Haklıyız Kazanacağız!

Temiz Futbol Ve Şike Kardeşliği

Erk sahipleri ve menfaat çeteleri tarafından Dünya Spor tarihinin en büyük haksızlıklarından birine uğratılmış Trabzonsporluların “Temiz Futbol” mücadelesini ; “len bir kupa için amma ağladınız beaa” düzeyine indiren özel eğitime muhtaç zekaya ve o zekaya gazete ve reyting satmaya koşullanmış aşağılık yayın esnaflarına değil sözümüz.

Sözümüz bir parça vicdan, bir tutam namus ve vücut ve ruh nahiyelerinde empati zerreciği taşıyan tüm insanlaradır;

Ey insanlık;

Trabzonsporluların mücadelesi asla ve kata bir kupa mücadelesi değildir. O kirli kupa zamanı gelip Trabzon’a gönderildiğinde ya denize atılacak ya da şehrin göbeğinde inşa edilecek şike müzesinde teşhir edilecektir, o müze o lekeyi içine kabul etmez

Trabzonsporluların mücadelesi ;
Zalime karşı mazlumun
Kibre karşı tevazunun
Ahlaksızlığa karşı erdemin;
Soygun ve talana karşı adaletin;
Toplumsal yapının damarlarına kadar işlemiş çıkar ittifakına karşı onurun, ahlakın ve cesaretin savaşıdır.

Trabzonsporlular bu ahlaksız siyaset ve çete ittifakına karşı sonuna kadar direnecek ve haklı savaşını mutlaka kazanacaktır.

Yüz binlerce çocuğun gururunu, sevincini ve onurunu siyasetin kirli desteğiyle talan edenler , yarattıkları lağım bataklığında elbet boğulacak ve yüksek kaldırım sermayesine dönüşen ahlak, yeşil sahalardan cennet yurdumuza boy salacaktır.

Kaç kişiyiz bilmiyoruz, bildiğimiz şu;

Bu ülkede en az “şer ehli” kadar cesur binlerce namuslu insan var. Ve biliriz ki namuslu ve cesur insanlar haklı oldukları yolda değil geri adım atmak, durmayı bile ayıp sayarlar.

O şer ittifakını yıkacak ve bu ülke futbolunun yurt dışında “rezil” edilmesine seyirci kalmayacağız.
Allah kimseyi ; şahsi ya da grup menfaati için haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan durumuna düşürmesin.
Haklıyız, kazanacağız.

Hamsi İle Balinanın Hikayesi

Vira adlı “Hür ve hesapsız” Trabzonsporlular grubunun Avrupa ayağınca UEFA Genel merkezi önünde yapılan şike protestosuna katılımcı sayısını az bulanlara şunu hatırlatalım;

Galileo Dünya dönüyor dediğinde tek başınaydı, ama dönüyor işte!

“Şike yoktur varsa da sahaya yansımamıştır” diyenlere Galileo üstadı da yanımıza alıp hep birlikte uygun nahiyelerimizle güleceğiz.
Unutmayalım ki, duvarı delen suyun şiddeti değil sürekliliğidir.

Dün habbecik bugün damla, çağlamaya çok kalmadı, inadına temiz futbol…

Balina denizlerin ve hayatın en büyük memelisi, denizde o ne derse o! Oysa hamsi öyle mi? Balinanın yanında fark edilmeyecek kadar küçük bir balık. Ama zeki, ama inatçı, ama adil, balinanın hiç olmadığı kadar.

İşte bu hamsi Balina’yı nasıl yok eder bilir misiniz?

Şöyle;

Binlerce hamsi zaman zaman hava almak için su yüzüne çıkmak zorunda kalan balinanın üzerine kütle halinde yüklenir ve balina o kütleyi aşıp da su üstüne çıkamadığı için boğularak can verir.

İşte Nyon’daki, Bursa, Trabzon, Samsun, Rize , İstanbul’daki o hamsiler, o balinanın üstüne çullanacak ve nefes alamayan balina kendi pisliği içinde infilak ederek yok olacak.

İşte “O gün” Türk futbolunda temiz bir sayfa açılacak.

Trabzon Kültüründeki “.ok atma” geleneği!İti hotu Trabzonlu-Trabzonsuz diye ayırmadığım ve sırf “bizden” diye çakalı haini kayırmadığım için beni “şunun adamı, bunun elemanı” gibi asla sığmayacağım kaplara sokmaya çalışan zavallılar türedikçe türemiş.
Net; hoştunuz!!

Yazıya Şiir: Necip Fazıl “Bizim Şarkımız”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: