Trabzon İşkencesi: Part Bilmem Kaç!!? Ve Kezman’ı kazanmak!

12 Nisan 2008 Cumartesi
KEZMAN ISRARININ SONU
Sezon başından beri Kezman’ın eski Kezman olmadığını ve Semih’in hakkının yendiğini söyledim, yazdım, en yakın Fenerbahçeli arkadaşlarımla tartıştım durdum. Futbol bilgisine saygı duyduğumuz Zico’nun sonunda gerçeği görüp Semih’i sahaya süreceğine inanıyorduk ve sonuçta da öyle oldu. Ama Kezman’ın kulübü ve arkadaşlarını küçük görme yanlışı hiç azalmadı, kendini kanıtlama inadı takıma zarar vermeye devam etti. Arkadaşlarının ve Zico’nun herşeye karşı onu “kazanma” iyimserliği işte bugünkü kaybın da nedeni oldu. Alex ve Deiwid gibi duran top ustaları dururken Kezman’a penaltı attırmanın sonu işte budur. Fenerbahçe bu kayıpla Ali Sami Yen’e avantajlı gitme şansını kaybetti ve kendini gereksiz bir strese soktu. Bu stresin tek bir adı vardır; “Kezman’ı kazanalım derken şampiyonluğu kaybedeceğiz”
Ankaraspor kadrosuna bordo mavi formayı giydirsek bu ligin en güçlü şampiyonluk adayı olurdu. Ama işte Trabzonspor’un arkasında ne Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin olanakları var ne de Melih Gökçek gibi belediye kaynaklarını futbol takımının emrine verecek beleidye başkanı. Dünya’nın en borçlu belediyeleri sıralamasında ilk üçü zorlayan Ankaraspor’un, bunca olanağa rağmen halen ligde kalma mücadelesi veriyor olması da bir başka sakalet..
======================================================================
Beklendiği gibi �günün gerçekleri� oyunun kazananı olarak sahayı terkederken, bordo mavi formayı giyen yeteneksiz ve çap özürlü oyuncu kadrosunun değil taşıdıkları formanın önemi; dünyann en basit oyunu olan futbola bile ihanet ettiklerine tanıklık ettik.

Bu takımın üzerindeki formayı çıkardığımızda ligden düşeceğini söylerken tek referans noktamız futbolun yalın gerçekleriydi. Trabzon cenahında sıkça yapıldığı şekliyle; yönetimden ya da teknik kadrodan birilerini eleştirmek için bel altı vurma hevesiyle değil, sevgiliye çamur bulaşacak korkusuylaydı tüm uyarılarımız. Bu Trabzonspor”u izlemek, bizler gibi rakiplerini yolunmuş kaz çaresizliğine ya da vahşi batının katrana ve kaz tüyüne bulanmış figürlerine dönüştürmüş takımlarına tanıklık edenler için ziyadesiyle iç acıtıcıdır.

Bu takımı Ersun Yanal kurmadı, bu takımı bu yönetim de kurmadı, ama bu takım bu kentin takımı. Tarihin hiçbir döneminde bu kadar zavallılaşan, bu kadar sıradanalaşan bir Trabzon izlemedik. Bu takım bunca sıradanlaştırılırken buna seyirci kalanlar da; �bunlar başarısız olsun ki biz yönetime gelelim� çakaladamları da, tribünleri ve ceplerini bedava biletle doldurmak dışında kaygı taşımayan �besleme� taraftarlar da suçludur.. Bu takım üzerinden �hesap� yapan kim varsa midemi bulandırıyor, ama korkarım ki mide bulantısı çeken çok az kişiyiz..

Galatasaray şu Trabzon”u yenerken bile zorlanıyorsa, kusura bakmasınlar ama Fenerbahçe”ye rakip olamazlar. Ancak aslolanın şampiyonluktan çok şampiyonlar ligi olduğunun onlar da farkında. Şu çalkantılı sezondan ikincilik çıkarmaları bile başarı sayılmalı, ki başaracaklar gibi de görünüyor.

Hakem gördüğünü çalmaya çalıştı, ama nihayetinde Türk hakemi, belli bir zaviyenin üstüne çıkabilecek alt yapıları yok. Özellikle avantaj kuralını uygulama doğrusuyla buluşamadığı için pek çok Galatasaray atağını düdükledi. Dürüstmüş..İsterse dalavereci olsun ama futbola sadık kalsın, fazla şey istemiyoruz.
Sadri Şener en az 5 oyuncu transfer edeceklerini söylüyor..Ali Sami Yen”den feryadı duyulan şu tabloya rağmen hala aynı şeyi düşünüyorsa, yeni sezonda da işkence devam edecek demektir. Bu takıma futbolcudan daha fazlası lazım..
“TRABZON SATTI” İMASINI DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ
Özellikle Fenerbahçe cenahında her Trabzon- Galatasaray maçı öncesi, güya kendi çukur akıllarınca gaz vermeyi amaçlayan, “Trabzon yatacak mı, yattı mı” türü, iddia sahibinin tiynetini ortaya koyan, iğrenç yazılar okuruz. Bu maç öncesi ve sonrası da aynı şeyler oldu.
Trabzonsporlular için Trabzon takımı evdeki kardeşlerden biri kadar içselleşmiş bir değerdir. Zavallılıklarını her fırsatta açık edenlere şunu sormalı; siz en değerli şeylerinizi satma konusunda deneyim sahibi misiniz ki, herkesi kendiniz gibi sanma lağımına düşüyorsunuz? Bu Trabzon takımı; ama hakemle ama federasyonla ama hak ederek Fenerbahçe’ye de yıllardır kaybediyor İstanbul’da, Fenerbahçe Trabzon’u bu maçlarda da satın mı aldı? Yoksa Fenerbahçe satın alınacaklar listesine önce hakemleri ve federasyonu aldığı için mi çamurlarınızı içinize atıyorsunuz?
Lağım fareleri…(X)
(x): Lağım faresi tanımlaması, Trabzon yattı, sattı iması yapanlar içindir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: