MÜSTAKBEL FENERBAHÇE BAŞKANINDAN BÜYÜKLERE MASALLAR

Kamuoyunun Federasyon Başkanı olarak tanıdığı, bildiği, yakın çevresine ve basına yaptığı açıklamaların yakıcı ışığıyla değerlendirildiğinde ise tek  hayalinin Fenerbahçe başkanlığı  olduğu lapin gibi açık olan Mehmet Ali Aydınlar ve onun federasyonu tarihi bir rezalete imza koydu. 
3 Temmuz’da başlayan operasyonun neredeyse  bir buçuk ay sonrasına  “şaşaalı bir basın toplantısı” koymanın,  bu toplantıda uzun uzun konuşup  eyyam  ansiklopedisine önsöz yazmanın , çakma gazetecilerin  önceden ellerine tutuşturulmuş hissi verilen  sorucuklarına  çakma bir heybetle cevap vermenin,  hasılı , yasaların ve toplumsal kanaatin  yarattığı büyük beklentiyi  bir kişinin hayaline heba eden  trajikomik bir tiyatronun ikinci perdesini izlettirmenin tek bir anlamı vardı;

Bekle Türkiye!  Tiyatromuzun 3. Ve son perdesinde Mehmet Ali Aydınlar önce Federasyon Başkanlığından istifa edecek, ardından da o hayalini kurduğu koltuğa, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlık koltuğuna oturacak!

Bundan sonrası  da çok kolay olacaktır kendisi için.  Ne de olsa,  elde nakitle yakalanmadıktan sonra her türden teşvik ve şike  güzide kasacı Federasyonumuz tarafından “tolere edilebilir yaramazlıklar” sınıfına konmuş ve kendileri de bu konuda epeyce bilgi ve  deneyim kazanmışlardır.
Türk futbolunu Fenerbahçe Başkanlık koltuğuna ve Fenerbahçe’ye kurban eden bu Federasyon ne zamana kadar görevde kalır bilemeyiz, ama sonsuza kadar “kötülüğün federasyonlaşmış hali”  olarak anılacağını söylemek mümkün.
 
KEMAL BELGİN …
Kemal Belgin’le hiç yüz yüze gelmedik, hiç konuşmadık kendisiyle, “sevimli ve huysuz ihtiyar” sınıflamasına çok yakışan bir meslek büyüğümüz ve kalem erbabı olarak, içinden geçtiği her yazıyı ve görüntüyü ciddiye aldık,  okuduk, izledik. 
Türkiye Futbol Federasyonu’nun evlere şenlik toplantısının “Basın Toplantısı”  olduğunu da Kemal Belgin’in sorusu üzerine anladık. Zira sıra kendisine gelene dek sorulan soruların hiç birinin “gazeteci” kimliğiyle bir alakası, ilgisi yoktu.  Gazeteci sıralarında oturanlardan birkaç kişi orta yapıyor, Mehmet Ali Aydınlar da gelişine voleyi yapıştırıyordu. Ancak bu volelerin hepsi Türk Futbolunun geleceğinin doksanına takılan obus toplarından öteye geçemiyordu.  Toplantıya katılan genç gazeteci arkadaşlarımız bizi bağışlasın, ama  gazeteciliğin  namusunu kurtarmak yine Kemal Belgin ağabeyimize düştü. Sorduğu soruyla Mehmet Ali Aydınlar’ın “kimyasını”  ve salondaki “ezberi” bozan Kemal Belgin’i saygı ile selamlıyorum.
 
SADRİ ŞENER NE YAPACAK!
Bu çirkin ittifakın ve çetenin tek “gerçek”  mağduru olan Trabzon cephesinde , tarifi zor suskunluk hali bakalım bu noktadan sonra da devam edecek mi?
Hiçbir yöneticisi göz altında olmayan, Başkanı Sadri  Şener’in “teşvik vb” dışındaki bir dinleme gerekçesiyle tutuksuz olarak yargılanma  gereği duyulan, adı geçen diğer yöneticilerinin de 10 ar dakikalık savcılık görüşmelerinden sonra serbest bırakılan, ve elinden şampiyonluğu “çalınan” bir camia, şu veya bu şekilde çamurun içine çekilmeye çalışılıyorsa, bunun bir anlamı olmalı! Trabzon markasını idare edenler karınlarından konuşmayı bir yana bırakıp icraat geçmeli ve hakkın teslimi için kamuoyu baskısı yaratmalıdır.
Trabzon yönetiminin yerinde olsaydım eğer, liglerden çekilir ve İdmanocağı-İdmangücü – Hekimoğlu Doğanspor rekabetinden filizlenecek “yeni” Trabzonspor’un temellerini atar, amatör ruhun ve mahalleler  arası rekabetin naif kokusunu Trabzon üzerinden yeniden tüm ülkeye nakışlardım.  Yapabilirler mi ?  Temel bir gün ağaca çıkmış, felan…
 
AKYAZI KAKAFONİSİ
Trabzon Mimarlar Odası Akyazı projesine karşı çıkıyor, gerekçe malum mimari kaygılar. Aldıkları eğitimin ve varoluşlarının gereği olarak birtakım kaygılar duymaları anlaşılmaz bir şey değil.
Anlaşılmaz olan, Boztepe’den, Havaalanından ya da Limandan bakınca yapısal garabetin  oratoryosunu yazan Trabzon şehrinin mimari yapısı hakkında aynı iştahlı eleştirileri neden yapmadıklarıdır.
Akyazı’ya karşı çıkan bir başka görüşün sahipleri de, Avni Aker’in yerinden koparılmasının şehrin ruhunda yara açabileceği endişesidir. Bu endişeye kısmen  ben de katılıyorum, ve fakat yıllardır Trabzon üzerinden Bakanlık yapan Faruk Özak’ın ardından  bir anlamda nöbeti devralan “harbi ve has”  memleketsever  olduğunu bildiğimiz yeni Bakan Erdoğan Bayraktar’a biraz zaman verilirse, Trabzon çok şey kazanacaktır.  Avni Aker , Yavuz Selim’le birleşip yepyeni bir proje olarak şehrin damarlarına can veren bir proje olarak şehre kazandırılırsa, ki, öyle olacak, fena mı olur?
Şehri sevdiğini söyleyenler, Bakan Erdoğan Bayraktar’ın önüne ışık tutmalı, gözüne değil!

AFRİKA İYİLİKLE AYDINLANIYOR
Taraf Haber Müdürü Tuncer Köseoğlu mesleğimizin “duayen habercilerinden” biri olarak, bulabildiği “ilk kamyona atlayarak” Somali dramına yerinde tanıklık etti. Kalbinde merhameti büyütmeyenlerin anlamakta zorluk çekeceği bu insanlık utancına ve bu utancı yok etmeye çalışan Kızılaycılara ve diğer Türklere dair öyküleri okumak için sabırsızlanıyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: