Oğluma…

Çapa Tıp Fakültesinde..Tam altı yıl önce bugün yeniden dünyaya geldim, oğlum Kuzey doğdu, oğlumla ben doğdum,  yeniden.

Sorunlu bir doğumdu, hemşire seni kucağıma bıraktığında nasıl çoğaldım, nasıl bir bilsen oğul…Babam, deden yani, ne dediyse üfledim kulağına, bir de sade sen ve ben, baba-oğul ikimizle birlikte sonsuzluğa uğurlu birkaç kelime sakladım o kutsal sığınağıma…

Tahsin amcamız vardı köyümüzde, Zavzaga’da. Senin doğumun şerefine  şarjör şarjör deldi gökyüzünü, yağmurlu bir günüymüş köyümüzün, gururu olmuştun soyumuzun…

”Elmişlerimizun sevinç göz yaşlarıdır bunlar” demiş teyzem, “Allahım sağa şükürler olsun” demiş babaannen, “poloş pondoroş da (benim lakabım) baba oldu ya, daha ne isterum” demiş deden, amcaların, halaların, dayıların sevinçten ne yapacaklarını bilememişler.

İiyi bir baba olamadım, ama biliyorum ki ıskalayıp kaçırdığımız ne varsa hepsinin acısını çıkaracağız. Sen büyüdükçe arkadaş, ben küçüldükçe dost olacak, insanlığa değer katmak için buluşan ellerimiz hiç ayrılmayacak birbirinden.

Oğlum benim…Baban seni çok seviyor. İyi ki babanım, iyi ki oğlumsun. “Kvalye” diye dönen dillerini, “jandarıcam işte” inadını, kaybetmeye tahammül edemeyen karakterini ve giysilerine konan en küçük bir tozu bile reddeden titizliğine kurban olsun baban.

“Oğluma…” için 3 cevap

  1. Herkes ”anne” ve ”baba” olabilir önemli olan bu kavramların içini doldurabilmektir maddi manevi,en çok da manevi olarak.Hissetmeyen insanlar hissetmediği şeyleri yazamaz.Bu kadar güzel yazmışsanız oğlunuzu hissetmişsiniz.Dolayısıyla da iyi bir babasınızdır.Yazı çok güzel ve oğlunuz çok tatlı bahtı açık olsun inş..:)

    Beğen

  2. Ne güzel bir yazı…Ağlattın beni be Tunalı…

    Beğen

  3. icimde buruk bir mutluluk var su an.. ikinizide gormeyi cok ama cok istiyorum.. sakin ellerinizi birakmayin,,sikica tutun birbirinizi,, ikinizi de cok seviyourum..

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: