Deiwid ve Zico’ya selam olsun

02 Nisan 2008 Çarşamba
Yazıya başlamadan önce masanın üstüne şapkamı bırakıyorum. Bu şapka, başta çok bilmiş Fenerbahçeli yazarlar ve çoğunluk Fenerbahçeliler olmak üzere ilk geldiği haftalarda “tu kaka, bu da kim yahu, fenerin topçusu değil” diye dışlanan, ama çapsız Sedat Tunalı’nın daha ilk günden ” bu adam tepeden tırnağa futbolcu, bu adam yürekli, bu adam yaratıcı, bu adam rakibi darmadağın edecek bir zeka,bu adam Fenerbahçe’nin Fatih Tekke’si” dediği Deiwid için çıkarılmıştır ve orada öylece duracak!.
Elbette başta Fenerbahçeliler olmak üzere bu galibiyete hep birlikte sevinmeli ve keyfini sürmeliyiz. Zira Türk futbolunun yakın gelecekte bu türden üst düzey galibiyetler üretebileceğine dair inancım, Fenerbahçe gerçeğine rağmen, her geçen yıl biraz daha azalıyor. Bunun nedenlerini ayrıntılı olarak sıralayıp bu keyif gecesine limon olmak istemem, bir başka yazıda bu düşüncemin temel bileşenlerini de sizlerle paylaşırım.

Bir önceki yazım aşağıda duruyor. Bu yazının genel “havasının”, bir beraberliğie bile eyvallah çekilebileceğinin işaretleriyle doluydu. Tıpkı İnter maçı öncesi gibi, tıpkı Sevilla maçı öncesi gibi. Fenerbahçe bu iki maçta beni yamultmuştu evet, ama doğrusu burnu büyük İngilizler karşısında yanılmayı hiç beklemiyordum. Beni bir kez daha yamulttuğun ve İngilizlerin burnunu yere sürttüğün için teşekkür ederim Fenerbahçe! Benim bu ” beraberlik de iyidir” hallerim bir gelenek halinde yamulmaya dönüştüğü için bunu bir uğur sayıyor ve “Fener’in işi çok zor” diyorum, anladınız siz…

Gönül Gökhan’ın olmayışının bir sıkıntı yaratacağını düşünüyordum, ama doğrusu Önder de hiç sırıtmadı. Evet hücum yönünden biraz sıkıntı yaşadı o kanat, ama dünyanın en iyi solbeklerinden birine karşı oynadığı gerçeğini asla ıskalamamalı.

Aurellio’ya enfes pasından çok bitmeyen mücadelesi için, Maldonado’ya bu kadar kolayca adapte olduğu için, Kazım’a “İngiliz tarzı tazı koşusu” ve golü için özel teşekkürlerimizi gönderip asıl sevinç potansiyelimizi Londra’ya saklayıp, bir başka “çok bilmişler mağduru! Zico’ya insanca bir selam gönderelim.
Zico; Fenerbahçe neden gol atsın istiyorum biliyor musun?
Şu çocuk saflığındaki sevincini bir kez daha görmek ve herkesin bir kez daha bu fotoğrafı izlemesi için..Hep böyle kal Zico, başta çok bilmiş Fenerbahçeli yazarlara nisbet olmak üzere, kendini yaşamaya, inatla, devam et..
Rövanş ne mi olur!?
Elinizin körü olur, bırakın şimdi rövanşı da şu tarihi geceye bir şekilde iz düşürün siz de..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: