TRABZON’DA ÇÜRÜME EMARELERİ 1

Aşağıdaki iki ayrı yazı, bir Trabzonsporlunun çocuklara dair çarpan bir tesbiti, bir de Trabzonlu olmayan bir Trabzonsporlunun , yani Trabzonspor felsefesinin ne olduğunu en iyi bilenlerden birinin hayal kırıklığıyla dile getirilmiş düşünceleri. İzinlerini aldığımda isimlerini de ekleyeceğim.

“Sayın Tunalı trabzonspor; biz trabzonlu olmayanların ama ünye den okuldan kaçıp avni akere maça gelenlerin gönlünde büyüttüğü ve 44 yaşıma kadar hayatımdan eksik etmediğim bir sevgi idi.geçen hafta trabzon otogarında ulusoy firması yolculara gazete olarak hürriyeti dağıttı ve herkes bana da ver der gibi iştahlı idi.sadece trabzonlu olmayan ben o gazeteyi almak istemedim.özellikle okumayacağımı ifade ettim.biz trabzonu kalbimizde fazla büyütmüşüz.geç oldu ama oldu.takımınızda akyazınızda sizin olsun.”

******

“sedat abi İyi geceler… kaç akşamdır yazacaktım vakit bulup çalışmaktan kafamı toparlayıp yazamadım. özel bir dershanede öğretmenlik yapıyorum tarih derslerine giriyorum. mesleğim gereği yüzlerce insanla konuşup tanıma fırsatı buluyorum…Trabzonlu olanlara ayrı bir ilgi gösteriyorum lakin dikkatimi çeken bir hususu paylaşmadan edemeyeceğim…Trabzonlu olan öğrencilerime sorduğum ilk soru Trabzonsporlumusundur. Aldığım cevabın %90 ı farklı takımlar ve bu takımlar arasında Fenerbahçe önde geliyor. Neden fenerbahçe diyorum… Büyük başarılı diyorlar… Ama onlar senin şehrine küfür ediyor diyorum malum meseleleri anlatıyorum. Trabzon ayrı Trabzonspor ayrı hocam diyorlar.Bu sayı bir elin parmakları kadar olsa çok takılmam ancak yeni neslin en azından yarısı sebebini bilemediğim bir şekilde memleketini ve takımını sevmiyor bilmiyor.Biz yok oluyoruz neslimiz tükenecek diye düşünür oldum. Trabzon Trabzonspor sevgisini çocuklarımıza gençlerimize anlatacak kimse kalmadı korkarım.Devir Beyaz Trabzonluların devri…

sevgiyle kalın…”

“TRABZON’DA ÇÜRÜME EMARELERİ 1” için 2 cevap

 1. Bu yorumun ikisine de katılmıyorum.
  Birincisi Trabzonsporlu olmak meşekkatli bir iştir. Bu yüzden en çok Trabzonlu olmayan Trabzonsporluları severim. Herşeye rağmen tuttuğumuz bu gözbebeğimizi bırakmak için hergün bir bahane bulabiliriz. Buradaki abimizin Hürriyet hassasiyetine saygı duymamak elde değil ama 44 yıllık bir sevda bu kadar ucuz olmamalı. Yolu açık olsun.
  Tarih öğretmenimiz metropollerdeki 2. nesil Trabzonlulardan bahsediyor ise kısmen haklıdır. Ama Trabzon için böyle birşey söylenemez. Bu konudaki araştırmaları incelemesini tavsiye ederim. Şahsen ben ilk fenerli gördüğümde 18 yaşımdan gün almıştım 🙂

  Beğen

 2. Sedat Bey; biz bir grup G.Saraylı Uğur Mumcu tadında ve yürekliliğindeki yazılarınızı ilgiyle, büyük beğeniyle izliyoruz.
  Bir yazınızda Emre-A.Avcı-Okan vs. ile İzmir’de restoranda kavga ettiği vardı.
  Emre – Okan ikilisi malum menecerlik şirketi sahibi. Genel müdürleri Ahmet Bulut. G.Saray’a İnter kazığını atan ‘çete’! Bulut geçen yıl da Çeşme’de Arda’nın aklını çeldi, Madrid’e götürdü, tezgahın son ayağı bir yıl sonra da Emre’yi kakalamasıydı..
  Okan- Emre- A.Avcı-Arda Turan futbolun A.Yıldırım kadar tehlikeli bir oluşumudur. Dalton dayanışmasının milli takım içinde nasıl patladığı malum.
  Avcı efendinin ırkçı E.B’nin golünden sonraki sevincini hatırlayın, bir de Selçuk’un golünden sonraki yıkılışını..
  Hıncal ‘çete’ye üstünkörü değindi, ama bir dediği bir dediğini tutmadığından itibarı artık sıfır bir kalem. Zaten kimse oralı bile olmadı. Sedat Tunalı yazarsa başka bir ses getireceği düşüncesindeyiz..
  Ekimde milli maçımız var. Kutsal ittifak yüzünden kimkoyduya gitmeyelim, derdimiz o….
  Sonsuz sevgilerimizle..

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: