Fb yi kendi topçusunun içeri alınmasına kılını kıpırdatamadı.Bu kadar basit mi ya kardeşimin kankası mantığıyla biyerler gitmek.Bu arada son şike kanunu okuyup anlayanlardan biri olarak söylüyorum şike yapmak ve yapma girişiminde bulunmak küme düşme için yeterli.Yani Fb ise olay.Medyada yazıldığı üzere yapmaya çalışıp beceremedi diye yazılan malum kulüpler de küme düşer.Öyle teneke parçasını iade ediyorum diyerek kurtaracağını sanan takımlarda düşer.Bank Asyadan çıkan da düşer.O yüzden kimse rahat olmasın.Onur bey Bjk gibi kupa veriyorum Ts gibi temiz lig istiyorum bana müsade ile olmuyor bu işler.Düşer bu takımlar.Evet ben de katılyorum sana adam gibi eyyam yapmasınlar ve sadece bir takımı düşürmesinler…

  Beğen

 3. İbrahin Akın bahsi geçen maçta çok iyi oynamıştır ve golünü de atmıştır ki;sağlam karakterli bir oyuncuya yakışan da budur…Ama bu iyi oynamanın sonunda tekrar Beşiktaş’a ya da üç İstanbulludan birine gidememe riskini de göze almak lazımdı.Ve sonunda her ne hikmetse sezon içinde 3 istanbul kulübünün de transferini istediği İbrahim Akın ; hiçbirine transfer olamadı. Ve meşhur fenerbahçe maçında aldığı iddia edilen 100.000 euro…O maçı da çıplak gözle izledim maalesef o maçta da çok kötü oynadı;İskender de çok kötüydü;İstanbul belediye takımı da…Ama gene İbrahim’ e kızmıyorum;koskoca Fenerbahçe takımı eğer belediyecilere maç satın oynamayın diye para veriyorsa;(ve bu ispatlanacaktır er ya da geç mahkemede);ve tüm bu pisliklerden sayısız maç ve takım satın almalardan sonra;rakibin maçlarına teşvik yollamalardan sonra sadece 1 gol averajı ile şampiyon olduk diye bu kadar sevinebiliyorsa bu (insan demeye dilim varmıyor) yaratıklar;alın o şampiyonluk kupasını turşunusu kurun;başınıza çalın; beyler derim.Biz de öyle kupa yoktur olamaz da…Ve eğer Futbol Federasyonu da eyyama devam eder ve şikecilere gerçek bir ceza vermeye yüreği yetmezse(vereceği cezanın en hafifi küme düşürmek ve kupaya el koymaktır)Trabzonspor ben artık şaibeli bir ligde oynamam demeli ve ligden çekilmelidir…

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: