ŞAMPİYONLUĞUN UTANCI

UTAN TÜRKİYE! GÜNAHLARIN TAKIMI ŞAMPİYON OLDU

Türkiye liginin şampiyonunun Eskişehir – Trabzon ve Buca – Fenerbahçe maçlarında Bülent Yıldırım ve Bünyamin Gezer marifetleriyle belirlendiğini, kalan maçların sadece formalite olduğunu ve Fenerbahçe’nin puan kaybına izin verilmeyerek ligin şampiyonu olarak tescil edildiğini yazmıştım.

Zira bu ülkenin Başbakanı  şampiyonluk mücadelesine müdahil olarak Fenerbahçe lehine tavrını belli etmiş ve ilgili tüm çevrelere (siz MHK ve Fenerasyon olarak anlayın işte) gerekli mesajı vermişti. Bu mesaja rağmen hala Trabzon’un şampiyonluk şansı olduğunu düşünen saf Trabzonsporlular da bu gece gerçekle geç de olsa yüzleştiler.

Trabzonspor futbol takımı saha içinde onurlu bir mücadele vermiş ve rekor puan toplamasına rağmen, başbakanı, merkez hakem kurulunu, federasyonu ve beceriksiz yöneticilerinin yarattığı boşluğa takılmıştır. Rakip takımın başkanı şampiyonlukların sahada kazanılmadığını itiraf edip, tarafsız gözlemcilere göre en az 7 maçta sahadaki takımını mağlubiyetten kurtarırken, Trabzon yönetimi tek bir maçta bile sahada onuru ve ahlakıyla mücadele veren ekibine yardım edememiştir.

Ligimizin ve futbolumuzun tüm günahlarını elbette Fenerbahçe’ye yükleyerek kendimize bir teselli aramayacağız, ama biliyoruz ki Fenerbahçe takımı bu ligin günahı en bol ve şampiyonluğu kendilerinden başka kimse tarafından saygı görmeyen takımıdır.

EMRE BELÖZOĞLU NAM ÇİRKEF

Futbol sahaların görüp görebileceği en çirkef oyunculardan biri, ayak izini düşürdüğü her platformda “iyi” insanlar tarafından dışlanan ve saha içinde meslektaşlarına insanlık sınırlarını zorlayan bir saldırganlıkla küfürler savuran, haklı olsun olmasın bir iddia karşısında yemin ederken 45 günlük masum yavrusunu kullanmaktan bile çekinmeyen bu arkadaş, “futbol sahada kalmalı” demiş!  İnsana sormazlar mı; centilmenlik liderliği hakemler marifetiyle ele geçirdikten sonra mı aklına geldi?  Kendini çok mu akıllı sanıyorsun ki, her tarafından dökülen bu samimiyetsizliği etrafa saçıyorsun.  Emre Belözoğlu gibi futbolcuların sahalardan bir an evvel çekilmesi en insani dileğimdir…Oynadığı iki maçtan biri şaibeli olan bir takım başbakan desteğiyle şampiyon oluyorsa,  bu takıma en çok yakışan oyuncu da hiç şüphesiz Emre Belözoğlu’dur, tıksırıncaya kadar yiyin!!!

FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI

Nerede nasıl yaparlar bilmiyorum. Ama şampiyonluğa en büyük katkıyı veren Başbakan, Merkez Hakem Kurulu ve Federasyon yetkilileri de baş köşedeki yerlerini mutlaka almalılar. Özellikle Bünyamin Gezer ve Büloların her ikisi şeref konuğu olmalı, Aziz  Yıldırım da saha dışında şampiyonluk kazanmanın yolları adlı kısa filmini piyonları eşliğinde herkesle paylaşmalı.  Sadri Şener’in çağrılmaması da ayıp olur şimdi…

EY TRABZONSPORLU!

Elbette içerde birçok hata yapıldı, bunları konuşmamak olmaz.ve fakat sizin takımınız insan üstü bir çaba göstermesine rağmen bu ülkenin dükaları tarafından katledilmiş  ve anasının ak sütü gibi hak ettikleri şampiyonluk davul zurnalar eşliğinde elinden çalınmıştır.Maalesef basiretsiz yönetim markayı taşımaktan aciz kalarak bu katliama müdahil olamamıştır.

Size düşen takımı ve teknik ekibi bağrınıza basarak bu utanç şampiyonluğunu reddederek onura ve ahlaka sahip çıkmaktır. Bu ülkenin vicdanı Trabzon’dur ve Trabzonsporlular bu ahlaksızlığın hesabını soracaktır. Sahada kazandığı şampiyonluğu saha dışı etkenlerle kaybeden Trabzonsporlular , markanın geleceği adına da çok tarihi bir sınav vereceklerdir. 12 Haziran seçimleri Trabzonspor ruhunun varoluş ya da yok oluşunun miladı olacaktır.

“ŞAMPİYONLUĞUN UTANCI” için 25 cevap

 1. Şunu da ekleyeyim..Fenerbahçe bu yıl şampiyon olmasaydı;bence daha iyi bir sonuç olacaktı kendi açısından….Öyle bir çamura bulaştılar ki;sanırım bir daha Trabzonsporla şampiyonluk yarışına girerlerse;her şeyi iki kere düşünmek zorunda kalacaklar..

  Beğen

 2. Siz canlı kamera kaydı ile Fenerli yöneticilerin rakip takım kalecisine maç satması nakit para verdiğini görseniz bile inanmazsınız arkadaş.Bundan eminim.Fenerbahçeyi tutanların % 80’inde bir akıl tutulması var….Bunlar gözüyle gördüklerine de inanmıyor…Enteresan…

  Beğen

 3. Trabzonun temiz olduğunu iddia etmekte şikelere göz yummaktır, 14 maçta 13 galibiyet hatır şikeleri karabük kalecisinin trabzonla para ile anlaştıkları ilk yarıdaki beleş penaltılar bu kulup mü temiz şampiyonluğu hak ediyor, utanmak lazım biraz

  Beğen

 4. BEN KENDİM YAZDIM DİYE SÖYLEMEDİM BU BİR ZATEN KOPYALA YAPISTIR OLDUGUNU HERKES ANLAR… NEYSEEE HALA NEYİ TARTISIYORUZ BEN ANLAMIYORUM… AMA SUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM… AT GÖZLÜGÜ İLE BENCE SADECE O SEHRİN İNSNALARI BAKIYOR… BENCE BU İNSANLARIN DAHA GLOBAL BAKMASI LAZIM… HERSEY FENERBAHCE İCİN…. BEN FENERBAHCELİYİM SONUNA KADAR ÖYLE OLUCAK VE BİZ BÜYÜDÜKCE HEP BU İŞLER OLUR.. AMA DÜZ MANTIK GİDİYORUM.. ESKİSEHİR MACINDAKİ JAJANIN ATTIGI FRİKİK DİREGE CARPMASADA GOL OLSA ACEBA SİZ BUNLARI KONUSURMUYUNUZ BUNU COK AMA COK MERAK EDİYORUM… DAHA YAZMAYA GEREK YOK SAMPİYON BELLİ İKİNCİ KİM ?? BENC TRABZON DEGİL… SADECE FUTBOLCULARDIR

  Beğen

 5. SELAM …BU YAZI BÜGÜNKÜ HABERTÜRK GAZETESİNİN SPOR EKİNDE YAZILMIŞ OLAN BİR KÖŞE YAZISI OLUP;ALINTI OLDUĞUNU YAZININ SONUNDA BELİRTMEN GEREKİRDİ.AMA EVET BENDE SABAH GAZETEDE OKUDUM BU YAZIYI VE BAZI YERLERİNİ BEĞENDİM DE.BİZ GÖZÜ DÖNMÜŞ FENERBAHÇE DÜŞMANLIĞI YAPMIYORUZ…AMA DEDİĞİM GİBİ BİR YAZIYI DOĞRU ALGILAMAK KAPASİTE İŞİDİR.EĞER BELLEK DARSA VE OLAYLARA ANALİTİK OLARAK DEĞİL DE AT GÖZLÜĞÜ İLE BAKIYORSAN;VE BİR KONUYU BİLMEDİĞİN HALDE BİLDİĞİNİ SANIYORSAN ;BÖYLE SAKAT BİR BELLEKTEN ÇIKAN DÜŞÜNCE DE SAKAT OLUYOR…BOŞUNA YAZIYORUZ BURAYA ASLINDA BİLİYORUM.AMA OLSUN HER FİKİR SERBESTÇE DOLAŞABİLİYOR BURDA BU İYİ EN AZINDAN….

  Beğen

 6. Fenerbahçe Düşmanlığı” grip, loğusa humması, prostat büyümesi, beysbol parmağı, zatülcenp hastalıkları gibi yaygın bir hastalık olup, ülkemizde ilk olarak 1907’de görülmüştür. FD, tedavisi olmayan ender hastalıklarından biridir. Belirtileri; Eylül’de ateş yapar, Mart’a doğru nefes darlığı başlar, Nisan sonunda çeneye vurur, Mayıs’ta vücut iflas eder, Haziran gibi biraz durur, Temmuz gibi ateş yapar, Ağustos’ta yine vücudun her yerinde görülmeye başlar.

  Fenerbahçe Düşmanlığı çok belirgin bir hastalıktır. Öyle grip ile nezle gibi değildir. Mesela Appiah, Denizli’ye o golü atsa, Fenerbahçe’nin şampiyonluklarına bir şaibeli şampiyonluk daha eklenecektir. Fakat Fenerbahçe Düşmanlığı öyle hassastır ki, bir santim ile o golü kaçırınca bile gönüllerin şampiyonu olamaz. Fenerbahçe küme düşse
  bile kesin bunun içinde bir şey vardır, zira şaibeli küme düşmüştür. Örneğin Aziz Yıldırım, Bank Asya’da petrol bulmuş olabilir, Anadolu’daki statların altında tarihi eser bulmuş olabilir vs.

  Fenerbahçe Düşmanlığı medeni bölgelerde daha çok görülür. Mesela Emre Belözoğlu, Galatasaray’da oynadığı dönemlerde kim varsa ana avrat girmiştir, arkadan vurmuştur, çirkeftir ama orada 2000 ruhu, UEFA ruhu ile vurmuştur. Fenerbahçe’deki Emre başkadır. O orada Emre Garezoğlu’dur. O Fenerbahçe’de yaptı mı dünyanın en şerefsizidir. Mesela Beşiktaş Lugano’yu alsa, Uruguay’ın kaptanını aldık olur, Fenerbahçe alınca Uruguay’ın ayısını aldık olur.

  Fenerbahçe Düşmanlığı çok teknolojiktir. Mesela geçenlerde Emre Belözoğlu msn’den mesaj atıp takımına şampiyonluk getirmiştir. UEFA finalinde de
  Henry’e yahoo’dan yazan Emre, aynı rahatlıkla kupayı müzesine götürmüştür.

  Fenerbahçe Düşmanı olan hastamız, çok ufak da olsa biraz ayrımcıdır. Arda Turan Fenerbahçeli olsa, Galatasaraylı Semih’e ve Baroni’ye vursa, Galatasaray marşı çalan seyirciye tekme tokat girse, Fenerbahçeli yorumcu Gökmen Özdenak’a şerefsiz dese Türkiye’nin en terbiyesiz, en küstah Türkiye’ye yakışmayan futbolcusu olacaktır. Fakat Galatasaraylı olunca Metin Oktay’ın pazubandını takabilir, Türkiye’nin Messi’si olabilir veya 30 milyon pound’a Avrupa’ya gidebilir. Zira o Galatasaraylıdır.

  Fenerbahçe Düşmanlığı ultra standarttır. Mesela Aziz Yıldırım’ın da, Nihat Özdemir’in de, Mahmut Uslu’nun da sadece annesine küfür edilir. İddia ediyorum Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’de 2 sene teknik direktörlük yapsa onun bile validesine küfür
  edilir. Ama yine sadece annesine küfür edilir.

  Hastalığın tanımı bu kadar. Şimdi sizler beni Aziz Başkan’ın uşağı sanıp e-mail bombardımanına başlamadan ben sizlere bir reçete yazayım. Okuyun, ondan sonra küfür edin.

  Ben demiyorum ki, Emre Belözoğlu, Lugano, Aziz Yıldırım iyidir, peygamber gibidir.

  Ben demiyorum ki, Fenerbahçe her konuda haklıdır.

  Ama sen zannediyor musun ki Sadri Şener ve diğerleri bütün bunları bilerek ve inanarak söylüyor?

  SEN HALA HANGİ PRENSİP TAKIM RUHUNDAN BAHSEDİYORSUN.. AYNI SEHİRDEKİ TAKIMI TUTMAK ADAMLIKSAK BENDEN DAHA ADAMI YOK ONUN İCİN FAZLA BİŞİ DEMİYORUM… İYİ GÜNLER SANA AZ OKUDA BENCE BU FAŞİSAL DUSUNCEN BELKİ GİDER GUNUN BİRİNDE DE BİRAZ DAHA GENİŞ BAKABİLİRSİN…/ GÜZEL KARDEŞİM BENİM, ÖNCE ESPRİ YETENEĞİN İÇİN YÜREKTEN KUTLARIM SENİ. BUNU AYRI BİR YERE KOYALIM.
  AMA SÖYLEDİĞİN HERŞEYİN BİR ANLAM KAZANABİLMESİ İÇİN, KENDİ LEHİNE YONTAN NALINCI KESERİ İÇİN DE BİR LAF ETMENİZ GEREKİR. EMRE BELÖZOĞLU VE LUGANO İLE SİMGELEŞEN ÇİRKEFLİĞİ MAHKUM ETMEYEN BİRİ EİNSTEİN OLSA KAR ETMEZ. KANDIRMAYIN KENDİNİZİ, BU LİGİN EN KİRLİ VE ŞAİBELİ TAKIMISINIZ. SORUNU ÇÖZMENİN BAŞAT KOŞULU SORUNU TEŞHİS ETMEKTİR.

  SİZİN FAŞİSAL:) OLARAK GÖRDÜĞÜNÜZ YANIM BENİM SÖNMEYEN İSYAN ATEŞİMDİR, ADALET YERİNİ BULACANA DEK O ATEŞ YANACAKTIR, AMA OLİGARŞİNİN PENCERESİNEN BAKINCA İŞİNİZE GELDİĞİ GİBİ GÖRMENİZİ ANLAMAKTAN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK, HALİYLE:)

  ALLAH ISLAH ETSİN, BAKİ SELAM:)

  Beğen

 7. HALA AYNI.TİPİK FENERBAHÇELİSİN ARKADAŞIM.NEYSE YAZDIKLARIMI İSTEDİĞİN GİBİ ALGILA.BEN BİR PRENSİP BİR TAKIM RUHUNDAN BAHSEDİYORUM.SEN HALA YOK 15 SENEDİR NEDEN ŞAMPİYON OLAMADIN,NEDEN BAŞKANIN TARAFTARINI STADA MAÇA ÇAĞIRDI DA KİMSE GİTMEDİ GİBİ ŞEYLERE TAKILMIŞSIN.EH HADİ GÖNLÜN OLSUN EVET TRABZON TARAFTRAI KENDİ SAHASINDAKİ MAÇLARA PEK İLGİ GÖSTERMEDİ BU DOĞRU…İYİ DE SANA AÇIKÇA ŞUNU SÖYLERİM O ZAMAN;SENİN TARAFTARIN GİBİ STADI DOLDURUP DA HAKEMİ ETKİ ALTINA ALMAK;FUTBOLCUSUNUN HER TÜRLÜ ÇİRKEFLİĞİNİ BAĞIRIP ÇAĞIRARAK HAKEMİ DE SİNDİREREK KART GÖSTERMESİNİ ENGELLEMEK;HAKEMİ EYYAMCILIĞA ZORLAMAK İÇİN HER TÜRLÜ PİSLİĞİ YAPACAK SA BENİM TARAFTARIM,,İŞTE AÇIK AÇIK SÖYLÜYORUM SANA DA TÜM TRABZONSPORLULARA DA ;ÖYLE TARAFTAR BENİM MAÇIMA GELMESİN TRABZONSPORU DA TUTMASIN.BEN FUTBOLU BİLEN TARAFTAR İSTERİM,TRABZONLU DA FUTBOLU BİLİR…SENİN TARAFTARIN GİBİ ŞAMPİYONLUĞA GİDEN HER YOL MÜBAHTIR FELSEFESİNİ TRABZONDA BULAMAZSIN.SENİN ANLAYAMADIĞIN DA BUDUR ZATEN…SENLE ARAMIZDA Kİ EN BÜYÜK FARK NEDİR BİLİR MİSİN?ANLATAYIM SEN FENERBAHÇEYİ TUTARSIN ;ÇÜNKÜ YA ARKADAŞIN ;AİLEN,EŞİN,DOSTUN FENERBAHÇELİDİR;YA DA GÖZLERİNİ AÇTIĞIN MAÇLARDA FENERBAHÇENİN ŞAMPİYONLUK YAŞADIĞI YILLARDIR.AMA BEN KENDİ ŞEHRİMİN TAKIMINI TUTARIM VE ONDAN BENİM TAKIMIM BENİM İÇİN KUTSALDIR VE DE ASİLDİR.AMA SEN BUNU ASLA ANLAYAMAZSIN,İSTANBUL TAKIMINI TUTAN BUNU ANLAYAMAZ.O YÜZDEN DEĞİL 15 ,45 SENE DE ŞAMPİYONLUK GÖRMESEM BU BENİM İÇİN DEĞİŞMEZ.BEN ŞAMPİYONLUĞU DEĞİL TAKIMIMI TUTARIM…

  Beğen

 8. SELAM.ARAKDAŞIM YAZDIKLARIMA NEDEN ŞAŞIRDIN ?HİÇ BİRİ BENİM YORUMUM DEĞİL.HEPSİ GAZTELERDEN TAKİP ETTİĞİM VE İNDİRDİĞİM HABERLER.TÜRKİYENİN GERÇEKTEN DE % 75 İ SENİN FENERBAHÇENDEN NEFRET EDİYORSA VE KUTLAMA YAPMAYA KALKTIĞIN ZAMANDA SANA SALDIRIYORSA BUNUN NEDENİNİ SEN SORGULAYACAKSIN BU BİR…
  İKİNCİSİ ŞAİBELİ BİR SİVAS MAÇINDAN SONRA ÜZERİNE BİR TİŞÖRT GİYECEKSİN VE ONA ‘BİZ BİZE YETERİZ’ DİYE YAZACAKSIN…ONDAN SONRA DA FENERBAHÇE DÜŞMANLARAI VAR DİYECEKSİN…BİZ 1996 DA SİZE TRABZONDA YENİLDİĞİMİZ ZAMAN O SEYİRCİ SENİ ALKIŞLAMIŞTI…SEN BİZE BÖYLE MAÇ KAYBETSEN BİZİ ALKIŞLARMIYDIN;YOKSA SAHAYA MI İNERDİN?FUTBOLCUNUN SARAÇOĞLUNDA OYNARKEN RAKİP TAKIMA KARŞI YAPTIĞI ÇİRKEFLİKLERE,SEYİRCİNİN HAKEMİ BASKI ALTINA ALMASINA,BAŞKANININ HAKEM ODASI BASARAK ANA AVRAT HAKEMLERE SÖVMESİNE BAK…BİR DE TRABZONSPORUN SAHASINDA OYNADIĞI MAÇLARDA SEYİRCİSİNİN VE TARAFTARININ ADAM GİBİ MAÇ YAPIP TAKIMINI DESTEKLEMESİNE BAK.AYRICA BEN YAZIMDA ŞAMPİYONLUK NEDEN KAÇTI,BUCALI NİYE YERE DÜŞTÜ,ANTEPTE O NASIL PENAL İDİ GİBİ YORUMLARA GİRMEDİ.KENDİN ÇALIP KENDİN OYNUYORSUN.BEN BİR PRENSİP ORTAYA KOYUYORUM.BENİM TAKIMIM TRABZON GİBİ ASİL OLSUN İSTERSE 100 YIL ŞAMPİYON OLMASIN;BU BANA YETER…”FENERBAHÇE GİBİ TAKIMI TUTUP DA HER SENE BÖYLE ŞAMPİYON OLMAKTANSA;TRABZONSPORU TUTUP HİÇ ŞAMPİYON OLMAMAK BENİM İÇİN HER ŞEYE DEĞER…”

  Beğen

  1. NASIL ASİLLİK BU ANLAYAMADIM ACIKCASI.. LİG BİTTİ HERKES HERSEYİ KUTLADI SİZ HALA HAZMEDEMEDİNİZ… BU ÜLKEDE COK TAKIM SAMPİYON OLDU BU KADAR AGLAGINI BEN GÖREMEDİM.. ASLINDA FENERBAHCE DUSMANLIGINI GECELİMDE SİZ NEDEN KAC SENEDİR SAMPİYONLUGU ALAMIYORSUNUZ ONA BAKALIM.. NEDEN SON MACTA TRABZONDA STADADA KİMSE GELMİYOR ONA BAKALIM BASKANINIZ ACIKLAMA YAPIYOR BİLET ALIN DİYE KİMSE GİTMİYOR. BÜYÜK TAKIM OLMAK ZOR İŞTİR.. BİZİ SEVERLER SEVMEZLER HERKESİN KENDİ BİLECEGİ İŞ… GİRESUNDA BİZE HERYER TRABZON DİYİPTE. MEYDANLARDA DAYAK YİYEN COK ARKADAS GÖRDÜM.. TRABZON OLMASIN FENER OLSUN DİYE COK GSLİ ARKADASIM WAR NEDEN ACEBA GECEN SENE COK RAHATLIKLA BURSAYI HERKES DESTEKLEDİ SİZİ NEDEN DESTEKLEMEDİLER BENDE ONU MERAK EDİYORUM DOGRUSU.. HAKEMİ BASKI ALTINA ALMISIZ… SİVAS MACI SAİBELİYMİŞ YOK BUCA MACI 3-1 GERİDEN ALMISIZ. FEDERASYON BİZDENMİŞ BASBAKAN BİZDENMİŞ… BIRAKIN ABİ BUNLARI COCUKLAR BİLE GÜLER BUNLARA… 9 PUAN ONDEYKEN TURKİYEDEKİ HAKEMLER BASBAKAN FEDERASYON FARKLIMIYDI ANLAMIYORUM… NEYSE BİZ SAMPİYON OLDUK SİZ HALA KONUSUYORSNUZ.. ZATEN 15 SENEDEN 1 SAMPİYON OLMAYA CALISIYORSUNUZ ONUDA FENERBAHCE ELİNİZDEN ALIYOR… BENCE SADECE SİZİN SIKINTINIZ BU. SİVASTA BERABER KALSAK SİZ SAMPİYON OLSAYDINIZ BİLİYORUM Kİ TEMİZ 1 LİG OLUCAKTI.. BU KADAR EMEGE SAYGISIZLIK OLMAZ. BASKA BİŞİ DEMİYORUM..

   Beğen

 9. Geçen akşam Beyaz’ın programı da bu komediye sahne oldu. Beyaz Fenerli yaşlı bir aileyi konuk etmiş. Muhteşem Yüzyıl oyuncuları, Mesut YAR , ve bir kaç konuk daha var. Beyaz soruyor -”Kimler Fenerli? ” Kimseden çıt çıkmıyor. Hadi ya kimse değil mi diye kal geliyor ….:)

  Beğen

 10. Fenerbahçelilerin dayak yedikleri ancak yukarıda yazmadığım başka iller daha var.Eskişehir,Sakaraya ve Ankara vs. da da kutlama yapmaya kalktılar.ancak yine tekme tokat dağıtıldılar.Fenerbahçe o kadar çok seviliyor ki,Kadıköy dışında nerde kutlama yapmaya kalktıysa orda olay çıkıyor….

  Beğen

  1. BEN ŞİMDİ GÖRDÜM SENİN YAZINI… HANGİ MANTIKTA NASIL BİR YORUMLA BÖYLE BİŞİ YAZABİLİYORSUN HAYRETLER İCERİSİNDE KALIYORUM NEYSE.. KESİNLİKLE FENERBAHCENİN DUSMANI FENERBAHCENİN YERINDE OLAMAYACAK KİŞİLERDİR.. BUNLARDAN 1 TANESİ GALATASARAY 1 TANESİ TRABZONSPORDUR.. CUMLEM SÖYLE DEVAM EDİYOR TRABZONSPORUN 1996DAN ACISI WAR DİYORUM… O YUKARIDA YAZDIGIN HABERLERIN HEPSİNDE EMİNİM Kİ TRABZONLU İNSANLAR CIKIP KAVGA CIKARTMISLARDIR.. FENERBAHCE İLK DEFA SAMPİYONLUK KUTLAMASI YAPMIYOR… DAHA ONCEDEN NEDEN BU TUR OLAYLAR OLMADI.. NEDEN SİZİN ZORUNUZA GİTTİ BU KADAR ANLAMIYORUM.. TRABZONSPORUN YEDİGİ DAYAKLARI HABERLERİDE BEN BURAYA YAZABİLİRİM.. BIRAK YAZILARI İSTERSEN VİDEO LİNKLERİ BİLE VERİRİM… İNSANLARIN 1 EMEGİ WAR ONA BARİ SAYGI DUYUN… SEN BUCA MACINDAKİ 3-1DEN GERİYE GELEN SKORU DEGİLDE. 88DE GOL YEDİKTEN 1 DAKİKA SONRA GOL ATAN ONUNDE DURDUK YERE DUSEN FUTBOLCULARA BAK… ANTEPMACINDAKİ 2MTREDEKİ PENALTIYA BAK… SON 8 MACINIZDAKİ 90.DAKİKALARDAKİ ATTIGINIZ GOLLERE BAK… AYNAYA BAKIN ONDAN SONRA MİLLETE LAF ATIN… ALLAH RAKİBİN BİLE SEREFLİSİNİ VERSİN…

   Beğen

 11. ŞİMDİ BENİM BİR FİKRİM VARDIR.FUTBOLU BİLEN BİR CANLI FENERBAHÇE TAKIMININ TARAFTARI OLAMAZ DİYE.YUKARDA BAZI DÜŞÜNEN(YA DA DÜŞÜNÜDÜĞÜ ZANNEDEN FENERBAHÇELİ ZATLARIN )YORUMLARININ TAMAMINI OKUDUM.HELE BİR TANESİ DİYOR Kİ;FENERBAHÇEYİ SADECE GALATASARAYLILAR VE 1996 DAN DOLAYI TRABZONLULAR SEVMİYORMUŞ.BU ZAT-I MUHTEREM AŞAĞIYA ÇIKARDIĞIM YAZILARI İYİCE OKUSUN VE EĞER YÜREĞİ YETİYORSA BURAYA CEVABINI DA YAZSIN…BUYRUN OKUYUN..

  FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLDU.PEKİ NASIL NASIL KUTLANDI…AŞAĞIYA İL İL DÖKÜYORUZ NASIL KUTLANDIĞINI…

  Fenerbahçe Şampiyon Oldu İzmit Karıştı:

  Maçın bitiş düdüğü ile İzmit sokaklarında tur atmak isteyen Fenerbahçe taraftarlarına Kocaelispor taraftarları saldırdı. Saatler öncesinde örgütlendiği öğrenilen Kocaelispor taraftarları tekbirler eşliğinde Fenerbahçe formasını yaktı. Sokaklarda tur atan araçlara saldıran Kocaelispor taraftarları Fener forması giyenleri tekme tokat dövdü. Polis sokak aralarına kovaladığı taraftarları jop kullanarak dağıttı. Kalabalık gruplar halinde sokaklarda Kocaelispor lehine bağıran taraftarlar çevik kuvvetin

  müdahalesi ile dağılırken bir süre sonra tekrar toplandı. Maç bitiminde Trabzonspor formalı bir taraftar Fenerbahçe formalı bir başka taraftara tokat attı. Kocaelispor taraftarlarını dağıtmakta zorlanan polis biber gazı kullandı. Şampiyonluk turu atan pek çok araç yeşil siyahlılar tarafından tekmelendi.
  TRABZON VE RİZEDEKİ OLAYLAR:

  Fenerbahçe’nin deplasmanda Sivasspor’u 4–3 yenerek, rakibi Trabzonspor’un önünde averajla Spor Toto Süper Lig Şampiyonluğunu kazanması Trabzon’u karıştırdı. Maçın ardından toplanan bordo – mavili taraftarlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti ve Fenerbahçe aleyhine sloganlar attı, Ak Parti seçim bürolarına saldırmak istedi. Polis Ak parti büroları önünde önlem alırken, taraftar grubunun il başkanlığına yürümesine de izin vermedi.

  Trabzonspor’un deplasmanda Karabükspor’u 4–0 yenmesine rağmen, deplasmanda Sivasspor’u 4–3 mağlup den Fenerbahçe’nin averajla gerisinde kalarak şampiyonluğu ezeli rakibine kaptırması şehirde tepki yarattı. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte kentin en işlek caddelerinden Kahramanmaraş Caddesi’nde toplanan yaklaşık 2 bin kişilik taraftar grubu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti, Devlet Bakanı Faruk Özak ve Fenerbahçe aleyhine tezahüratta bulundu.

  Daha sonra yürüyüşe geçen taraftarlar Ak Parti’nin Kahramanmaraş ve Kunduracılar Caddeleri’ndeki seçim irtibat bürolarına saldırmak istedi ancak seçim büroları önünde önlem alan polis ekipleri taraftarları engelledi. Seçim bürolarına şişe atan taraftarlar, bir haber ajansının (İhlas Haber Ajansı) canlı yayın aracına da zarar verdi. Polis ve taraftar arasında çıkan arbede sonucunda bazı taraftarlar gözaltına alındı.

  Pazarkapı Mahallesi’ndeki Ak Parti İl Başkanlığı’na yürümek isteyen taraftarlar ise polis tarafından il binasına 200 metre kala durduruldu. Polis barikatını geçmek isteyen taraftarlarla güvenlik güçleri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Polis ekipleri taraftarların il binasına yürümesine izin vermedi. Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz da, taraftar grubunun temsilcileriyle konuşarak dağılmaları yönünde telkinde bulundu.

  RİZE’DE 2 YARALI

  Rize Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama yapmak isteyen ve çoğunluğu öğrenci olan Fenerbahçeliler, Rizesporlu ve Trabzonsporlu taraftarların tepkisiyle karşılaştı. ‘Burası Kadıköy değil Rize’ sloganı atarak grubun üzerine saldıran vatandaşlar, Fenerbahçe bayrağını alarak yakmak istedi ancak polis tarafından engellendi. Yaklaşık 50 kişilik taraftar grubu daha sonra kutlama yapmak üzere alana gelen ve aralarında kadınların da bulunduğu 10 kişilik gruba saldırdı, Fenerbahçeli taraftarları caddelerde kovaladı. Yaklaşık iki saat meydanda kalarak kutlama yapılmasını engelleyen Rizespor ve Trabzonsporlu taraftarlar daha sonra olaysız şekilde dağıldı. Çıkan olaylarda yaralanan iki Fenerbahçeli taraftar hastanede tedavi altına alındı.

  FENERİN ŞAMPİYONLUK KUTLAMASI-3:

  Şampiyonluğu kutlayan Fenerbahçeli taraftarlara, bir grup Antalyasporlu taraftar tepki gösterdi. Işıklar caddesinde konvoy oluşturan Fenerbahçeli taraftarların araçlarına, Antalyasporlu taraftarlar engel olmak istedi. Araçların önünü kesen bir grup Antalyasporlu taraftarlar ile Fenerbahçe taraftarlar arasında kavga çıktı. Kavganın devam etmesi üzerine Çevik Kuvvet ekipleri müdahalede bulundu. Polisin müdahalesi üzerine Antalyasporlu taraftarlar ara sokaklara kaçtı. Polis, Işıklar caddesi civarında geniş güvenlik önlemi aldı.

  Fenerbahçeliler Bursa’da şampiyonluk sevincini doyasıya yaşayamadılar. Sivasspor maçının bitiş düdüğünün ardından Fenerbahçeliler gibi yeşil beyazlı ve bordo mavili fanatikler de sokaklara dökülerek ana caddelerde şampiyonluk sevincinin yaşanmasına izin vermedi. Bazı Bursalılar, Fenerbahçe taraftarlarına saldırıp, araçlarını tekmeledi. Çevik kuvvet ekibi ise fanatik taraftarları dağıttı.

  Kentin çeşitli yerlerinde gruplar halinde sokaklara çıkan kutlama yapan Fenerbahçe taraftarlarına saldırdı. Fenerbahçe bayraklarını yırtıp, sarı lacivert forma giyen taraftarları tartaklayan gruba çevik kuvvet müdahale etti. Özellike Atatürk Caddesi, İnönü ve Altıparmak Caddesi’nde Bursalı fanatiklerin eylemlerine Trabzonlular da dahil oldu. Fanatikler, şampiyonluk kutlaması yapan araçların camlarını kırdı, araçlardan sarkan Fenerbahçelilere saldırı, araçları tekmeledi. Bazı taraftarların araçların

  camlarına taş atması dikkat çekti. Çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle gruplar dağılsa da fanatikler tekrar caddelere çıktı. Robocopla taraftarlar arasında zaman zaman kovalamaca yaşandı.

  Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri de tedbir olarak Stadyum Kavşağı’ndan itibaren ana arterlere hiç bir aracın çıkmasına izin vermedi. Polis, Fenerbahçe bayrağı taşıyan ve forma giyen taraftarları uyardı. Yabancı plakalı araçların sürücüleri ikaz edildi. Çevik kuvvet ekipleri olaylara karışan bazı taraftarları gözaltına aldı.Bir bayan taraftar da Altıparmak Caddesi’nde darp edildi.

  Öte yandan Trabzonluların yaşadığı Dikkaldırım Mahallesi’nde yaklaşık 300 kişilik grup, sloganlar atarak Çekirge Meydanı’na kadar yürüyüş yaptı. Bordo mavili fanatikler, Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe aleyhinde tezahüratlarda bulundu. Yolu bir süre trafiğe kapatan Trabzonlular daha sonra dağıldı.

  .

  .

  Beğen

 12. Ligin ilk yarısında 9 puan öndeyken hiç ses seda yok , sonrasında 2. yarı da KayseriSpor , EskişehirSpor , Antalya , Ankaragücü .. bunlarla berabere kalıp puan kaybeden bendim heralde… Kuyruk acısı bu olsa gerek :))

  Beğen

 13. Biz 96’da şampiyonluğu kaybettik ama, hiç değilse bir stad dolusu adam gibi kendimizi şampiyor sanmadık:) Bir de hep merak ederim 3-1 geriden gelip maç çevirmek bu ülkede Fenerbahçe’den başka kaç takıma kaç kez nasip olmuştur…Duruma bakarsak kötü giden her maçta, bir şekilde dönüyor maç ve her ne hikmetse taraflardan biri mutlaka Fenerbahçe oluyor…:)

  Beğen

 14. YAZIK… ben böyle bişi görmedim… bu ulkede herkes sampiyon oldu.. besiktas oldu.bursa oldu galatasaray oldu fenerbahce oldu hatta fenerbahce son macta trabzonspor yuzunden kaybetti.. cıkıp hangi fenerli trabzona bi cumle söyledi.. hangi 7 macı kazandı hiimmet ile az emege saygılı olun… neden gaziantep macını söylemiyorsunuz.. 2 metre öteden penaltı attıgınızı ve 34 hafta boyunca hakemlerin sizin alehinize penaltı calmadıgını biliyormuydunuz aceba ??? trabzonspor 9 puan onde iken hangi federasyon hangi basbakan hangi hakemler wardı bende bilmiyorum… bizim bu federasyonla 1 kupamız bile yoktu daha yeni aldık… bence bunlar sadece sözde kalıyor arkadasım… Bencede tebrık etmeyi ögrenmelisniz gerisini bos bence… buca macınımı aldı hakemler.. siz kadıkoydeki antep macınıda izlemişssinizdir o zamandamı hakemler aldı. son dakkada gol atmasaydık siz sampiyondunuz o zaman lig temizmi olucakki… aynaya bakması gerekn aslında sizsiniz ama onu bile yapmıyorsunuz…/ tipik bir fenerbahçeli psikolojisi. eskişehir rezilliğinden sonra cüneyt çakır itinin trabzon lehine yarattığı bir penaltı ile teselli arıyorsunuz. trabzonsporluların hepsi bu pozisyonun penaltı olmadığını söyledi (dakika 20 ve antep 10 kişi kalıyor, ortak kanı trabzon un bu maçı kolayca kazanacağı ama sorun bu da değil) trabzonlular bu maçın tekrarı dahil herşeye varız dediler, ama bi,r fenerli ilaç için çıkıp da Buca’da , eskişehir de, karabük de, saraçoğlundaki gaziantep ve ankaragücü maçlarındaki açık himmete tek laf etmediniz. bu garip ve sorgulanması gereken bir psiklolji. hele buca maçını hakkıyla kazandığını iddia eden birinden utanmasını beklemek kendi adıma komedilik olmuş. özür dilerim, utanma işini unutun ve avrupa arenasında nasıl hakem satın alacağınızı, nasıl bülentler bulabileceğinizi ve başbakan huzurunda ağlaklık denemelerine filan konsantre olun. bir dünya yaratmışsınız herkes size düşman. hayır trabzonu cinconu anlarım da, ığdırlı, çorumlu, iskilipli, tireli, ödemişli, datçalı vs. bunların hepsi neden düşman size bir düşünün. lugano neden italyan futbolcular birliği tarafından “sahtekar emek hırısızı ve istenmeyen adam” ilan edildi bir düşünün, emre denen cemaat çıkıntısı neden her maçta herkese ana avrat düz giderken yüzleirniz utanmaz, düşünün…ama utanmayın tabiki, utanmak için adalet duygusu ve vicdan olmalıdır.

  Beğen

  1. Sedat Bey… Söylediklerinizi aceba kendiniz anlayabiliryormusuz. Sizin ilk yarıdaki penaltılarınızı konusmayalım olurmu… antep macındaki o cuneyt cakırıda konusmayalım… ama buca macını konusuyorsunuz neyini konusuyorsunuz onuda anlamıyorum ama konusalım… siz 9 puan fark actıgınız zaman hersey güzel… biz lider oluca hakemlerden ankaragucunden fatih tekkeden ne bilim bucadan 2 hafta once zor ligde kalan sivastan medet umuyorsunuz bu nasıl bir mantık anlamıyorum… kadıkoydeki antep macındaki yorumları spor yazarlarından tekrar okuyabilirsinz. bursa macındaki semihin pozisyonunu bana sormayın lig tv. trt kanalturk hepsi yorumladı… ama ilginc olan konu su… fenerbahceyi kimse sevmiyor diyorsunuz ama ben öyle dusunmuyorum.. sadece gsliler ve sizin 1996daki durumunuzdan kaynaklanan bir olaydır… hee sunuda unutmayalım lutfen son 10 macınız 80 ve 90. dakikalarda gol atmanızda sizin emeginizdir.. ama fenerbahcenin buca macında 3-1 geriden gelip macı alması sahibeli hakem öylemi… bu sampiyonlukta herkes emek verdi hakketti ve coskusunu kutluyor lutfen gölge dusurmeyelim.. sizin biraz daha olsun objektif yorumlar yazmanız gerektigini dusunuyorum.. iyi geceler diliorum size.. 🙂

   Beğen

 15. Sizi tanımıyorum… ne iş yaparsınız neyle ugrasırsınız bilmiyorum.. ama böyle bir yorum sizin ne kadar fanatizim icinde oldugunuzu gösterir.Allah askına bu oyuncuların bu insanların bu emeklerin hicmi yeri yok.. 34 hafta boyunca hepsinimi hakemler verdii.. hepsinimi basbakan ayarladı.. federasyon verdi. emrenin cocugunu bile agzına nasıl hangi hakla alabiliyorsun anlamıyorum.. tamamiyle bir fanatiklik war burda… cok sey yazarım cizerim ama ben yakıstıramıyorum kendime.. / Çok şey yazın çizin ama önce okuduğunuzu anlayın. emre’nin çocuğunu ve diğer tüm çocukları kendi çocuğundan ayıran fenerli olsun! çocuk masumiyettir, emre yi yemin ederken çocuğunu kullandı diye eleştirdim, siz lafı tersten anlamışsınız.
  tüm maçları elbette hakemler , başbakan veya azize almadı, ama ülkenin ortak kanaati en az 7 maçı böyle kazandınız, bunu ben demiyorum ki… biri gerçekleri söylediğinde fanatizm olarak algılanıyorsa bilin ki göte göt demeye devam edeceğiz. siz benim gökhan gönül ya da alex için yazdıklarımı okumamış olabilirisniz, saygı ve sevgi duyduğum oyuncular, ama kimse benden emre ya da lugano çirkeflerine saygı duymamı beklememeli. fenerli oyuncuların emeklerinden bahsederken trabzonluların emeklerinden de söz etmeye başladığınızda, neden şu ülkede fenerbahçelileri kimse sevmiyor sorusunun yanıtını da ucundan anlamaya çalışırsınız. 18 maçta 17 galibiyet, en az 7 si himmet ile, bence biraz aynaya bakın ve utanın.

  Beğen

 16. Başımın üstünde efil efil esen baba toprağımın kokusu dolu güzel şehrim ve onun ismi kimliğimde ve kalbimde yazılı efsanesi seviyorum sizi. Hak yiyenler elbet bir gün kusarlar. Kainatın defterinde hiç bir şey kaybolmaz, sadece vakit saat olayı vardır..Sevgiler..

  Beğen

 17. sedat abi yine olamadık şampiyon olamiyacagımızı ilk yarı liderken de biliyodum ama bizim senol hocamızda takıma takviyeyi iyiy yapsaydı da bunlara bu malzemeyi vermeseydik daha iyi olmazmıy dı başkanımız da kayseri macından önce çıkıp saçmalamasaydı da öle olmazdı kayseri bizden puan aldıktan sonra nerdeyse beraberlik almadı 20 tanede gol yemiştir bizim kabahatimiz yok mu hiç ya da polonyalıları almayıp ta daha iyiy adamlar alsaydık atanı umut olunca bi takımın bukadar olur abii saygılar…

  Beğen

 18. selahattin Cansiz Avatar
  selahattin Cansiz

  Sn Sedat Tunali,

  üzüntümü kelimelerle ifade edemiyorum. Evet, bize yapilanlari gururumu yediremiyorum.
  Günahlarin Basbakani ve Trabzonlu Özak ve Sener Köpekleri haftalarca göz göre sampiyonlugu elimizden verdiler. Nicin?

  Su anda Anadolu Zil takip oynuyor. Hani sizin ögrenciyken meshur Ordulu polise dediginiz ” Iktidara oynayip, kendince hayatini garantiye aliyorsun..”

  Saygilarimla

  Neden milli takima ayuncu veriyorlar? Neden, neden ?? / tRABZONSPOR’UN STATÜSÜ KONUSUNDA BİR ÖNERİM OLACAK, BİRAZ BEKLEYİN…

  Beğen

 19. tin tin tini mini hanım :(( mısıl mısıl uyumaya devam trabzon sehri, bu masallarla milleti uyutanların ekmeğine yağ sürüyosunuz, aziz yıldırım gibi başkanınız olsun istemezmisiniz. adam işini yapıyo , sizde becerikli olun, (devre arasında oyuncu alın) başarılı olun, / İSMİNİ YAZMAKTAN ÇEKİNEN KARDEŞİM SANA BİR ÖYKÜ ANLATAYIM. ÇOCUĞUN BİRİ KUMSALDA KUMDAN ADAMCIKLAR YAPIYORMUŞ, BUNU YAPARKEN DE HARCINA İNEK BOKU DA KATIYORMUŞ. ADAMIN BİRİ NE YAPTIĞINI SORUNCA DA “AZİZ YAPIYORUM” DEMİŞ VE ADAMDAN TOKADI YEMİŞ. DERSİNİ ALAN ÇOCUK ERTESİ GÜN KUMSALDA TEKRAR ADAMCIKLAR YAPMAYA BAŞLAMIŞ BİZİM AZİZ YİNE GELMİŞ ÇOCUĞA NEDEN HARCA BOK KATMIYORSUN BUGÜN” DİYE SORMUŞ, ÇOCUĞUN CEVABI: BOK KATINCA AZİZ OLUYOR.

  AZİZ SİZE KALSIN, BİZ BOK KATMAMAYA KARARLIYIZ…

  Beğen

 20. Bizim şampiyonumuz TRABZONSPOR’dur. Bunu kimseyle tartışmam bile!
  Trabzon halkının hafızasının fındık fiyatları meselesinden sonra biraz geliştiğini umuyorum!

  Beğen

 21. Önce 31 Mayıs’ta sonra da 12 Haziran’da bu kent bu aşağılık organizmaların en büyük destekçisi olan, suratımıza tükürürcesine “bi aksilik olmaz değil mi? – yok yok, ayarlarız” vs. muhabbetlerini çeken canlıya dersini vermeli, verecek!!!!!!!!!!!!!!!! Vermezse bu kente bu Trabzonsporluya her şey müstehak; daha beter olun!!!!!!!!!!!

  Beğen

  1. mehmet can kınalı Avatar
   mehmet can kınalı

   bu yorumu yazarken gerçekten ts lu olduğun için mi yoksa siyasi düşünceler yüzünden mi yazmışsın anlamadım ama sormak istediğim başbakan o konuşmayı yapmadan önce herşey normal mi gidiyodu,hakemler aynı hataları yapmıyordumu.Fenerin galatasaray,beşiktaş maçları o süreçten önce olmamışmıy dı? bu kadar kısa sürece neden sıkıştırıyoruz olanları? / Sorun şu; bir başbakan bilerek veya bilmeyerek, şampitonluk mücadelesinin kıyasıya sürdüğü bir ortamda avrupa nın göbeğinde tüm baının önünde sarı lacivert bir kalem çıkarıp “bunu aziz başkana ver” diyemez, 23 nisanda koltuğa fenerbahçe formalı çocuğu oturtamaz ve fenerin kaptanını ve başkanının o süreçte makamında kabul edemez. ederse bünyamin buca dan kurtarır, bülent yıldıırm da ankarta gücünden..sorun budur ve bunun bir bedeli olmalı diyorum. particilik yapan şerefsizdir..sadece şehrimin değerlerini korumak istiyorum. baki selam..

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: