BİR BASİRETSİZ PORTRESİ OLARAK MEHMET ALİAYDINLAR

 

Geçen hafta içinde Twitter’dan bir bilgipaylaştım. İçerik şuydu; TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, sahibi olduğuAcıbadem Hastaneleri’nin bakırköy şubesinde tüm gözlerden uzak gizli birtoplantı düzenledi.  Bu gizli toplantınındiğer iki konuğu Fenerbahçe’nin ağır topları Ali Koç ve Nihat Özdemir’di ve bubilgiyi kamuoyuyla paylaşmama rağmen mütareke basınından farkı kalmayan  İstanbukl Yerel basını bu haberin takibiniyapmadı. Öyle ya, “bizimkliler soruna bir çare arıyorken haberciliknjamusunun sırası mıydı?”

Elbette ki bir Federasyon başkanınınherhangi bir sorunu çözmek için çeşitli girişimleri olabilir. Lakin bunukonunun muhatapları ile hırsızlama gizli toplantılar düzenleyerek yaparsanızüzerinizdeki kuşkuları büyütür ve “yahu aslında iyi bir adam” ortakpaydasının da bir alıklık türü olarak Psikolojinin konu başlıklarından birinedönüştürür ve şu sonuca varırsınız; M.A.Aydınlar 3 temmuz’un başından bu günesadece tek bir maddeye odaklanmıştır: Nasıl yaparız da Fenerbahçe’yi busüreçten en az zararla çıkarırız!

Ancak yaptığı her konuşmayla kaosu birazdaha derinleştirmekten başka bir role geçiş yapamayan MAA, kurtardığınıdüşündüğü Fenerbahçe’yi Dünya’nın gözünde küçük düşürürken, içte çeşitli bahanelerle”diri” tutulan Fenerbahçeli taraftar tepkisi de bahanelerin tükenmesive utandıran tapelerin ortalığa saçılmasıyla zayıflamaya  başladı.

Hem İsa’yı hem Musa’yı idareedebileceğini düşünen MAA zekasının Fenerbahçe’yi getirdiği nokta bir uçurumunkenarıdır artık. Camianın akil adamlarının sessizliğini de yanlış yorumlayan buzekanın son hamlesi de neresinden bakılsa zavallılık, basiretsizlik,korkaklık…Son hamlenin gizli Bakırköy buluşmasından hemen sonraaçıklanmasının ne anlama geldiğini kavrayamayanlara daha fazla izahda bulunmayada gerek görmüyorum, beyhudedir…

Elindeki yetkileri kullanmaktan aciz birotoritenin ” ben bu işi beceremedim gelin beni kurtarın”zavallılığının en büyük zararı Fenerbahçe’ye vereceğini biz söyleyince ciddiyealmayanlar olabilir, ne de olsa “karşının taksisiyiz”,  ama hayatın kaçınılmazı birgün iadesiztaahhütsüz bir yüzleşme için kapınızı çalacak ve bunu söyleyenin kim olduğununda bir önemi kalmayacaktır.

TFF Genel Kurulu’nun herhangi birtalimatnameyi, dolayısıyla 58. maddeyi değiştirme yetkisi yok. Ancak buradaamaçlanan;  varoluşlarını  efendilerine satacakları birkaç futbolcu vekendi şehirlerini piyonlaştırma üzerine inşa eden Anadolu Kulüplerinin”efendimiz velinimetimiz Fenerbahçe haşmetmaaplarını düşürmeyüüüünn”küçülüşüne sığınmaktır. Yani MAA ve ekibi, kullanmaya cesaret edemedikleriyetkilerini her acizin yaptığı gibi devretmeye ve kaçmaya hazırlanmaktadır, ehbeklenen de budur zaten.

Fenerbahçe Taraftarlar Birliği’nin “Hukuksalve sportif yargılamanın devam ettiği böyle bir süreçte 58. maddenin değişmesiherkesten çok Fenerbahçe’ye zarar verecektir. Kuralın değiştirilmesiFenerbahçe’yi doğrudan suçlu konumuna sokacak ve  süreç sonunda kulübümüz aklansa da, karar hertürlü şaibe altında  kalacaktır. Fenerbahçetaraftarı düşmekten korkmamaktadır. Fenerbahçe taraftarı onursuzluktan, lekeli olarak bu ligde bulunmaktankorkmaktadır. Şampiyonlar Ligi’nden ihraç edildiğimiz dönemde “eğer kirliysekligde de  oynamak istemiyoruz” diyenFenerbahçeliler kural değişikliğiyle ligde kalmayı vicdanlarına kabulettiremeyeceklerdir” açıklaması umut vericidir.

Fenerbahçe taraftarı ve elbette diğertakım taraftarları şunu akıllarından hiç çıkarmamalıdır;

Gönül verdiğimiz takımları”kurtaracak” olanlar milyar dolarlık servetlere sahip MAA ve onungibiler değil, iki gün çalışmasa aç kalabilecek olmasına rağmen sofradakiekmeği azaltmayı göze alarak hafta sonu takımıyla sahaya çıkan beklentisizvefakarlardır.

TRABZONSPORLULARIN MİTİNGİ

Daha önce Taksim’de yapılacağı açıklanantemiz futbol istiyoruz ana temalı tepki yürüyüşü, valiliğin müdahalesiyleİstinye’deki TFF binası önüne alındı. Son katliam sonrası alınan bu yerdeğiştirme kararını aslında isabetli bir değişimin nedeni olmuştur. Tepkilerinhedefi TFF ise, yeri de İstinye’dir. Daha önce Cem Papila skandalına 30 bin kişilik yürüyüşle demokratiktepki veren Trabzonsporluların, 1 Ocak günü başta İstanbul, Ankara ve Trabzonolmak üzere pek çok noktada yine demokratik tepki örneği olacfaklarına kuşkumuzyok.

Yeri gelmişken, Cem Papila vakıasının dayakın tarihlerdeki “utandıran” diğer vakıalarla birlikte yenidengündeme gelmesi , temizlik harekatının olmazsa olmazlarından biri olarakbekliyor.

35 GENCECİK İNSANI ÖLDÜRDÜK…

Ne kadar kolay yazarken, söylerken, nekadar…Haber merkezlerine ulaşan görüntülerin çoğunun yayınlanmadığını,yayınlanamayacağını sizler de tahmin etmişsinizdir, ölen canlar değil, hayat,inanın…

Üç kuruş para kazanmak için “kaçağadüşen” 35 gencecik can, “yanlış istihbarat” sığınmacılığıylakendi ülkesinin uçaklarınca bombalanmış ve feci şekilde yakılaraköldürülmüşlerdir. Okurken neler hissediyorsunuz bilmiyorum ama yazarken ellerimtitriyor.. Bir anne 2 çocuğunun cesedi başında donakalmış, gözleri yaşlı birbaba çaresizliğin, sahipsizliğin gözyaşlarını avuçlarında biriktiriyor,çömelmiş…sahi nasıl geçiyor yılbaşı hazırlıklarınız!

“Onlar da kaçakçılıkyapmasaydı” düzeyine inmiş iklim içinizde kutuplarken, ABD emperyalimininkucağına oturan Kürt-Türk-Arap çıkışsızlığının, çıkış için başka kucaklarasığınan Acem iştahının çıkmazında kaldığını görmek zorundayız artık. Bölgeniğngerçeği şudur; ABD türlü pisliğin ardından askerini çekti ve Türkiye’yi vekiltayin etti, Almanya-Fransa avrupası da İran’la oynuyor. Bölgede kardeşliği inşaetmekten başka çaremiz yok, emperyalizm kandan beslenir…

HİPERAKTİF ÇOCUKLARA İLAÇ VERMEYİN!

Erdoğan Aktaş’la Memleket Meselesi’ndehiperaktif çocukların ilaçla tedavisi konuşuldu.   Kim ne kadar takip edebildi bilmiyorum, amabir baba olarak hiperaktif olduğu söylenen (ne demekse, benim çocukluğumunmahallesi külliyen hiperaktifti, gün aşırı incir ağacından düşer, haftadaortalama birimiz kolunu, kırar başınızı yarar, mezarlık düzünden dereyeyuvarlanırdık, mezarlık düzü dedik diye düz anlamayın, Trabzon da iki düz yer varbiri Avni Aker diğeri havalimanı) çocuklarınıza asla ilaç ver-me-yinnn

İSTANBUL’UN TAKSİ SORUNU VE TAKSİCİYALANLARI

Trafik kaosu İstanbul taksi esnafını dayaratıcı yalanlara sevk ediyor.

Misal öğlen üzeri Eminönü TicaretOdası’nın öünde taksi bekliyorsunuz, Taksim’e çıkacaksınız. Taksim’i duyansürücülerin yalanı şu; “abi tam şoför değişim saati, Eyüp’e gidiyorsangel”

Ya da Zincirlikuyu’dan Kadıköy’egideceksiniz, köşede bekleyen taksi esnafının yalanı şu;  “abi ogs kartım yok”

OGS kartları olduğunu biliyoruz, amaesnaf odası 34 THV 55  ve 34 THZ 23plakalı taksi şoförlerine yine de “neden ogs’niz yok” diye sorabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: