EMENİKE’DEN SEZER ÖZTÜRK’E BİR ETİK YOLCULUK

Dünyanın başka herhangi bir ülkesinde Emenike vakası yaşansaydı hiç kuşkusuz bizim hiç alışık olmadığımız sonuçlar yaşanır ve çok ağır cezalar verilebilirdi, ama bizim ülkemiz Türkiye ve burada hukukun gücü değil güçlülerin hukuku hakimdir.

Dünyanın başka herhangi bir ülkesinde Sezer Öztürk vakası yaşansaydı hiç kuşkusuz bizim hiç alışık olmadığımız sonuçlar yaşanır ve Sezer Öztürk kamu vicdanında mahkum edilerek en azından kör parmağım gözüne yoluna gidilmeden ar duygusunun henüz ölmediği kanıtlanabilirdi, ama bizim ülkemiz Türkiye ve burada günlük hayatın ahlak terazisi  Sinyor Makyavel’in torunlarının kontrolünde.

Lefter Küçükandonyanidis’in ya da unutulmaz solbek ve insan efendisi Alpaslan Eratlı gibi bu ülkede herkesin sevgilisi olabilmiş sembol isimlerin gözlerinin içine bakabilen hiçbir Fenerbahçelinin bu transferleri onaylamadığını; sportif rekabetin olmazsa olmazının asgari bir ahlaki zaviye gerektirdiğini içten içe tekrarladığını ve şaibelere bulanmış hiçbir başarıdan haz duymadıklarını biliyorum. Onlarca Fenerbahçeli arkadaşım var ve hepsinin hayatımda en az diğer arkadaşlarım kadar kıymeti elbette. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün Fenerbahçeli olduğu totemine bu kadar sıkıca bağlı olan bir camianın, sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını seven bu büyük öndere ironi yaptığını düşünebiliriz, ve fakat ölüler ironiden anlamaz. 

Ve  bir gün ahlakın sıfır noktasına indiğinizde yalnızlığın dramına ortak edecek yeni Emenikeler ve Sezerler bile bulamazsınız. Hasılı, sorunun kaynağı Fenerbahçeyi idare edenlerin yönetim felsefesi  olabilir lakin bu felsefenin sonu felsefenin sefaletidir. Biri Marx’mı dedi?? Hatırlatayım, alakası yok…

MEHMET ALİ AYDINLAR NEREDEN ÇIKTI?

Sayın Aydınlar’ın adını ilk kez oğlunu kaybettiğinde duydum ve hiç tanımadığım bir adamın duyduğu evlat acısı benim içimi de fena halde sızlattı ve hatat daha fazlası oldu, birkaç damla gözyaşı…

O süreçte kendisine ait birçok yeni bilgiye ulaştım.  Sahibi olduğu Hastaneler zinciri, spora yatkınlığı ve gençlere yönelik hesapsız sevgisi, Fenerbahçeliliği ve saire…

Futbol federasyonu Başkanı has izmir delikanlısı Mahmut Özgener, kendisini hayattan soğutan ayak oyunlarından ve bazı kulüp başkanların hadlerini aşmalarından dolayı  yeni dönemde aday olmayacağını açıkladığında ortaya çıkan başkan adaylarından biri de değildi üstelik. 

Sayın Aziz Yıldırım’ın adayı olarak ortaya çıkardığı Göksel Gümüşdağ’ın “tutmayacağı” belli olduğunda ve Mehmet Atalay’ın da bir türlü “adayım” diyememesinin sisler bulvarında ne olduysa olsu birden bire Mehmet Ali Aydınlar ismi üzerinde uzlaşıldı. Uzlaşanlar ise İstanbul’un üç hacimlisi ve Trabzonspor oldu!

Trabzonlu bir adaya destek vermek için, o adayın çekildiği güne kadar sabretme erdemi gösteren Trabzon yönetiminin, dakikalar içinde Fenerbahçeli Aydınlar’a destek vermesi kafaları karıştırmaya yetti. Anlaşılan  Trabzon Başkanı Sayın Sadri Şener Türk futbolunun  duayenlerinden Özkan Sümer’in “ Büyüklük büyük kulüplerle sevişerek değil savaşarak kazanılır” şiarını önemsememiş ve sevişmeyi seçmiştir. Bu dörtlünün kendi arasındaki sevişmesinde kimlerin aktif kimlerin pasif olacağını kestirmek için kahin olmaya gerek yok, geçen sezonun fotoğrafı her şeyi apaçık ortaya koymaya yetiyor

Sayın Aydınlar’ın futbolumuzu nasıl yöneteceğine dair bir fikrim yok henüz, ama daha şimdiden Fenerbahçe’ye yarardan çok zarar getireceğini söylemek mümkün. .

ORTADA BİRŞEY YOKSA ETİK KURUL  E.B’Yİ  NEDEN ÇAĞIRDI?

Ben Etik Kurul’un yerinde olsam E:B’ye ilk uyarıyı kendi bulaşık ilişkilerine yemin malzemesi yaptığı masumlar masumu , uzun ve sağlıklı ömürler dilediğimiz bebeği adına yapardım.

E.B bilmeli ki,  o dünyalar güzeli masumiyeti kirli spor iklimimize şu veya bu şekilde dahletmeye ne kendisinin ne de bir başkasının hakkı yoktur. Çocuklar hepimizindir ve filler tepinirken masumiyetin ezilmesine hep birlikte karşı çıkmalıyız. Eminim ki E.B’de yaptığı hatanın farkındadır ve tekrarlamayacaktır.

Bu sorgulamadan bir şey çıkar mı ya da ne çıkar sorularının yanıtı çok da önemli değil aslında. İtalya’da Juventus gibi bir markayı iki alt lige düşüren benzer bir olayın varlığına karşın, Türkiye’de hemen herkes “bu işten bir şey çıkmaz arkadaş”  ortak paydasında hiçbir rahatsızlık duymadan buluşabiliyorsa zaten sözün de çok kıymeti kalmamış demektir.

KIZILAY

Türk Kızılayı’nı devlete bağlı bir birim olarak bilme yanlışına saplananların oranı neredeyse toplumun yüzde ellilerine ulaşıyor. Ve maalesef işi araştırmak ve toplumu bilgilendirmek olan gazeteciler için de durum farklı değil.

Oysa Türk Kızılayı bir sivil toplum kuruluşudur ve hükümetler üstü bir kurumdur. Kimseden emir ve direktif almadan, ihtiyaç sahiplerine kendi felsefesi doğrultusunda ve hiçbir karşılık beklemeksizin “iyilik” yapar.  Tıpkı şu anda Simav’da ve Hatay Çadırkentlerinde yaptığı gibi…

Kızılay’ın “iyiliklerini” yapılması gereken görev gibi gören Türk basını Dünya’nın ve ülkenin her köşesinde Kızılay ekiplerinin yazdığı iyilik destanlarına  neredeyse kayıtsız kalırken, mesela Samsun Şubesi’ndeki sıradan bir usulsüzlük soruşturmasını manşetlerine görülmemiş bir iştiha ile taşımakta bir beis görmez. Üstelik bu soruşturma Kızılay’ın bilgisi dahilindedir ve amaç söylentilerin yarattığı kirli havayı adalet marifetiyle netleştirmek ve kamu vicdanını rahatlatmaktır. Yapılması gereken bu hesapsız ve beklentisiz iyilik çınarına destek olmak ve bir gün ihtiyaç duyabileceğimiz gerçeğini unutmadan ona sahip çıkmaktır.

Samsun Şubesindeki soruşturma

Bu yazıya gidecek müzik:

1-     İşte Hendek İşte Deve: Barış Manço

2-     Safinaz                       :  Cem Karaca

3-     Soldier Fortune          :  Deep Purple

“EMENİKE’DEN SEZER ÖZTÜRK’E BİR ETİK YOLCULUK” için 33 cevap

 1. sayın S.T sana farklı bir dusuncede yazı yazan insanları ahlaksız diyerek kötüleyemezsin.. alışmıssınız kendiniz yazıp kendi taraflarınla konusmaya. farklı bir dusunce gelince hemen engellemek vs… haklısınn ergun kardesim… Siz çalın siz oynayın o zaman :))) nice sampiyonluklara buyuk onurlu sike yapmayan trabzon taraftarı.. son macta sahanızı bos bırakan ogünü abdullahı döven.. buyuk trabzonsporlu arkadaslar.. Bekleyin görün sonra tekrar yazalım.. S.T sanada selamlar artık kendin yaz trabzonlu kardeslerinde seni havalara cıkartsın. alısmıssın zaten boyle durumlara farklı dusunce yorum sende asabiyet yapıyor.. :)) / BENİM YAZILARIMI ANLAMAK İÇİN ASGARİ BİR AHLAK GEREKİR, DAHA KÖTÜSÜ ASGARİ BİR ZEKA DA GEREKİR. O DÜZEYİN ALTINDAYSANIZ EJDERHA OLSANIZ KAR ETMEZ. YAPACAĞINIZ TEK ŞEY KENDİ GRUBUNUZLA VAKİT GEÇİRMEK. HADİ NAŞ…

  Beğen

 2. / Çöplüğüne…

  Beğen

 3. Kallavimi:))) / bir nebze olsun ahlak vardır umuduyla bu şoku atlatmanız çin sessiz kaldım, ve fakat saçmalıkların artarak sürüyor, kimseyi yasaklamak gibi bir alışkanlığım yok, lakin düşüncelerin değer verilir olmaktan çoktan çıktı. lütfen artık yazmayın. özer, sen de bir kez olsun etrafından dolan çamurun. ST

  Beğen

 4. Açık adresini yazda en yakın hastanenin psikiyatri servisinden birini sana göndersin Sedat abi.Zavallı olmak üzücüdür ama herkesi kendi kadar zavallı sanmak ahmaklıktır sanırım.Mongolizmin farklı bir yansıması da bu.Yalnız, acil psikiyatrik müdahale gerektiriyor senin içinde bulunduğun seviye.Pencerelerde yürüyen böcekler, seninle konuşan imgeler de görüyor musun?
  Sedat abi bunun dediklerine kendi adıma sevindim ne yalan söyleyeyim.Senin kadar kallavi yazılar yazamam ama ucundan da olsa geçmişim demek ki.Tabii mongolik biri olarak her çalıştığın yerden kendi isteğinle,cüzdanının kulu olmadan ,başın dik ayrıldığını anlaması söz konusu değil.Araştırsa da anlamaz.Aklının sınırlarına sığmaz o duruş.
  Bu arada Ayyy-guut şöyle buyurmuş: “Alnımızın akıyla maçları aldık”…Bir bu eksikti adam şimdi de alnının yerini karıştırmış.Ayyy-guutt orası alın değil…değil benim yolunmuş kanaryam…şokta garibiimmm…şokta.

  Beğen

 5. sen sedat tunalısın kandırma milleti Özer adı ile yazarak…
  imzanla yaz.
  yüzünü görsün sana köşe verenler..
  ne kadar şoven ve ırkçı olduğunu görsünler…
  korkma.
  nasılsa alışıksın kovulmaya../Dünyanın en ileri zekalı gerisi:))

  Beğen

 6. Topuk yaylasını neden aldıklarını şimdi anladım.Bunlar ne olur ne olmaz yakalanırız diye düşünüp topuklamaya karar vermişler.Nereye topuklasak diye hebele hebele düşünürken biri “Topuk Yaylası” na gidelim bizi orada kimse bulamaz demiş.Yaaa işte böyle…hadi sen de topuk yaylasına…hemcinslerinin yanına raconcu şikeci v.s. v.s.

  Beğen

 7. Şikede büyük fenerbahçe klübü taraftarı…sakin ol …algın bozuldu hepten…hehehe

  Beğen

 8. Düşüne düşüne bunu mu buldun?
  Ne diyim ki sana..
  Acıyorum..
  Hırpalamayım diyorum..
  Hasta diyorum..
  Rahat durmuyosun..
  İlle cevap veriim diye abuk subuk saçmalıklar yazıyosun..
  Ama en azından özer rezil oluyo..
  Sen değil:))

  Beğen

 9. Raconu tam da senin gibi kimlik arayışı içerisinde olan sığ akıllılar yapmaya çalışır.HİÇBİRŞEYDİRLER ve ellerinden gelen tek şey “BİRŞEYMİŞ” gibi davranabilme zavallılığıdır.Çalıntı hareketler, aksesuarlar,içi boş salak sülek söz dizilimleri…Bakınız: Nihat D.

  Beğen

 10. Hadi koş anjiyo ol sende…beyin damarlarını açsınlar..

  Beğen

 11. Devamlı aynı şeyleri söyleyip durma..
  Kendi evini kirlet o yellenmelerle.. Zavallı dönek..
  Asıl senin yediğin makarna değil.. Kazan çok para o zman yiyeceksin..
  Bu yaşa kadar kazananamışsın… Artık zor…
  Ben devrimci falan değilim burda.. Size ancak faşizmle yaklaşabilirm.. Ama genede severiz sizi. Asimilasyonun en büyük örnekleri…
  Ağlak yazıları oku arşivinden, devamlı mahalle, küçük fakir evin, abilerin ablaların..
  Küçük Emrahın kimliksizi.. Basının afaroz ettiği sosyopat.. Yakında tarafsız da kalacaksın acele etme…
  Raconu kesmek çiğer ister çiğer..
  Bak burda tam ortasın da Tırabizonun kesiyorum..
  Eğer o yellenmelerin, alçaklıkların fesat pis kalbinden uyarlanmış seneryolarsa;
  bunun hesabını BÜYÜK FENEREBAHÇE CAMİASINA VERECEKSİN….
  Şimdi yarım saat düşün ne yaziim diye.. Ama gene aynı şeyleri yazma..
  dağevrimci lağım vs vs.. Hep aynı şeyler..Biraz oku da yeni sıfatlar öğren..
  İİ oku FATİH ÇEKİRGEYİ de örnek al.. Adamlık doğuştan olur.. Onu da bil…
  Birdaha doğacağın zaman kadar adam olamayacaksın…

  Beğen

 12. Acını anlıyorum.Kolay değil tabii ya.Hebele hebele diye Aziz’in peşinden bu kadar git sonra kendini lağımın dibinde bul.Öff ne de kokar tahminen.Ne aşağılayıcı ve insan onuruna uzak birşeydir kendin gibilerle aynı çukurun dibinde sıkışmış bir vaziyette ömür boyu şikeci yaftasıyla dolaşmak.Zor çok zor ama bizim yapabileceğimiz birşey yok artık.
  Adam olmaktan “bahsedebilmek” için önce asgari insan olabilmek gerekir.Yani önce o sonra diğeri.Bunu unutma.Sonrası…sonrası şu: önce bulunduğun çukurda şu anda makarna sanıp yediğin şey MAKARNA değil.Bir daha bak.
  Dağevrimci derken tam da bunu kastetmiştim işte …hem devrimci tripleriyle burda ağlak yazılar yazacaksın hem de “RACON KESMEKTEN” bahsedeceksin.Feodal, yarım kalmış Dağevrimci seni…ancak sen ve senin gibiler “devrimle” “raconu” bir araya getirip bulundukları çukurun dibine çekerler.Hadi ordan…kirletme güzellikleri…

  Beğen

 13. Boşuna bakma sözlüğe.
  Ben sana adam nasıl olunur göstereyim..
  ”Galatasaraylı olmama rağmen Fenerbahçe’siz bir ligin “öksüz” kalacağını yazdım.
  Alkış da aldım, tepki de.
  Ama dikkat ettim;
  Tepki verenler, daha mahkeme tarafından kimse suçlu ilan edilmeden “idam isteyen” bir öfke nöbetine tutulmuşlar..”. FATİH ÇEKİRGE den alıntı.
  Boşuna mı dedik bizim ezeli ebedi rakibimzi GS dir diye.
  Boşuna mı dedik büyüğüm diyince sözümüz olmaz onlara diye..
  Ha sanmayın uefa kupasından falan.. O bir başarı..
  Büyük olmak başka birşey..
  Onlar büyük, ama orjinalinden..
  Krizi yönetiyor, saygı ile yaklaşıyorlar..
  Siz de büyüksünüz ama 0 ( sıfır ) dan…

  Beğen

 14. Özer yaratığı,
  Mahlasların ardına sıkışmış ucube,
  Ben Ahmet Kaya nın Fransa da dediği gibi ” raconu Bizansın göbeğinde kestim ”
  Dün, o dönem Bahtiyarı sansürleyen zihniyetin daha lümpen olanı o yazımı da sansürledi…
  Adam (bknz: türkçe sözlük) olsanız anlarsınız biz ne dedik..
  Burda mesele kendimiz aklamak değil..
  Onu yargı yapacak..
  Değilse şayet, infazını da de devletin kurumları yapacak…
  Ama biz şunu dedik; sonuçlandığız zamann bu süreç, alçakça hükümleriniz yersiz kalırsa siz o zman ne yapacaksınız…
  O zaman o hesap size sorulacak…
  Hamsi yerken fosforunu al.. Beynini değil…
  Makarna da ye ama ara ara..
  Henüz bilimsel olarak insan beynine hiç bir zararı tesbit edilmedi…
  Ama kuru kuru yeme.. Sosla servis edilince çok lezzetli oluyor.. Bi dene..

  Beğen

 15. SİZİ ANCAK POLİS ŞAMPİYON YAPAR ZATEN…

  Beğen

 16. Devrimci olamayan Dağevrimci seni…Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş.Sen çok hesap vermişin belli halinden yazık.Kendinle karıştırdın buralarda yazanları sen.Biz hesap vermeyiz dağevrimci hesap alırız.Sessiz kalacaksın tabii…SUSACAKSIN…SUSMAK ZORUNDASIN…SÖYLEYECEK TEK KELAMIN YOK.VİCDANLAR SİZİ BİNLERCE KEZ MÜEBBETE MAHKUM ETTİ.HİÇSİNİZ SİZ MİNİK BİR HİÇ.

  Beğen

 17. Yazımı kakmış..
  Korkak:))
  Mahlasının arkasına sığınan korkak..
  meğer kusmuklar doğruymuş…meğer parayla maçlar alınıp satılmış…Hala aklanmadan bahsedebilen “yazık akıllılarda” va’mış.
  bunun hesabını vereceksin Fenerbahçe taraftarına..
  Er geç kanun hükmünü bildirir.. O zman bakacağız o hüküm ile senin hükmün ne kadar tutarlı..
  O zman vereceksin hesabını….
  Sen boş buldun meydanı…
  Zamanı sessizlik zamanı..
  Bekliyelim… Görelim neler olacak..

  Beğen

 18. Erdem timsallerim benim…FB’li yiğidom…Asker Bülentim…Çantacı Alim…Guguk adamı Şekibim…Ekşilerin en güzeli İlhanım…Ne de güzel yürüyordu işler değil mi…Gelsin şampiyonluklar…paralar…ün şan şöhret.Emek katili olmuşsun ,adalet duygusunu sarsmışsın…ne gam.Vavsa yoksa Fenevin şampiyonluğu.Başarı öyküsünün hazin sonu…meğer kusmuklar doğruymuş…meğer parayla maçlar alınıp satılmış…Hala aklanmadan bahsedebilen “yazık akıllılarda” va’mış.GÖRDÜN MÜ DAVAYI…AÇARIM DEMİŞTİN YA…AL ŞİMDİ BU DAVAYI ŞANLI DEDİĞİN TARİHİNİN TAAA ORTASINA BİR SANCAK MİSALİ OTURT…DAĞEVRİMCİ ŞOVEN..EMEK HIRSIZLARINA GÖNÜL VERMİŞ SAHTE DAĞEVRİMCİ HEM DE…

  Beğen

 19. Zeka yerlerde..
  Senin neyini dava edicem..
  Temyiz kudretin yok.

  Beğen

 20. 18 şampiyonluğa 20 kere sevinen mongollara seslenmiştim ben oysa…siz nerden çıktınız? Beklemiyordum oysa ki…Neyse insan kendini daha iyi tanır ne diyeyim.Sadece anlamadığım ,bu telekomünikasyon çağında insanın zeka seviyesi ne olursa olsun, radyoya,locadaki tvlere, cep telefonlarına güvenmeyipte nasıl anons yapan anguta inanır.Çözemiyorum yemin billah.
  Hadi onu anladım…sahada timsah yürüyüşü neyin nesi.Vedersonu, Luganoyu kucağınıza alıp hoplatmanızda cabası.Pes valla.Hiç mi düşünmez insan şu tribündeki 50.000 kişi neden sefil sefil ağlıyor.
  Ali , senin Türkçe öğretmeninin Allah cezasını versin ki seni geçirmiş de buralarada başı sonu olmayan şeyler yazıyorsun…Allah onu bildiği gibi yapsın senin kabahatin yok.Dedim ya makarna suçlu.
  ERGÜN,ERGUN,ERGİN,ERGUNER HAYDİ ÇOCUKLAR DAVA AÇMAYA…Açmayan fenerli olsun…Beklerim.

  Beğen

 21. Ergun artık yok..
  Birdaha adımı izinsiz kullanırsan seni dava ederim:)

  Beğen

 22. heheheheheh….özer sen kendini çok bişi sanıyorsun anlıyorum… ama onemli olan burda güzel cümleler kurup insanlara laf sokmak degil kendi takımına bakmaktır… sen tıp okusaydın da hastalara yararlı bir hayat gecirseydin kardesim… TAKIM tutmak büyük taraftar olmak icin makarnada yenir pilavda ama sen herhalde bir burjuva insanı oldugun icinde hep ıstakoz yedin herhalde böyle yazılar yazıyorsun ama bu yazınların tamamı sizin kuyruk acınızdan anlıyabiliyorum sizi… heee farklı yorum görmek istemiyorsan gecende söyledigim gibi tscluba gel sen otur basına ula ula niyazıyı dınle ıstersen… bizim yaptırlarımızı sen hayal bile edemedigin icin böyle durumlar yasıyorsun buda cok normalll…. cocukca dedigin yazılar cok basit bir anlamda hala neden bu ezikliginizi üstünüzden atamıyorsunuz yeter artık biz unuttuk sampiyonlugu demektir.. ama sende hala üzerinde oldugu icin bu kuyruk acısı trt4 spikeri gibi bir cümle beklıyorsun bizde.. onuda sedat abin yazıyor zaten bize gerek yok kardess :))

  Beğen

 23. Takım olabilmeyi Selçuk ve Egemenin takımda kalmasına bağlayan dahi ( ! ), siz değil misiniz öz evladınız Tuncayı yad ellere bedavaya kaptıran? Ağlaya ağlaya “tunç-aysız” olmuyor diye gezinen.Siz çocukken anneniz size sebze yemeği pişirmiş siz makarna yemişsiniz.BAbanız balık almış gelmiş ,siz makarna yemişsiniz.Spor yap biraz demişler size ,siz yok makarna yiyeceğim demişsiniz.E sonuç budur tabi.Buna tıpta DOWN SENDROMU deniyordu yakın tarihe kadar.Bir diğer söylemle TRİZOMİ 21 veya MONGOLİZM.16 satır yazı yazıp bu kadar gerzekçe,bu kadar çocukça ve de bu kadar sığ bir anlatım tarzı ilk kez görüyorum ancak hata sizin değil elbet yediğiniz makarnanın :)).Gelelim ana konuya tıp ilerledi tabii bu süreçte bu DOWN SENDROMU sizde farlı bir tezahürle DAUM SENDROMUNA dönüştü. Söyleneni anlamayan, akıldan uzak yanıtlar veren,konuyla ilgili ilgisiz hastalıklı düşlerini gerçekmiş gibi ortaya koyma olarakta adlandırılıyor bu.Nasıl oldu diye biraz araştırdım; öyle ya size de yazık,tıp ilmi size yardımcı olmalı, şu acı gerçeğe rastladım.Siz son 10 senede DAUM denen birinin önderliğinde 2 kez ağır depresyon geçirmişsiniz.Geçirenlerin adını burda anmayacağım etik değil.
  Araştırmamı biraz daha geliştirdim.Daha eskilere gittim.O da ne? Meğer çok daha önceleri bu rahatsızlığınız ip uçlarını vermiş bile.Örneğin, bir tarihte bir grup taraftar sizin elinize bir pankart tutuşturmuş bunu açın diye.Siz de “hebele hebele” deyip stadın yolunu tutmuşsunuz ve o tarihi pankartı , binlerce km öteden getirttiğiniz ORTEGAYI tribünlere çağırıp gözünün önünde “hebele hebele” nidaları arasında açmışsınız veadamı hastalıklı bir ruh haline sokmuş,biz izleyenleri de gülmekten bayıltmışsınız.Şöyle yazıyormuş pankartta “KORKAK TAVUK ORTEGA HOŞGELDİN”.Hala gülüyorum bağışlayın.Daha ağır şeyler yazıp kalbinizi kırmayayım ne de olsa DAUM SENDROMLU dolaşıyorsunuz kolay değil ama değil mi? Bir nasihat size, TRABZONLUNUN yüreğiyle ve aklıyla başa çıkamazsınız.HADİ MAKARNA HAZIR…VE AZİZ VE ERGUN VE ALİ …KIYMETLİLERİM İYİ Kİ VARSINIZ.

  Beğen

 24. SAYIN TRABZONSPORLU ARKADAŞLARIM… NEDEN BU KADAR ZORUNUZA GİTTİ ANLAMADIM.. SİZ TAKIM OLSAYDINIZ DA EGEMENLE SELCUKTAN PARA KAZANSAYDINIZ… HALA EMENIKE VE SEZER DİYEBİLECEK KADAR YÜZ VAR SİZDE ONUDA ANLAMIS DEGİLİM… ASLINDA ERGUN KARDESIMIN DEDİGİ GİBİ KENDI TAKIMINIZ NE YAPMIS HANGI FUTBOLCULARI ALMIS BENCEDE ONLARI TAKİP EDİN.. FENERBAHCEYİ TAKİP EDİCEM DİYE KENDİ FUTBOLCULARINIZA SÖZLESME İMZALAMAYI UNUTUYORSUNUZ :)))) HE BU ARADA ÖZER KARDESİM SANA DİYORUM… EGER FARKLI BİR CÜMLE FARKLI BİR TARAFTAR BEKLEMIYORSAN GİDERSİN TSCLUBA OTURURSUN BASINA KENDİN SÖYLER KENDİN DİNLERSİN… HİÇBİR HESABIMIZ FAKE DEGİLDİR… HERKES KENDİ ÇÖPLÜGÜNDE ÖTER SİZ GİRESUN SOKAKLARINDA BİLE BİR KARADENİZ SEHRİNDE BİLE DAYAK YİYEN İNSANLARNIZ İNANMIYORSAN GOOGLE SORABİLİRSİN :)) AMA HER ZAMAN KADIKÖYEDE BEKLERIZ DEMİCEM ÇÜNKÜ BİZ HERYERDE VARIZ… HALA NEYİN KAVGASINI YAPIYORSUNUZ ANLAMIYORUM / GERİ ZEKALILAR İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ BÖLÜM HENÜZ HAZIR OLMADI, OLDUĞUNDA SİZİ HABERDAR EDECEĞİZ. ALLAH EKSİKLİĞİNİZİ GÖSTERMESİN. st

  Beğen

 25. Güce tapıcılığın,sanrılı ve acemi yorumcusu Ergun bey…
  İroni dolu cümleciklerinle , mikro zekanla kurguladığın küçümsemelerinle sen çok yaşa e mi.Neler de bilirmiş.Toplumun kanayan yarası seniiii :).Sığ fikirlerin temsilcisi: karanlıklardan sesin geliyor gelmesinede, karanlıkta ne yaşar o da malumumuz.Biz TS’liler o sesi iyi tanırız.Adınız kimi zaman Ali olur kimi zaman Aziz…şimdi de Ergun olmuş.Hoş olmuş.Renk kattın.
  Sen var burda kendi kimliksizliğinin perdesi olarak kullandığın Fb’liliğinin sana verdiği vicdan problemleriyle aklınca, bize bir dolu zırva yazmaya devam et.Biz, yaşamın tüm devingenliğine,etrafımıza saçılan tüm kusmuklara ve çakal seslerine rağmen, başımız dik…DİMDİK doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz.
  Kimliğini bu kapıda bulamazsın yorarız seni haydi başka kapıya, kimlik dilenmeye…haydi.

  Beğen

 26. Ergun Efendi,

  Yavaş yavaş içindeki canavarı çıkarıyorsun. Yazın aşağılamalarla dolu, bu kadar gizleyebildin demek ki.
  Trabzonluluğu ve Trabzonsporluluğu apaçık bir yazarın yazısının altındaki yorumları bile okuyup, cevap da yazıyorsun. Bu durumda hiçbir maçınızı seyretmedim saçmalığına inanacağı herhalde beklemiyorsun.
  Gel seni Trabzonsporlu yapalım demeyeceğim, bunu asla istemem.

  Beğen

 27. ben onura yazdımdı..
  :))
  cevap s.t den geldi..
  ilginç..
  Ama vicdan konusunda konuşacak son kişi o yazıları yazan..
  Zeka özürlü ithamı ise kontrolden çıkmış bir öfkenin yazıya dökülmesi..
  Haklılığından emin olan kişi kişisel hakareti bırakıp fikirlerini çatıştırır..
  ama hezayenlarla kurulu bir savı destekleyen tabiiki karşısındakini zeka özürlü diye sıkıştırmaya çalışacaktır..
  O yazarlardı da okuyoruz.. onalrda asgari ölçüde mert.
  Don kişot luğa gerek yok…
  Yorulmanıza da gerek yok…
  Bence bu saçmalıklarla siz beyniniz yormayın.. Çünkü belliki tamamen hazımsız kabullenmeyen ve teori üreten bir sistametiğe dönüyor zihniniz..
  Gerçeklerden uzaklaşıyor..
  Beyin çok önemli bir organ.. Kötü düşüncelerle kirletmemk lazım..
  Daha da Davosa gelmem:))

  Beğen

 28. Onur,
  Ben senin yerinde olsam Feneri tutardım..
  Çünkü çok belliki Feneri kendi şehir takımından daha çok takip ediyorsun.
  Anlamıyorum neden böyle.. Nefret ediyosunuz..Tamam. Ama aklınız fikriniz Fener Fener Fener..
  Biraz dozu kaçsa sanki biizm tribünlerdeki tezahuratımıza geçeceksiniz:))
  Gizli bir hayranlık olabilirmi? Ya da Stocholm Sendromu?:))
  Ama açık açık tut Feneri.. Yazında ırkçılık yapıp sonra yapmıyormuş gibi davrandığın gibi değil yani:))
  Ben bir Fenerli olarak sana inan yazacak tek bir karşıt olayım yok. Çünkü sizin tek maçınızı dahi izlemedim..
  Galatasaray ile ilgili istersen anlatabilirim.. Ara ara izlerim onları.. Çünkü büyük bir kulüp. Ne de olsa ezeli ebedi rakip.
  Ama söz..
  Önümüzdeki yıl ilk 2 ye atın kapağı, izleriz sizi, hatta belki saygı da duyarız futboldaki yerinize…
  Gerçi bahane şimdiden hazır; Fenerbahçeli Federasyon başkanı yolumzu kesti:))
  Devlerin çatışmalarında başroler vardır yardımcı oyuncular vardır bir de figüranlar..
  Devlerden olmadığınız açık..Çünkü devlerin hepsi ahlaksız ve şerefsiz:))
  Siz hangisisiniz? Yadımcı oyuncu ya da fügüran??
  Emreler gider Semihler gider Emenikeler her an gider, Oğuzlar gitti Rıdvanlar gitti Canlar gitti Hakanlar, Tugaylar, Metinler Sergenler gitti ama büyükler hep ordalar orda olacaklar..
  Önce gelin birinci lige..
  O zman başlayın bize sövmeye…
  Sivas 2 sene boğuştu olmadı.. Gıkı çıkmadı..
  Bursa son haftaya kadar gelene kadar aslanlar gibi delikanlı gibi sustu..Gıkı çıkmadı
  Şampiyon oldu…
  Tebrik mesajı yayınladık…
  Tatar Ramazan bu kadar konuşurmuydu bilmiyorum…
  Ama Bursalılar da Sivaslılar da konuşmadılar…
  Sizde artık yerinizi kabullenin..
  Gelecekte ne yapacaksınız ona bakın..
  Lİg başlıyor..
  Göreceğiz tesadüf mü idi yoksa gerçekten hakkınız mı yendi.. / NE OLURSA OLSUN KAZANALIM MANTIĞI İÇSELLEŞİNCE İNSANDA EN BAŞTA VİDAN VE ALGI OLMAK ÜZERE HERŞEY KÖRELMEYE BAŞLAR.SENEYE İKİNCİ OLUN DA BİZ DE ANLAYALIM SİZİ TÜRÜNDEKİ ZEKA ÖZÜRLÜ ALGIYA NE SÖYLENEBİLİR Kİ… SİZE HACİMLİ OLAMAZSINIZ DEMİYOR KİMSE, BU KAFAYLA ADAM OLAMAZSINIZ DİYOR. EMENİKE VE EB YA DA SEZER ELEŞTİRİLERİNİ BU DÜZEYDE “OKUYAN” BİR ZEKAYA NASIL YANIT VERİLEBİLİR BİLMEM. ASGARİ BİR AHLAK OLMADAN BENİ ANLAMANIZ ZOR, SİZE TAVSİYEM KENDİNİZİ BENİM YAZILARIMLA HEDER ETMEYİN, BAK SİZE UYGUN YAZILAR YAZAN GÜRCANLAR SERHATLAR FERİDUNLAR VAR, GİDİN ONLARI OKUYUN BENİ DE YORMAYIN. BEN GÖTE GÖT DİYORUM HEPSİ BU. ST.

  Beğen

 29. […] 21 Haz Dünyanın başka herhangi bir ülkesinde Emenike vakası yaşansaydı hiç kuşkusuz bizim hiç alışık olmadığımız sonuçlar yaşanır ve çok ağır cezalar verilebilirdi, ama bizim ülkemiz Türkiye ve burada hukukun gücü değil güçlülerin hukuku hakimdir. Dünyanın başka herhangi bir ülkesinde Sezer Öztürk vakası yaşansaydı hiç kuşkusuz bizim hiç alışık olmadığımız sonuçlar yaşanır ve Sezer Öztürk kamu vicdanında mahkum edilerek en azından kör parmağım gözüne yo … Read More […]

  Beğen

 30. samsun kızılayı sıaysı malzeme yaptılar dusuncem o durkı kızılayı yonetımı epeydır mhp kokenlılerın elınde ıdı ornek baskan mustafa keskının gecen donem mhp mıletvekılı adaylıgı bu surece kadar cıkmayanlar yenı cıktı aekepe burayıda hanesıne yazdırmak ıcın ugrasmıstır ve halledıyodur… saygı ve dua ile

  Beğen

 31. Emenike denen zat-ı muhteremi tanımlarken orangutan sülalesinden homo erektus ile insanla maymunun atasının ortak olduğunun net ispatıdır bu adam mihvalinden;espri ile karışık bir giriş yapmamak için gerçekten kendimi zor tuttuğumu söyleyebilirim.Irkçılığa bulaşmadan emenike için tek diyebileceğim;bu adam futbolun YÜZKARASIDIR.EMENİKE PARA İÇİN HERŞEYİN SATILACAĞININ CANLI KANITIDIR.ŞİKENİN EN UCUNDADIR .EMENİKE artık bir canlı değildir benim gözümde.Ruhsuz bir nesnedir.Tıpkı bir bardak gibi,bir kapı kolu gibi,bir kereste gibi….Öyle ki ligin bitimine daha 5 hafta kala canlı yayına çıktığı lig tv ekranında;kendisine sizce kim şampiyon olacak sorusuna ;utanmadan Fenerbahçe diyebilecek kadar pervasızdır.Çünkü daha o zamanlarda fenerle anlaşmış ve avansını almıştı bile.
  Sezer denen vatandaşa gelince.bu arkadaşı sezonun ilk yarısında Fenerbahçe deplasmanında;maçı devre arasında Lugano ile küfürleşip yumruklaşırken ve maçtan ikisinin de diskalifiye edilmesiyle tanımıştık.Bu arkadaşı gene bir fenerbahçe maçında izledik daha sonra.Fenerbahçenin 1-0 geriden gelip 3-1 kazandığı maçta arkadaşı dikkatle izledim.O maçta o kadar Mükemmel (!) bir top oynadı ki Bülent hoca 45 dakika dayanabildi ve arkadaşı devre arası oyundan aldı.Arkadaş bu maçta tek olumlu hareket yapmadığı gibi;sahada olduğu süre içinde ne bir topla buluşması ne de bir şutu vardı.Aynı arkadaşı bir de bizim Trabzonspor maçında seyrettim;eğer fener maçındaki oyunun benzerini oynasa tek kelimem etmem ama arkadaş bizim maçta adeta bir varolma mücadelesi içindeydi.Her topa girmeler,adama basmalar,şutlar deparlar….Şimdi düşünüyorumda Fenere transfer olduğuna göre aldığı parayı son kuruşuna kadar haketmiştir.Fenerbahçede bence oynamasına gerek yok çünkü o aldığı paranın hakkını zaten bahsettiğim iki maçta da ödedi.En iyi arkadaşları da E.B. ile Lugano olmalıdır.Ekürisi de Semih olmalıdır.Tek mutlu olduğum nokta ise şudur.İyi ki TRABZONSPOR’da E.B.,SEMİH,LUGANO,EMENİKE,SEZER gibi oyuncularımız yok.YOKSA BEN TRABZONLU OLMAMA RAĞMEN TRABZONSPORU TUTMAZDIM.BENCE ÖNEMLİ OLAN ŞAMPİYON OLABİLMEK DE DEĞİLDİR.ONU PES ETMEDEN KOVALAYABİLMEKTİR.AĞLAMADAN ,ZIRLAMADAN,TEKME TOKAT KÜFÜRLEŞMEDEN,HAKEME DEVAMLI İTİRAZ ETMEDEN ADAM GİBİ OYNAMAKTIR….

  Beğen

 32. Acaba sadece bizde mi değişime karşı kapalılık duygusu hakim? İnsanlar nasıl da değişiyorlar dünden bugüne hızlı bir şekilde. Çok uzağa gitmeyelim, Sadri Şener yeniden başkanımız olduğunda ağzımız kulaklarımıza gelmişti sevinçten, önceki başkanlarla kıyasladığımızda. Sadri Şener çok iyi durumlardan zor durumlarda geldi, doğrudur. Sn. Şener, kişisel zorluklarını aşarken bazı şeylerden kendi selameti için vazgeçti ama biz bütün bunlar olurken af buyrun sadece enayi olabildik. Ben Sn. Şener’in de iyi bir Trabzonsporlu olduğuna inanmıyorum, o iyi bir profesyonel Trabzonsporlu’dur benim için. Gerçek Trabzonsporluluk, kendi parasıyla üye olan, kendi parasıyla kombine bilet alan, kendi parasıyla lisanslı ürün alan, kendi parasıyla takımının maçlarını içeride dışarıda takip eden, takımını her platformda savunan, onun için herşeyi yapandır demek haksızlık olur. Zira bu saydıklarımın bir çoğunu ama maddi imkansızlıklar ama zamansızlıktan yapamayanlar da olabilir, bu insanlar da şayet takımı fütursuzca eleştirmiyorlarsa, takıma negatif enerji yansıtmıyorlarsa onlar da benim için gerçek Trabzonsporlu’dur. Bunlarında dışında kalanlarsa malzemecisinden başkanına, futbolcusundan paralı askerlerine kadar, sadece ve sadece “Profesyonel”lerdir. Bizlerse sadece fani Trabzonspor sağılanlarıyız, inek gibi sağılırız, koyun gibi uyutuluruz. Bu arada EB gibiler yaşasın ki, kendi içimizdeki hainleri bu gibi adamlarla kıyaslayıp, “En azından EB kadar kötü değildiler” deyip, onları da “AK”laylım, di mi ama? Selam olsun uzunca bir zaman menfi olarak yad ettiğim Aziz Nesin’e. İyi uykular Trabzon(sporlular), uyanmayın sakın Türk halkı…

  Beğen

 33. Acaba bizde mi değişime karşı kapalılık duygusu hakim? Sadri Şener gibi bir başkanımız olduğu için ilk seçildiği anda ağzımız kulaklarımıza gelmişti sevinçten. Tamam Sadri Şener çok iyi durumlardan zor durumlarda geldi, doğrudur. Şener, kişisel zorluklarını aşarken belli şeylerden kendi selameti için tavizler verdi ama biz bütün bunlar olurken af buyrun sadece enayi mi olabildik? Benim için Trabzonsporlu adam, kendi parasıyla üye olan, kendi parasıyla kombine bilet alan, kendi parasıyla lisanslı ürün alan, kendi parasıyla takımının maçlarını içeride dışarıda takip eden, takımını her platformda savunan, onun için herşeyi yapan değildir. Bu saydıklarımın bir çoğunu ama maddi imkansızlıklar ama zamansızlıktan yapamayanlar da olabilir, bu insanlar şayet takımı fütursuzca eleştirmiyorlarsa onlar da benim için gerçek Trabzonsporlu’dur. Dışında kalanlar, malzemecisinden başkanına kadar, sadece ve sadece “Profesyonel”lerdir. Biz sadece fani Trabzonspor sağılanlarıyız, inek gibi sağılırız, koyun gibi uyutuluruz. EB gibiler yaşasın ki, kendi içimizdeki hainleri bu gibi adamlarla kıyaslayıp, en azındna EB kadar kötü değildi deyip, onları da temize çıkaralım. Selam olsun her daim menfi olarak yad ettiğim Aziz Nesin’e. İyi uykular Trabzon(sporlular), uyanmayın sakın Türk halkı…

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: