Volkan Konak’tan Hain Çıkartmak!

Dünya’nın merkezi Türkiye demek milliyetçi bir böbürlenme olarak algılanabilir, ama Dünya’nın merkezi Anadolu odaklı Ortadoğu coğrafyası dersek hem memleketimize haksızlık yapmaz hem de gerçeği ırk temelinden evrensel bir zemine taşırız.

Bugünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakanlığı döneminde elini taşın altına koyarak Kürt sorununu onurlu bir çözüme taşımak için risk alması çokları gibi beni de umutlandırdı 

Süreç onca iyi niyetli çabalara rağmen, PKK’dan kop-a-mayan Kürt siyasetinin basiretsizliği, PKK önder kadrosunun emperyal güçlere maşalığı seçmesi ve hepsinden önemlisi;

Barış Süreci’ni toplumsallaştırma ve içselleştirme evresinin en etkin ismi olabilecek Abdullah Öcalan’ın işlevsizleştirilmesi barış umudunu başka baharlara öteledi, Anadolu’nun ve coğrafyanın kadim halkları değil, insan eti yiyen Batı emperyalizmi ve onların taşeronları kazandı, şimdilik…

Volkan Konak’ı en az 30 yıldır tanıyorum. Siyasi görüşü ne olursa olsun , kardeşlik hukuku üzerinden herkesle  diyaloğa açık, ülke ve bölge gerçeklerinden haberdar ve memleket sevgisiyle, boğulurcasına üstelik, doludur. 

Erdoğan’ın Barış Süreci herkes gibi Konak’ın kardeşlik umudunu da yeşertti şüphesiz. 

Siyasilerin yönettiği süreç şu veya bu nedenle tıkandı, malum.  

Soru şu;

Süreç sizin elimizde olmayan nedenlerle tıkandı diye, içimizdeki insan ve kardeşlik sevgisinden vaz mı geçmeliyiz? Tabi ki hayır!

Volkan Konak’ın yaptığı da buydu, kardeşliğe ve barışa sahip çıkmak. Bu suçu işlemeye hazır milyonlardan biri de benim.

Bence de zamanlı zamansız çok öne çıkardığı siyasi kimliğinden dolayı eleştiriler alan Konak’ın, şike sürecindeki tavrı da çoklarınca yanlış bulundu ve “şer cephesine” yeni katılımlar oldu.

Hiç birimiz peygamber değiliz , beşerin türlü çaresizliklerinden payımıza düşeni reddetme kudretinden de mahrumuz, üstelik.

Konak’a yönelik “ideolojik vb” öfkesini kusmak için, Eren canımızın hayata düşman katillerce katledilmesini fırsat olarak görenler; en başta Konak’a, sonra kendilerine ve daha önemlisi de Eren’imizin hatırasına saygısızlık eder. 

Volkan Konak Maçka yaylalarında çobanlık yapan bir çocukluğun üzerinde büyüttü kendini, Eren’imizin daha tomurcukken katledildiği o yaylalarda. 

Bizlere düşen kardeşliğe sarılıp kötülüğün tohumlarını önce vicdanlarımızdan sonra da dağlarımızdan temizlemek.

Volkan da bir dağ çiçeğidir Erencanımız da. 

Volkan Konak deliliğe yakın seyreden bir memleket müptelasıdır. Etmeyin..

&&&&

İçimi döküp kendime, dertleşip halleştik bir zaman 

Derlenip toparlandık sonra 

Heyhat . sığmadık 

Toprak sığmazmış çukuruna 

Yığıldım içimin kıyılarına

&&&&&

Ah Eren’im …

Eren için ne zaman bir şey yazmaya dursam, içime tarifi zor bir acı düşüyor, yutkular fırtınası, artçı artsız.

Kimsenin kalbini bilemeyiz, belki çokları farkında bile değil kötülüklerinin,  taşranın uzaklığı kilometrelerden çok daha fazla, gönül kapıları kapalı, hissetmiyorlar hiç bir şeyi.

Bugün Eren’imize sahip çıkanlara bakın; şikeyi örtbas eden TFF, sporu güçlülerin randevuevine dönüştürmüş iklim ve medya, hepsi Eren’i ne de çok severlemiş meğer.

Ulan Trabzonspor şampiyon olduğunda Eren’e ve milyonlarca Trabzonsporlu çocuğa bu sevinci çok gördünüz şerefsizler sürüsü! 

PKK’dan ne farkınız var!

Siz Eren’canımızın o masum sevincini çaldınız,  kendi halkına düşman PKK’da  hayatını…

Başka hayatlar üzerinden vicdanlarını temize çekmeye çalışan alçaklar, kirli ruhlarınızı temizlemeye aynalarınızdan başlayın, Eren’imize dokunmayın!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: