KIVIRCIK ALİ ÖLMÜŞ DİYELER…

BİR GARİP ÖLMÜŞ DİYELER…

Sabahın aydınlığa koştuğu dakikalardan birinde, Kıvırcık Ali nam bir güzel insan ulaşamadan zahiri ışığa, kendi ışığının içine hapsedip ne varsa, çekti gitti dünyamızdan. Biri kız iki çocuk bıraktı geriye, gözü yaşlı bir de Şaduman! Yoksul bir çocukluktan, okulu yarıda bırakma çaresizliğinden, konfeksiyon atelyelerinden, üvertür şarkıcıların sahnesinden gelmişti.  Çalıştı bir başına, gönlünün sesi yankılandı notalarında, mekanı cennet olsun…

TRABZON ŞAMPİYON OLUR MU?

Şenol Güneş’e müdahale edilmezse Trabzon takımı açık ara şampiyon olacaktır. Selçuk-Colman farkıyla rakiplerinin önüne geçen bordo mavili takımın ilk yarıdaki kimi performansları, premier lig kalitesini yakalamış ve süper lig ortalamamızın çok üzerine çıkmıştır. Hıncal Uluç’un “Trabzon’u şampiyon yapmazlar” görüşünü ve Aziz Yıldırım’ın hakemleri baskı altına alma girişimlerini, “Dükalığın kendi içindeki binbir türlü çıkar ilişkisinin çekişmeleri” olarak görmek,  isyanın ve emeğin rengini ligimizin surlarına diken en belirgin figür olacaktır. 

MEHMET ATALAY FEDERASYON BAŞKANI OLUR MU?

Bal gibi olur, olacaktır da…

Ankara’ya sık gidip gelen ve İstanbul’dan hiç kopmayan bir gazeteci olarak gözlemim şudur; Başbakan mevcut federasyondan memnun değil ve bu görevi en çok güvendiği kişilerden birine, Mehmet Atalay’a teslim etmeye niyetlidir. “Bu işlerden haberi yok galiba, Federasyonun özerk olduğunu unuttu” diyerek gülenleriniz oldu biliyorum, “yaa, evet, Yargıtay da bağımsız, Üniversiteler de özerk, Mahkemeler de” diyerek aynayı yüzünüze tutuyorum.  Kişisel olarak Mehmet Atalay’ın siyasi kimliğinden fezalarca uzağım, ancak  futbolumuzu mevcut yönetimden çok daha yetkin ve etkin şekilde yöneteceğinden ve adalet duygusuna sadık kalacağından kuşkum yok. Atalay’ın en büyük sıkıntısı, listesini oluştururken olacaktır. Umar ve dileriz ki,  liste “denge” kaygılı değil, işlev öncelli olur.

Yazıya Müzik

http://www.youtube.com/watch?v=LRt2jX1kaYo&feature=related

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: