DEVEKUŞU FUTBOL FEDERASYONU

Hikayeyi herkes bilir;

İki devekuşu ordusu çarpışıyormuş, savaşı kaybedeceğini anlayan ordunun komutanı askerlerine ricat emri vermiş ve karşı tepenin ardına kadar kaçarak  kafalarını kuma görerek saklanmışlar! 

Kaçan orduyu takip eden komutan ve kurmay heyeti tepenin ardına ulaştıklarında binlerce devekuşunu mabadları gökyüzüne bakar ve kafalarını kuma gömmüş halde bulurlar ve komutan hiddetle bağırır:  Nereye kayboldu bu  korkaklarrrr!!!

Futbolumuzda yaşanan çirkin ilişkileri yaklaşık bir yıllık takip sonucu belgeleriyle ortaya çıkarıp başta Fenerbahçe Başkanı ve yöneticileri olmak üzere birçok şüpheliyi delilleriyle birlikte önce savcı sonra da hakim karşısına oradan da cezaevine yollayan operasyon,  yıllardır süregelen “pisliklerin”  sona erdirilmesi için tarihi bir eşikti. 

Ancak Aziz Yıldırım ve ekibinin delilleriyle birlikte cezaevine gönderilmesi sonrası Fenerbahçe camiasının karşı harekatı başlamakta gecikmedi ve başta “marka değeri ve cukka kaybı” olmak üzere, ahlağa ve namusa dair tek kelimeye tahammül göstermeyen cümleler kuruldu. Üstelik bu cümlelerin pek çoğunu ülke meseleleri hakkında her akşam ekranlardan ve köşelerinden halka akıl veren  figürler   yaptı.
İtalya’nın ve dünyanın futbol devi Juventus’u ligden düşüren delilleri ve İtalya’daki mevcut yasayı, bizdeki tablonun yanına koysanız İtalyanlar komplekse girer.  Ve fakat o düşürme kararını veren İtalyan yetkililerin yanına bizim Federasyon üyelerini koyarsak nereye girerler?  siz karar verin.

Trabzonspor ve Beşiktaş’ın da bir taraflarıyla bu soruşturmaya dahledilerek, Fenerbahçe’nin  ligde tutulması için politik bir adım atıldığını görmek için akşamları evi bulacak kadar akıl yeterlidir. Trabzon ve BJK lılar hakkında ciddi deliller olsaydı Aziz Yıldırım ile birlikte onların da göz altına alınması beklenirdi, hukuk ve emniyet  teamulleri böyle söylüyor.  Ancak son iki camiaya ölüm gösterilerek bayılmaya razı olmaları sağlanmış ve Türk futbolunun kirlerinden arınma şansı  Federasyon marifetiyle heba edilmiştir. 
Trabzonspor camiasından Sadri Şener’in gözaltına alınması sonrası tek bir ses yükseldi; Eğer bu tür pis işlere bulaştıysa cezasını çeksin ve gerekirse Trabzon da Fenerbahçe ile birlikte küme düşsün! Beşiktaş camiasından da benzer bir tepkinin yükseleceğini sokaktaki insandan anlıyorsunuz.

Aynı konuda Fener camiasından yükselen sesi de özetleyelim de arşive hizmet olsun:  Bu bir komplodur, Aziz Yıldırım büyük başkandır, herkes yapıyor ne vardır!  ( Kalabalıktan ayrılan Fenerbahçeli dostlarımız elbette vardır)

Farkı görebiliyorsanız, rezilliği de gördünüz demektir.  
***
Adeta kucağına  bomba süsü verilmiş çocuk bırakılan yeni Futbol Federasyonu, maalesef Fenerbahçeli Başkanı ve çoğunluğu oligarşi beslemesi Kulüp başkanlarının dediğini yapmış ve Türk Futbolunun kirlerinden arınma şansını zay etmiş ve tarihe kara bir leke düşürmüştür. 
Federasyon Başkanının “ kulüplerin bu işten en az zararla çıkması için çalıştık” açıklamasını “Fenerbahçe nin bu işten en az zararla kurtarılması için çalıştık” diye okumanızda hiçbir mahzur yok. Hatta hedefi Fenerbahçe Başkanlığı olan bir Federasyon Başkanı’nın, kendi kişisel geleceği için Türk Futbolunu feda ettiğini de söyleyebilirsiniz. 

Yeni futbol yasası  masanın üzerinde “ben buradayım” diye bas bas bağırmasına rağmen yasayı hiçe sayan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu , bu adımıyla yasayı da karşısına almış ve yaratılmış çakma bir toplumsal soruna dayanarak hırsızlığı legalize etmiştir. Ve fakat yasaya rağmen karar alanlar bir gün bunun bedelini de ödemek zorunda kalabilirler.

Trabzonsporlular herhangi bir yöneticileri bu şike lağımına düştüyse ne şampiyonluğu ne de süper ligi istemediklerini, Türk futbolunun bu pislikten ebedi olarak temizlenmesi için ele geçen bu fırsatın kaçırılmaması için her bedeli ödemeye hazır olduklarını bas bas bağırıyorlar. Bu “duruşu” Fenerbahçe’den beklemek, anlaşılmıştır ki, tatlı bir tebessüm malzemesi olmaktan öteye gidemeyecek.  Zavallı Türk futbolu görünümlü İstanbul tiyatrosu…

Koca koca adamlar ekranlara çıkıp “yahu öyle ama bilmem şu kadar milyon dolar havaya uçacak” diyor ve akıllarına ahlak, onur, haysiyet  gelmiyorsa, biz futbolseverlerin  yolunacak tavuk ve üstelik de salak yerine konulmasına itirazımız var. Hayır Fenerbahçe TV’den çuvalla para alan tipleri  el mecbur anladık da, diğerlerini nasıl açıklayacağız,  şu zavallı aklımıza ve vicdanımıza…

Gülengül Altınsay her şeyi özetleyen enfes bir  yazı yazmış ve tarihe enfes bir kayıt düşmüştü.  Ancak Federasyonun  umutları bitiren açıklaması sonrası biz futbolseverlere düşen  o  lağımdan uzak durmak.

Alın o pis liginizi kendi aranızda oynayın!

“DEVEKUŞU FUTBOL FEDERASYONU” için 10 cevap

 1. federasyon federasyon!. bu kadar da olmaz ki allah aşkına!. bu kadar da taraf tutulmaz veya hukuktan bihaber olunmaz ki!. fenerbahçenin nasıl aklanacağı sana mı kaldı federasyon?… iddianameyi bekleyeceklermiş. yahu senin vereceğin karar idari karardır, mahkemenin vereceği karar yasa hükmünün yerine getirilmesidir. tutuklama tedbirinin gerekeceği somut delillere ulaşılmış ve sen hala iddianame falan diyorsun. korkuyorsun!.. fenerbahçeden korkuyorsun!.. lig başlayacak lig. mahkeme nasıl tedbir uyguluyorsa sen de tedbir uygulamak zorundasın. hiçbir şey olmamış gibi havalarda geziyorsun…peki fenerbahçe ile ilgili suç subuta erdi, aziz ve diğer tutuklular ceza aldı. bu arada farzedelim ki fenerbahçe avrupa şampiyonu oldu(hev sene şampiyon olacaklarını sövlüyov ya-avrupayı da parayla satın alacağını zannediyor-.) ama fenerbahçenin şikeyle şampiyon olduğu da tescillendi. şimdi korktuğundan hukuka uygun karar veremediğin için uğradıkları hak kaybı nedeniyle kayseri, bursa aleyhine dava açsa ne yapacaksın? el aziz mi kurtaracak seni o zaman?…

  Beğen

 2. Türkiye liginin benim için inandırıcılığı kalmamıştır. Demek ki bize yıllarca futbol diye tiyatro izletmişler. Alenen şike yapılıyor ve Yapanın yanına kâr kalıyormuş demek. Trabzonsporumun gönlümdeki yeri bakidir, ama bu günden itibaren Türkiye ligini izlememe kararı alıyorum

  Beğen

 3. Valla oylede abi, bence trabzonu bu isin icine katicaklar bak nevzat sakar buyuk ihtimalle tutuklanicak oyle geliyor bana, O da ayri bir komedi olucak fenerin mercimegi firian verdigi ocaga elini sokmaya kalkmis umarim ali yanmaz.

  Beğen

 4. federasyon istese polisten önce o delillere ulaşırdı. gerekirse federasyondan bir hukukçuyu sorgulamalarda dahil ederdi. ne yaptı oturduğu yerden delil yok dedi polis var diyor federasyon yok diyor. polis araştırdı takip etti buldu sen oturduğun yerdenmi bulacaksın komik federasyon kafadan hesaplandı fenerli bir federasyondan tarafsız karar vermesini bekleyemezsin. hatasını tüm türkiye çekecek görürsünüz yakında. fb yüzünden hem haksızlığa uğrayalım hemde onların günahını ve rezilliğini tüm takımlara mal edelim

  Beğen

 5. Bu fb liler neden hiçbi suçlamayı kabul etmez.Çünkü onlar fbli…Şike yaptıkları ortaya çıkmadan para var huzur var diyecek kadat yüzsüz.Şike ortaya çıkınca ne var ki bunda diyecek kadar adi insanlar.Futboldan uzaklaşın.Oyunda hile yapmak haramdır.

  Beğen

 6. Yazilani anlamamak bir seydir, anlamadigin bisey ustune yorum yazabilmek daha daha biseydir, bu yorumu ciddiye alip cevap vermek ise artik siz karar verin.
  Neyse, anlayamadigim ise olan bitene sasirma yanlisina dusmektir!!! Ne bekliyordunuz ki, TS ya da BJK taraftarinin FB taraftari gibi davranmasini mi, ligin temiz oldugunu mu, federasyonun bu isi gercekten cozecegini mi! Devam edeyim mi?

  Sevgiyle

  Beğen

 7. YA GÜZEL ABİCİM YAŞCA BENDEN BÜYÜKSÜN.. MUTLAKA BENDEN COK BİLGİN WARDIR.. AMA ALLAH ASKINA SÖYLÜYORUM SANA… ADAMLARIN ELİNDE DELİL OLMADIGI ZAMAN NE YAPSINLAR DİREKMMİ KÜME DÜŞÜRSÜNLER DUYMADIN MI ACIKLAMALARI.. FENERBAHCE FEDERASYONUDAMI SATIN ALDI YOKSA… SAVCIYIDA SATIN ALDI O ZAMAN DELİLLERİ İPTAL ETTİRDİ.. BURADA FEDERASYONUN SUCU NE? NE YAPMASINI BEKLIYORSUN.. ALLAH ASKINA HİCMİ HABER GAZETE TAKİP ETMİYORSUN YA NERDE YASIYORSUN SEN İNANAMIYORUM BEN BU YORUMLAR GÜLÜYORUM SADECE YA… O ZAMAN SADRİ SENERDE SUCLU TRABZONUDA KÜME DÜŞÜRELİM… BIRAK ABİ BU YAZILARI BİR DAHA OBJEKTİF OL.. CIKAR SU TRABZON FORMANI ÜZERİNDEN YAZILARINI YAZARKEN…

  Beğen

  1. SEVGİLİ ALİ BY GAZETELERİ VE MEDYAYI TAKÜP EDİYORUZ.KİMİN ETMEDİĞİ ORTADA..HER TARAFI FENERLİ OALN MEDYAYA RAĞMEN DELİLLERİN ORTADA OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR.NEDENSE BUNU SADECE FENERİN ONURSUZ CAMİASI ANLAMADI..KASETLER SESLER ŞİKE HERŞEYİYLE ORTADA. AZİZ DE İÇERDE..BARİ UTANINDA SUSUN…BARİ YORUM YAPMAYIN..ONURSUZ VE ŞEREFSİZ OLUNUNCA BÖYLE OLUNUYOR..SİZDE HAKLISINIZ..

   Beğen

   1. YA NE BUYUK BİR CAMİAMIZ WARMIS KARDESİM YA… HERSEYİ SATIN ALMISSIZ MEDYAYIDA FEDERASYONUDA SATIN ALMISIZ AMA… 20 SENEDIR TURKİYE KUPAMIZ YOK VE SON 2 SAMPİYONLUGU İSE SON HAFTADA KAYBETMİŞİZ.. ALDIGIMIZ SON SAMPİYONLUK İSE SON MACTA.. BU ŞİKEYİ BİZ NEDEN SEZONUN BASINDA YAPMADIK ORTASINDA YAPMADIK.. BIRAKIN BU İŞLERİ SİZDEKİ KUYRUK ACISI WARKEN DOGRUYADA YANLIS DERSINIZ NEYSE BEKLEYİN GÖRDÜN… BU GÖZALTINDA OLAN YÖNETİCİNİZDE KAYSERİLİ ZATEN SEREFTEN BAHSEDEN ARKASDASLARIM / :))

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: