Nakkaştepe Raksı

Gazla çalışan spor kültürümüze uyumlu Spor Bakanımız ve birironi olarak futbolumuzun “başına gelen”  tüpgaz geçmişli TFF Başkanımızın  da kabul ettiği üzere Dünya Derbisi olan F.Bahçe-G.Sarayfinalini  izlemek için akredite olanyabancı gazetecilerle otururken (yalnızdım yani) bir mesaj aldım ve Erzurumderbisini bırakarak Nakkaştepe’ye yollandım.  Yola çıktığımda Kuyt golü henüz atmıştı.

Adı geçen yerde, iddiaya göre Yargıtay üyeleri, hakimler-savcılarve avukatlardan oluşan 30 kişilik bir grup yemekte buluşmuştu. Trafikkurallarını ihlal ede ede Nakkaş’a vardığımda, kapıda bekletilen  iki basın emekçisi, çıkması muhtemelelemanları bekliyordu. Ben yılların verdiği özgüvenle olsa gerek güvenliğinuyarılarına sert bakışlarla yanıt vererek içeri girdim, muhtemeldir ki beni desavcı filan zannettiler. Bomboştu salon. Zira, “buluşmanın” twittera sızmasısonucu işyerinin telefonları kilitlenmiş ve iftar da dağılmıştı.

Otoparkta birkaç araç kalmıştı ve FB ve 06 plakalı ikiaracın kaydını alıp mekandan ayrıldım.

Ertesi gün, Yargıtay üyesi tanıdıklarımdan sayın BurhanKaraloğlu’nu arayarak, böyle bir duyum aldığımı  bu konu hakkında bir bilgisi olup olmadığınısordum. Şanslı kulmuşum, Burhan bey kendisinin de o yemekte olduğunusöyleyerek, “hayırdır bir şey mi oldu” diye sordu. Anlattım ve iftarda yüz yüzekonuşmak üzere sözleştik.

İftardayız. Burhan bey durumu şöyle özetledi;

“Biz yakın zamana kadar Anadolu yakasında görev yapmış ancakdaha sonra çeşitli başka görevlere atanmış hukukçu arkadaşlar olarak iftarvesilesiyle buluşmak istedik. Misal ben Üsküdar Adliyesi’nde hakimlikgörevimden Yargıtay’a geçmiştim, keza benim gibi birkaç arkadaş daha vardı.Mesela birlikte çalıştığım eski Üsküdar yeni Bakırköy Cumhuriyet BaşsavcısıAziz Hadi Salihoğlu, yine Yargıtay Üyesi Vuslat Dirim ve başka benzer arkadaşlarlaiftar yemeği için buluştuk. Bunun ne sakıncası olabilir anlamadık”

-Ama iftarda Fenerbahçeli avukatlar ve yöneticiler de olduğuiddia ediliyor?

“F.Bahçeli yönetici ya da avukatlardan medya kanalıyla tanıdıklarımvar, ama ben yemekte hiçbirini görmedim”

-Yemeğe katılan herkesi tanıyor muydunuz?

“Tanımadığım birkaç kişi vardı, ama onların da simaları çokyabancı gelmediği için sorgulamadım”

-Bu kişiler, F.Bahçe adına şüpheli işlere bulaştıkları içinşike iddianamesinde sanık olarak adları geçen avukatlar  T.Emre Koçak ve Sami Dinç olabilir mi?

“Teorik olarak elbette olabilir. Herkesi ismen vegörevleriyle hatırlamam mümkün değil”

-Kamuoyunca Tartışılan ve iddianamede sanık olarak yer almışkişilerle aynı mekanda ve yemekte bulunmak bir Yargıtay üyesi için normal birdurum mudur?

“Kesinlikle böyle bir şey olamaz, ben bu kişilerin oradaolduğunu ya da olacağını bilseydim o yemeğe zaten katılmazdım. Keza diğer Yargıtayüyesi arkadaşlarım da kariyerimizi böyle ucuzluklara alet etmezdik. Amamaalesef haberimiz olmadı”

-Nasıl katılmış olabilirler o yemeğe, fikriniz nedir?

“Toplantıya Anadolu yakası eski-yeni hakimler ve savcılardışında 1-2 kaymakam, birkaç akademisyen, 1-2 avukat ve hukuk müşaviri katıldı.Belki onlardan biriyle gelmişlerdir”

-Şike davası konu konuşuldu mu?

“Kesinlikle tek cümle bile kurulmadı, zaten kurulmasına neben ne diğer arkadaşlarım izin verir , ne de o sözü edilen şahıslar böyle birgirişime cüret edebilirdi.”

-Türkiye’nin en önemli finallerinden birini maç 2-2 ikenbitirmeyip neden ayrıldınız mekandan?

“Ben Türk futbolunun kirlendiğine inanıyorum ve zaman zamanBeşiktaş’ın maçlarına bakmaktan başka da  futbolla ilgim kalmadı. Kaldı ki o mekanıbilen bilir, orada herhangi bir TV yoktu ki maç yayını olsun”

-Yemekte bulunduğu iddia edilen kişiler, kamuoyu nezdindesizin itibarınıza zarar vermiş olamaz mı?

“O kişilerle ilk fırsatta yüz yüze görüşeceğim”

Sonuç;

Ahlak ve adalet adına son kararı verecek olan Yargıtay üyeleri,kimle oturup kimle kalktıklarına ve hangi ilişkilere çekilmek istendiklerinedikkat etmek zorundalar. Yoksa kişisel olarak hiçbir Yargıtay üyesinin, o şerefdolu makamı kirletmeyeceğine  ve paraylasatın alınamayacak kadar onurlu olduklarına zerre kuşkumuz yoktur.

Şike-çete-medya ittifakının yarattığı ahlak erozyonunarağmen,  aklımızı ve ruhumuzu paranoyalarateslim etmeden ve hiç kimseyi peşin olarak zan altında bırakmadan temiz futbol –temizhayat mücadelesine devam. Hayat ve futbol, bu iklimi kirletenlere bırakılmayacakkadar kıymetli ve güzeldir.

Genç Oyuncunun  Ölümü

Genç bir adam, düşlediği forma ile düşlediği sahaya çıkamadan hayati tehlike doğuran bir trafk kazası geçirdi.  Burak kardeşimizin yaşama tutunması ve o sahaya çıkması en büyük dileğimiz.

“Nakkaştepe Raksı” için bir cevap

  1. sedat abi kalemine sağlık… ufak bir düzeltme… burak ölmemiş. hayati tehlikesi devam ediyor…

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: