Trabzonspor ve Basketbolu!

 

Kaç kez yazdım bilmiyorum;

Mevcut organizasyonuyla, muhtemel moral bozukluğu yaşayan/yaşayacak  İstanbul takımlarına moral veren galibiyetler tattırmak için kurulduğu hissi veren, bu hissi istatistiklerle de belgelenen basketbol söz konusu olduğunda 2 şeye sürekli vurgu yaptım;

1-) Trabzonspor, İstanbul takımlarına konsimasyon hizmeti veren üvertür yosma gibi 5-10 ABD’li basketçinin ve onların çakal menecerlerinin vurgun kapısı olamaz, olmamalı.İstanbul takımlarıyla kurulduğu günden bu yana 100 maç yapıp 98’ini kaybeden bir takım ne Trabzon’a ne basketbola ne de sportif ruha zerre katkı veremez, sadece birileri “yerken”, Trabzonsporlu çocuklarımızın algıları sinsi bir planla “oligarşi bebelerine” yenilmeyi olağanlaştırır, ki, 200 yenilgiden beter bir yenilmişlik halidir ve markanın yok olmasıyla sonlanır

2-) Trabzon basketbol takımı, isimleri bilenlerin malumu birkaç iş adamının kendi ajandalarına göre araçsallaştırıldı. Sadri Şener zamanında “kitabına uydurarak” her ay 90 bin lira para aktarıldığını bizzat Sadri bey söylemişti, ama bu işin bir sonu yoktu ve olamazdı. Trabzonspor bir “iddianın ve meydan okumanın” adıdır, Trabzonspor yenilmek için takım kurmaz!, kurarsa Ankara Güneş’ten farkı kalmaz.

©

Bu madalyonun bir yüzü;
Öteki yüzde ise Abiş Hopikoglu gerçegí var.
Hopikoglu, Trabzonlu olmamasına rağmen, mevcut Trabzonspor yönetimindeki birkaç kişi hariç hepsinden çok daha samimi ve cesur bir Trabzonsporludur ve şike sürecinde hiç sesi çıkmayan silik-süprüntü figürlerle kıyaslanmayacak kadar da kıymetlidir.
Yerinde olsam kulübü kapatıp yaşadıklarımı kamuoyuyla tüm ayrıntıları ile paylaşır, camiada kimin hangi dolapları çevirdiğini herkesin öğrenmesini sağlardım.

 

Dip not: Basketbol çağın en önemli oyunlarından biri. Ama bu oyunda iddialı olabilmeniz için iki yolunuz var:

1- Para!

2- İnsan kaynağı.

Trabzon’da ikisi de yok! Ee bu durumda ne yapılabilir? Alt liglerde çok daha mütevazı bütçelerle, belki renk olsun diye bir de yabancı oyuncu ile sportif aktivite ve sosyalleşme. Fazlası rüya, kapınıza gelen haciz dosyaları bir gün o rüyadan uyandırır da bir daha da uyuyamazsınız!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: