ŞİKE’NİN CEHEPESİ

Sizleri bilmem ama, hem devleti de besleyen PKK faşizmi hem de şike – çete sürecinin Adalet hanimi vesikaya bağlaması futbol denen sihirli oyuna ilgimi dipdirdi. İstanbul 16.Acm’sinin ‘ADALET YERİNİ BULSUN İSTERSE DÚNYA YIKILSIN” iradesi elbette ki bu karanlık günlerin gökyüzünü aydınlatan istisna fişeğidir, lakin tuz kokalı çok oldu artık iklim kokmaya başladı.
Bir dediği bir dediğinin yakınından bile geçmeyen, iktidarı eleştireyim derken kendi aculluğunun kitabını yazan CHP ve Genel Başkanı, mahkemece suçlu bulunan ve hukuki sürecinin bitmesi beklenen bir kişiyi neden alayi vala ile ziyaret eder?  Kimlere hangi mesaj kaygılarını taşır?

Kemal K,  şike mağdurunu ve vicdanları yaralayan bu ziyaretiyle, orta alt zekalara hitap eden “yargı cemaatin elinde dolayısıyla bu da cemaatin Fb’ye yönelik bir operasyonudur” fikrine verdiği desteği eyleme dökmüştür.  Onca tape, belge ve olgu cemaat tarafından bir bir planlanmış, tarlaların sürümünden ev almak için yapılan konuşmalara kadar her şey sırf FB’yi yıkmak için tezgahlanmıştır! Vicdanları yaraladınız, yazık ettiniz. Kalbiniz temiz biliyorum, ama sizi şikenin kucağına atan irade sizin en büyük düşmanınız, iktidar edenlerin de en büyük şansıdır. Toplam aklı bu olan bir yapının muhalefetinden daha güzel ne olabilir? Şam’da Osmanlı bayrağı!!

CHP Trabzon örgütü bu saatten sonra ya vicdan ve adaletin yanında yer alıp istifa edecek ya da şikeye açık destek veren CHP garabetine onay verecektir. Çok sevilen biri olduğunu bildiğim CHP İl Başkanı ve örgütü tarihi bir virajdadır; Ya davasında yüzde yüz haklı Trabzonspor ya da Şike bataklığı

PKK NE İSTİYOR!

Yıldıray Oğur’un PKK’ya yönelik eleştiri ve çözüm önerilerini herkesin okumasını tavsiye ederim. Benzer düşünceleri taşıyor olmamızın egomu pozitif ayrımcılığa yönelttiği vakıadır elbette, ama aslolan bu düşüncenin PKK’ya ideolojik olarak yön veren “çevreler” tarafından da dikkate alınma zorunluluğudur.

Örgüt, Hala sahneye çıkışının abc’si olan diyalektik materyalizmden ve onu besleyen kaynaklardan kopmadıysa,ki böyle bir şeyi ne siz söylediniz ne de biz duyduk,  ben ve benim gibi faşizmin her türüne karşı olmuş, bu uğurda bedel ödemiş ve her koşulda mazlumun yanında olma iradesini korumuş insanların gözünde meşruiyetinizi ve masumiyetinizi kaybettiniz!

Rakel abla(DİNK) tetikçi Samast’tan söz ederken “Bir bebekten katil yaratan karanlığı sorgulamadan hiçbir şey yapılamaz” demişti.

Türk hükümeti, kontrolü neredeyse imkansız iç dinamiklerin saldırılarını ve tüm riskleri göze alarak bir diyalog  süreci başlattı ve sebebini hala kimsenin tam olarak bilemediği bir ihanete uğradı!. Barış umudu bir kez daha emperyal hesaplara kurban edilmişti

Düne kadar Kürtlerin baskı ve zulüm gördüğüne inanan ve halkların kendi kaderlerini tayin hakkına saygı duyanlar,  yoksul halk çocuklarını hedef alan ve savunma refleksini terk edip saldırgan tarafa dönüşen PKK’nın meşruiyetini kaybettiğine inanıyor.

Evet “bir bebekten katil yaratan karanlığı sorgulayamayan” bir iklimde yaşıyoruz.

Ezilmiş bir halkın aydınlanma ve özgürleşme umuduyken, “halk çocuklarının ölümü” ve karanlığın kendisine dönüşmek,  örgüt adına trajedi ülke adına da başka bahar özlemidir artık

“ŞİKE’NİN CEHEPESİ” için 2 cevap

 1. Sedat Abi. CHP ve Kemal Bey konusunda söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. Ancak -kaçırmış da olabilirim- AKP Trabzon il teşkilatı adına senden birşey duyamadım. Zira şike çukuruna düşen ilk onlar idi ve FB’yi muhtemel cezalardadan koruyan yegane güç Ak Parti ve RTE’dir. CHP’nin böyle bir gücü yok. Kemal K’nin duruşu muhtemel yaptırdığı kamuoyu araştırmalarının matematiksel bir tezahürüdür. Şikeciler çoksa, çok oy almak için şikeci olmak matematiksel olarak doğrudur. (Etik olarak değildir elbette)
  Ama RTE ne yapmıştır? UEFA ile şike lehinde pazarlığa girişmiş ve Avrupa’daki tüm büyükleçilerini bu iş için seferber etmiştir. Trabzon’da il teşkilatında sabah çayın altını yakacak bile bir adam bulamaması gerekir ama ne yazık ki işler böyle yürümüyor.
  Trabzon halkında bu iradeyi görmüyorum ama bence gerçekten ana gündemi Trabzon olan bağımsız adaylar bulup ona oyunu vermelidir. BDP modeli Trabzon için uygundur ve kentin başka çaresi de yoktur.
  Yoksa güç dengesi bu kadar aleyhimize iken siyasilerden Trabzon lehine bir hareket beklemek saflıktan başka birşey değildir.
  Daha evvel bu işlerin üstüne kimsenin gidemediği doğrudur ama RTE onu iktidara getiren çukurlaşmanın elbette şikeden yana tavır alacağını hesap edememiş ve çarketmiştir. Olan biten budur.

  Beğen

 2. Sayın Tunalı trabzonspor; biz trabzonlu olmayanların ama ünye den okuldan kaçıp avni akere maça gelenlerin gönlünde büyüttüğü ve 44 yaşıma kadar hayatımdan eksik etmediğim bir sevgi idi.geçen hafta trabzon otogarında ulusoy firması yolculara gazete olarak hürriyeti dağıttı ve herkes bana da ver der gibi iştahlı idi.sadece trabzonlu olmayan ben o gazeteyi almak istemedim.özellikle okumayacağımı ifade ettim.biz trabzonu kalbimizde fazla büyütmüşüz.geç oldu ama oldu.takımınızda akyazınızda sizin olsun. / benim yazılarımı ne kadar takip ediyorsun bilmiyorum zeki kardeşim, lakin aynı fikirdeyiz seninle ve öyle pes etmek yok. trabzonspor bir siyasal altyapı ihtiyacı hissettirir. o hürriyet in “ne anlama” geldiğini anlatabilirsek kime almaz merak etme. elbette çürük elmalar olacaktır ama onları da birlikte ayıklayacvağız. bir yere gidemezsin:)

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: