“İ… Trabzon Olamazsın şampiyon”

“İ… Trabzon Olamazsın şampiyon”
 
Sözümüz, Fenerbahçe’nin “kanaat” önderliği makamını işgal edenleredir.
 
Türkiye “Fitbol”  Federasyonu’nun Fenerbahçe’ye özel uygulamalarından biri olarak hayatımıza soktuğu “kadınlara ve çocuklara öze “maç gecesinden hepimizin çıkarması gereken dersler vardır.   Fitbol federasyonunun statü devam ederken aldığı bu “ara kararın” hangi kaygılardan beslendiğini hepimiz biliyoruz ama biliyor olmamız  bu garabeti kabul ettiğimiz anlamına gelmez, bu not böyle dursun.
 
Kanaat önderi kavramını biraz açalım da, kerameti kendinden menkul ya da tv programlarından kazanılan cukkalara bağlı aidiyetleri kastetmediğimiz anlaşılsın.
 
Benim için Fenerbahçe’nin kanaat önderi Lefter’dir, Can Bartu’dur;
 
Çete ve Şike soruşturması bitene kadar susma efendiliğini gösteren ama bu arada takımına ve camiasına sahip çıkmaktan geri durmayan kongre üyeleridir
 
Takıma ve markaya sahip çıkmakla, kişilere sahip çıkmayı karıştırmayan ve sportif mücadelenin saha içinde kalabildiği ölçüde kıymetli olduğuna inanan eski tüfeklerdir
 
Benim için kanaat önderleri
 
Endüstriyel  Futbol  kirliliğine karşın, mertçe mücadeleye ve emeğe saygı ilkesiyle markasına sahip çıkan FenerbahCHE özelinde , kalbinde sevgiden başka hiçbir şeye yer vermeyen tertemiz Fenerbahçelilerdir.
 
Dönelim asıl mevzumuza;
 
Şükrü Saraçoğlu’nda toplanan 50 bine yakın kadın ve çocuktan oluşan Fenerbahçe tablosunun, en usta ressamları bile kıskandıracak enfes bir kolaj olduğunu, bu tabloyu yaratabilmek için usta fırça darbelerinden çok daha fazlasına gerek duyulduğunu ve bu gerekliliklerin en değerlisi olan masumiyet duygusunun da o gün o statta neredeyse elle tutulacak kadar hissedildiğini hep birlikte gördük, yaşadık, paylaştık.
 
Yaratılan tablo, başta ezeli rakipler olmak üzere futbol dünyasının tüm unsurlarınca gıpta ile izlenir ve her marka bu tür bir güzelliğin düşler bahçesinde kendini hayal ederken yükselen bir slogan bu eşsiz tabloya gölge düşürdü.  Malum, Trabzon inbeymiş ve olamazmış şampiyon!
 
Soru şudur, bu tabloya çirkinliğin fırça darbesi olarak düşen bu eskizin motivasyon kaynağı neydi? Değmiş midir? Ve bu eskiz çirkinlikten başka neye yaramıştır?  Fenerbahçe’nin kanaat önderleri, yanıtlarınızı bekliyoruz.
 
Bir de hatırlatma yapalım; Trabzonspor’un tıpkı FenerbahCHE’li kardeşleri gibi futbol içindeki her türden pisliğe karşı adaletin bayrağını açan bir taraftar grubu var;  KemenCHE taraftar grubu. Bu kardeşlerimizin sitesinde Ganzilis Tv imzasıyla yayınlanan bir klipte 30 yıl öncesinde 60 yaşlarında TS’li köylü bir nine ile yapılmış kısa röportaj var. Bu “köylü” ninemiz küfürsüz ve namuslu oyundan söz ederken, 30 yıl sonra Şükrü Saraçoğlu’nun dolduran 40 bin “kentli” kadınımız “inbe Trabzon” korosunun  üyesi olmaktan arkaik bir haz duyuyorsa, hepimiz kirliyiz, hepimiz suçluyuz demektir.
 
Kardeşler, sesimi duyuyor musunuz???
 
Bir buzdolabına maç satan süper lig kulüp başkanları aramızda dolaşırken, adalete ve haysiyete ancak birlikte ulaşabileceğimizin farkında mıyız?

SİİRT’TE KATLEDİLEN 4 KADIN VE KUMRULAR SOKAK VE KÜRKÇÜ VE ÖNDER VE BDP…
 
PKK kanadının kirlilik düzeyini hayasızca artırdığı bu savaşın daha birçok masumu hayatından koparacağını bile bile, evrenin en kıymetli hediyesinin insan hayatı olduğunu ve tek bir insanın öldürülmesiyle tüm insanlığın öldüğünü ne zaman anlayacağız!  PKK kanadından yapılan açıklamada “özür dileriz” dendiği iddia ediliyor. 4 gencecik fidanı hain kurşunlara kurban vermiş olmanın acısına mı yanmalı yoksa aynı PKK’nın bu kirli savaşta ölen “bölge insanından” özür dilerken, Ankara Kumrular Sokakta çakmaklara gaz doldurarak evine ekmek getirmeye çalışan yaşlı amcayı hiç umursamamasına mı…
 
PKK ve onun uzantıları, masumiyeti bile kirlettiler.
İçimziden birşey yazmak gelmiyor ama tarihe kayıt düşmek zorundayız.
BDP’li Ertuğrul Kürkçü ve Sırrı Süreyya Önder. Öyle oturacak mısınız?

““İ… Trabzon Olamazsın şampiyon”” için bir cevap

  1. Güzel bir tablonunun, tarihe not düşülecek güzel bir anın, nasıl yerle bir edildiğinin farkına vardılar mı acaba ? Bana göre böylesi bir güzellik lekesiz olmalıydı. Tıpkı orada bulunan masum çocuklar gibi…. sevgiler…

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: