Medya Neden Korkuyor?

Şike-Çete sürecinin “göreceli”  son günlerini yaşıyoruz. Sanıkların alacakları/almayacaklarıcezalar ay sonunda, UEFA’nın keseceği kesin cezalar ise birkaç gün içinde belliolacak.

Aziz Yıldırım ile biri ofisinde olmak üzere iki kez, karşıkarşıya geldim. Kızılay adına yurt sathındaki 100 den fazla FB derneğinin kanbağışına destek vermesi konusunda Sayın Yıldırım’ın nasıl içten çalıştığınabire bir şahidim. Keza kulüp çalışanları da bu konuda çok istekli davrandılar ancakKızılay bu potansiyeli değerlendiremedi, ki bu ayrı bir konu.

Aziz Yıldırım ya dadiğer sanıklar da analarından kötü biri olarak doğmadı,  ilk bakışta ben, siz, öteki ne kadar iyi ya dakötüyse onlar  da o kadar iyi ya da kötüdür.Hatta bana göre AY çoklarından da iyi bir insandır.

Sonrasında ortaya çıkan ilişkiler, belgeler, ses ve görüntükayıtlarının, adaleti sağlamakla görevli adli makamlar tarafından nasıldeğerlendirileceğini bu ayın sonunda göreceğiz,  bunun yorumu artık bize düşmez.

Ancak, özellikle kalbi temiz FB’li taraftarlardan gerçeği  saklamak için olmadık taklalar atan bir “kısım”medyanın utanç veren yayın politikalarını hala sürdürmeleri,  ahlakın sınırları içinde açıklanabilir bir şeyolmaktan da çıkalı çok oldu.

İkili sohbetlerinde “şike yapılmış abi” leri , ilerdeahlakın hesap soracağı günler için kayda geçiren zekaların, söz konusu olangazete sayfaları ve ekranları olduğunda herkesi salak yerine koyma inatlarınıntek nedeni olabilir;

Ya bilmediğimiz büyük bir korkuları var

Ya da yine bilemediğimiz büyük menfaatleri.

İnsan bir sevdiği ya da arkadaşı zor duruma düştüğündeelbette  yanında olmak ister, sorgusuzsualsiz  sahip çıkar.Şahsen suçluolduğuna inanamadığım balyoz tutuklusu Dursun Çiçek’e,  avukat kızının her koşulda sahip çıkmasındandaha doğal ne olabilir?

Ancak şike-çete de başka bir şey var!  Sevdiğinize sahip çıkmanın birinci yolu,gerçeği olduğu gibi kabul edip, hiçbir kişisel ya da kurumsal ikbal hesabınınbatağına saplanmadan aktarmaktır. Kalbi FB’liler, kendilerine karşı bir komplokurulduğuna inandıkları için büyük fotoğrafı ıskalamakta ve inanmaya hazıroldukları yalanlara can simidi gibi sarılmaktadırlar. Sonuç: HÜSRAN!

Ama her fırsatta Trabzon’a kin ve öfke kusan, Şike lehineher türden manipülasyonu , mide bulantısı payını bizlere bırakarak rahatçakamusal yayın diye “ÇAKAN” Hürriyet’in Trabzon’daki satış rakamları utançvericidir.

Alın işte;

Hürriyet : 2275 Sabah: 2400 Fanatik: 2490 Fotomaç: 842 Taraf : 118

Taka: 1600 Karadeniz: 3200 Günebakış: 800, Kuzeyekspres: 650

Allahın her günü size “söven” bir gazete sizin şehrinizde,  şike ve çetelere tek başına direnen Taraf’ın20 katı, ahlaklı bir duruş sergileyen Turkuvaz grubunun 2 katı satabiliyorsa,sorun söven de değil, sövülendedir. Demek ki bu kadar küfür Trabzon’ukesmemektedir, önerimiz doz artırımına gidilmesidir.

Ey hesapsız futbolsever! Kişisel ya da kurumsal “menfaatler”uğruna fena halde kullanıldığını ve bu büyük menfaat çatışmasının içinde tekrolünün “figürasyon” olduğunu ne zaman fark edeceksin?

KIZILAY BAŞKANI İLE SAVCIYA İFADE..

Kızılay’ın beni yalancılık ve onun bunun adamı olarak hareket etmekle suçlayan başkanı Ahmet Lütfi Akar , hakaret ve iftira suçlamasıyla savcıya ifade verdi. Yakında o duruşma başlayacaktır. Ve ben o duruşmada Ahmet Lütfi Akar’ın gerçek yüzünü mahkeme huzurunda dilimin döndüğü ve yasaların izin verdiği ölçüde açıklamaya başlayacağım.

Aynı şekilde Kızılay’ın Ankara’da aleyhime açtığı davada da aynı şeyi yapacağım. Gerçekleri söylemekten başka hiçbir suçu olmayan Sedat Tunalı bu suçu işlemeye ve Kızılay halkın Kızılayı olana dek gerçekleri haykırmaya devam edecek. Mesela şunu soracak; Kızılay Binası neden durup dururken restore edildi ve bu işi kimler hangi şartlarda yaptılar? Mesela şunu soracak; Kızılay’ın 2011 ya da herhangi bir yıldaki temsil giderleri ne kadardır, mesela Kızılay’ın yardımsever Yönetim Kurulu üyelerinden hangisi Kızılay’a ne kadar bağışta bulunmuş ya da Kızılay’ın düzenlediği Kurban Bağışlarına ne kadar destek vermiştir?

Sorular bitmez…Kızılay’daki ergenekonvari yapı kırılana ve Kızılay gerçek bir sivil toplum kuruluşu olana dek bu soruları sormaya devam edeceğim.

“Medya Neden Korkuyor?” için 3 cevap

 1. Çok açıklayıcı olmuş tebrik ederim çok güzel

  Beğen

 2. sedat abi ama hürriyet kampus içinde satıyor bu gazeteyi. ondan tirajı öle olmuştur

  Beğen

 3. muhammet güner Avatar
  muhammet güner

  ahh sedat abi konuşmaya sıra geldimi herkes trabzonlu ama icraat yok malesef!!!!

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: