İftiracı bir siteya dair

Aşağıdaki yazı sahibinin sesi hissi veren bir maşanın kaleme aldığı karalamadır..

“Cemal Ersen’in U Dönüşü ve Sedat Tunalı

İki-üç yıl önce Trabzonspor hakkında en güzel yazanlar kimler diye bir soru sorulsaydı sayacağım iki isimdi Cemal Ersen ve Sedat Tunalı.

Önce Sedat Tunalı bozuldu. Odatv’de ulusalcı ve muhalif oldu, Sabah grubuna geçtikten sonra ise Ergenekon düşmanı. Bu süreçte de futbol yorumları değişti. Takımın tüm değerlerine hakaretler yağdırmaya başladı ve son noktayı Şenol Güneş ile ilgili malum twiti ile koydu. O twitin içeriğini bile yazmak istemiyorum. Sedat Tunalı gibi birinin Trabzonspor üzerinden prim kazanmasına üzüldüm. Sonrasında gelen tepkilere küfürlerle yanıt vermesi ve Şenol Hoca başkan olsun istiyorum tarzı kıvırma hareketleri de kendi karakterine çok yakıştı. Umarım ilerleyen dönemde hayatının sonuna kadar sürecek bir “Trabzonspor’dan arınma” yaşar. Kendisine pek fayda sağlamayacaktır ama bir kirden kurtulmak Trabzonspor’a kesinlikle fayda sağlar”

Bu satırlar oyna dik oyna adlı bir sitede çıktı. Kalemin, sahibinin sesi iftiracı bir pezevenk olduğunu düşünüyorum.

Ama dik oynamak nasıl olur gösterelim, meczup sırtlan ne demiş;

1- “önce sedat tunalı bozuldu, oda tv de ulusalcı ve muhalif oldu , sabah grubuna geçtikten sonra ergenekon düşmanı”

Dinle iftiracı zavallı: Ben Oda Tv de sadece birkaç yazı yazdım ve hiçbirinde siyaset yoktur. Dileyen Oda Tv arama motoruna ismimi yazar ve çıkan yazılara bakar. Yazıların tamamı spor dünyası üstüne ve vicdan odaklıdır. yani ne düşüdnüysem onu yazmışımdır ve kimse bana karışmamıştır.  Keza sabah grubunda da bu tavrım hep devam etniştir. Bir yazar yazılarıyla vardır, yazılarıma bakan her namuslu insan bunu görür. Ama dik oynayan arkadaş her kimse, herkesi kendi gibi kimin kayığına binerse onun türküsünü söyleyen omurgasız asalaklardan zannediyor, ben sizden  değilim, ben karşılıksız severim

2-“Takımın tüm değerlerine hakaret etmeye başladı sonra da Ş:G ye o malum twiti attı”

Dinle sırtlan:  benim için takımın değeri yiğitlik, haysiyet, omurgalı duruş ve mağrur duruşunu bozmayan erkekçe tavırdır, öyle sahiplerinizin bedava biletleri, kombieneler, reklam gelirleri sizin gibilerin değerleridir.

O malum twit dediğin şeyi de ben buraya tekrar yazıyorum, sizin gibi sinsi sırtlanlar yüzünden millet ana avrat düz gitmişim sanıyor. Twit şudur: başta serkan ve colman olmak üzere emek veren oyuncular öbnce c.çakırın sonra da senin ağz. hacetlesin” , evet doğru değildi, ama ben sizler gibi hesap adamı değil her hücresine kadar trabvzonsporlu ve trabzonluyum.  Trabzon da büyüyen adam hata yapar ama hesap yapmaz.

3- “ST gibinin Trabzon üzerinden prim kazanmasına üzüldüm.Sonra da Ş.G başkan olsun tarzı kıvırması kendi karakterine çok yakıştı”

Müfteriye yanıt: Gerizekalıların en ilerisi, ST Trabzon üzerinden prim yapacak karaktersizlerden hiç olmadı, herkesi kendiniz mi bellediniz? aksine Trabzon sevdam yüzünden zerre menfaatim olmadığı şehrim için itle götle çakalla mahkemeliğim, siz de onların arasına katılın çok memnun olurum.

ŞG başkan olsun diye kıvırma meselesi de az okumuş cahil örneği. Bir yolunu bulur da ŞG’ye ulaşırsanız “size başkanlık teklifini ilk olarak kim ne zaman önerdi” diye bir sor sonra da git aynaya tükür, herşeyi namuslu insanlardan beklemeyin

4- “umarım Trabzon dan arınma sağlar ve trabzon bir kirden kurtulur ” vs

Şabalaka cevap: köpeklerin duası kabul olsa kemik yığınının altında kalırlardı, boşa yorma çeneni, yazıyı kaydettim, ya mahkeme ya da ben o yazıyı yedireceğiz size. İftira atmanın da bir raconu var, insan biraz okur, inceler, araştırır, böyle salakça iftira mı atılır? Hiç mi düşünmezsiniz sonrasını??

Bu cevabı masum ve saf trabzonsporlular ve sporseverler gerçekleri bilsin diye ekledim.

Benim o mağrur ve yalnız bırakılmış şehir üzerinden zerre çıkar hesabım olmamıştır, olmayacaktır. Beni etraflarında çokça bulunan ya da hizmet ettikleri efendileriyle bir tutanlar er geç gerçekle yüzleşecektir. şehri her anlamda sömüren bu iftiracı ve sahipleriyle içe4rde;  şikeci ve çetecilerle de dışarda mücadeleye sonuna kadar devam edeceğim. Biliyorum yalnız değilim, Dozer Cemil ya da bir başına yaşadığı dağ köyünde radyodan Trabzonun maçını dinleyen nenelerin ve dedelerin ne anlama geldiğini bilen çok kişi var.

Ruhunu satmış maşalar benden uzak sahiplerinize yakın olun, paçamı ısırmakla elinize birşey geçmez anlamadınız mı hala?

“İftiracı bir siteya dair” için 7 cevap

 1. Çok iyi anladım..
  Yazını okuduğum an da anlamıştım durumu.. Bahsi geçen kişinin yorumlarını destekleyen bir ifadede bulunmadım bu yüzden..
  Dikkat çekici olan sadece çok sert ifadelerindi.. Değmez.. Duygusal bir yapın var çok belli.. Haksızlığa tahammülsüzlüğünde bundan.. İnsanları en tehlikeli yapan haksızlığa uğradıkları düşüncesidir.. Bu çok açık ama gerek yok bence uyma.. Kimsenin de reklamını yapma.. Onlar çok ufaktır.. Görünmezler..
  Birşeyden emin ol S.T.; bu yazıya senden başka reaksiyon gösteren yoksa, senin yerine müdafaa ya geçen yoksa bence sen de kendini çok hırpalama..
  Sen bir camianın selamti için koca kulüp başkanlarına kafa tutarken, milyonlarca taraftarı olan kuluplere şimşekler yollarken, sana bu ithamlarda bulunanlara camiandan bir tepki gelemzse sanırım artık one man show dan vazgeçme zmanın gelmiştir..
  Düzene uy demiyorum..
  Uyamazsın..
  Genetik kodlarına aykırı:)
  Ama artık kendini yorma.. Bir şeyi farketmen gerkirse o da şudur; zaman herşeyi değiştirir.. Belkide senin ” adam ” dediklerinden heryede çok az kalmıştır..
  O Fener li kardeşimize de söyleyecek tek bir şey var: Allah yardımcısı olsun:)
  Ama eminimki akil biri ise seninle, biizm malum konuları konuşurken aslında farklı şeyler konuşmuyorsunuzdur.. Bu düzeni icad edenlerin şimdi nasıl adalet bekçiliğine soyunup düzene uymak zorunda kalanların cezalandırlmasını anlaşılmaz bir zevkle takip ettiklerinde hemfikirsiinizdir..
  Hasılı..
  Sen yazmaya biz okumaya devam..
  Kendine iyi bak.. Fenerli arkadaşa da selamlar..

  Beğen

  1. aleyküm selam…

   Beğen

 2. ST bu nasıl bir yazı böyle..
  Yani şaşırtmaya devam ediyorsun..
  Bahsi geçen siteyi de o yazıların yazarını da tanımam..
  Hiçbir fikrim de yok ama belliki camianızdan birisi biletten reklamdan bahsetmişsin..
  Bumudur yani..
  Nerde kalıyor kalemlerin özgürlüğü..
  Cevaben yazılan bu kadar hakareti hakedecek sertlikte bir yazı okumadım maalesef.
  Umarım bana da iftiracı ve sahibinin sesi gibi sıfatlar yüklemezsin..
  Ama unutmaki sen de geçtiğimiz süreçte haklı yazılarının yanında yargısız infaz ve büyük bir camianın güçsüz bir döneminde acımadan kılıcını çekme acımasızlığını gösterdin..
  Biz sana duygusal bir cvp yazınca da ağlak yorumlar dedin..
  Demekki bu durumlarda sivri kelimelerle yanıtlayıp sana hakaret üzerine hakaret yollamamız gerkiyordu:)
  Uslubun çok sert kaçmış..
  Bence sessizlik en iyi cevaptır bazı zmanlarda..
  Camiana olan obsesif bağını anlamadıklaırnı düşünüyorsan bunu bu tip yazılarla değiştiremezsin…
  Sende sessiz kal..
  Zaman senin mi onların mı gerçek sevdalı olduğunu göstereceltir..
  Ha bu arada trafik vakfı ile ilgili yazdığın yazı sonucunda çok mutlu oldum ve seni takip ettiğim için boşa bir şey yapmadığımı farkettim..
  Otoparklar para kazansın diye vatandaşın cebine göz diken zihniyet birgün eminim hükümet tarafından farkedilip gereği yapılacaktır..
  Alçakça ve saygısızca insanları mağdur eden (hakedenler ayrı ) sorumlulara, birisi birgün mutlaka dur diyecektir diye düşünüyorum..
  Neyse.
  Canını sıkma..
  Milletle de boğuşma:)
  Davalı olduklaırna da it göt deme:) En azından mertçe karşına çıkıp dava yoluna gittiler..
  Bir web sitesinden sana hakaret etmediler:)
  Adamın memleketi etnik kökeni olmaz..
  Şoven duygularından birazcık sıyrıldığın an adam gibi adamsın..
  Düşmüşe vurmadığın, ezileni müdafaa ettiğin sürece emin ol nereli olduüun önemli değil..
  Seni yeri gelir hiç ummadıkların savunur..
  Selametler dilerim../

  karşıma mertçe çıkanlara lafım yok dostum, ama bana “kir” muamelesi yapan ve cahilce eleştirilerini benimle hesabı olan kişilerin taşeronu olarak kamu önünde iftira atanlara sıfır toleransım var. Bilmediğin için sert bulmakta haklısın, ama inan kulüplerimizi sömüren, kemiren taraftar tipi varya hani, onlar ve onların taşeronlarını yapıştıkları sırtlardan söküp atmalıyız ve bu tip iftiracı yaratıklara hiç kimse acımamalı.

  memleket tutkum çok zaman rahatsız edici biliyorum, ama “adam” a olan tutkumdandır memleketime olan bağlılığım. misal benim sık sık aynı evi paylaştığım kişi, fanatik ötesi fenerlidir, ama adamdır…misal bana “kir” muamelesi çeken tiplerin trabzonlu tiplerin aqlayına o fenerli arkadaşımı değişmem…

  selam sevgi, anladın beni biliyorum.

  Beğen

 3. boseverrr,burda yazan kendini cok zeki sakanan yorumcularada sariyorsun biliyorum,ama biz sana el verdik “gote got demek” senin misyonun,aynen devam

  Beğen

 4. Sedat bey kardesim, surec seni biraz yormus anlasilan. Adam seni yakalamisken “itelemis” biraz. Sakin ol, biraz dinlen. Senol Gunes twitin de tam kufurluktu harbiden, hic kusura bakma.

  Beğen

 5. Aleyhinizde yazılan yazı ne kadar seviyeli ise sizinki de o kadar seviyesiz. Hakaret etmek yerine düzeyli bir cevap yazsaydınız size daha çok yakışırdı / iftiracılar tahammül edemiyorum, ama haklısınız yine de, biraz hafifleteyim…

  Beğen

 6. bu ne öfke böyle :)/ iftiraci ve sahibinin sesi ceren kardes. Bu tiplere sifir tolerans ilkemdir. Selam sevgi…

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: