Sadri Şener’e Birkaç Soru ve Selçuk Aydın!

24 Nisan 2008 Perşembe

Sayın Başkan;

Meslek hayatımın ilk �spor� röportajını sizinle yapmış olmamın ve Acıbadem”deki büronuzda beni �büyük gazeteciymişim� gibi ağırlayışınızın etkisiyledir ki adınızı her duyduğumda yüzüme doğal bir tebessüm yayılır.

Kulübün yaşadığı çalkantılar sonrası sizin Başkanlığınızda oluşturulan yeni yönetim kuruluna da, sizin isminizden beslenen bir referansla umut olarak baktım.

Yaşadığınız sorunlar ve belki de en yakınlarınızca sürüklendiğiniz felaket sonrası da size olan duygularımızda bir değişim olmadı. Yeni yönetim dışarıdan bakıldığında her ne kadar �güdümlü� olarak algılansa da, sizin isminiz bu olumsuzluğu da aşmamızı sağladı.

Sizden 25 yıldır süregelen iniş eğrisini 3 ayda yukarıya çevirmenizi beklemeyecek kadar da içindeyim hayatın.

Şu kısacık yönetim döneminizde bana göre çok önemli üç yanlışa imza attınız sayın Şener.

Gökdeniz Karadeniz”in transferi henüz resmiyet kazanmamışken, bu oyuncumuza yönelik �yıldız değildir� açıklamalarınız hangi kaygılardan besleniyordu bilemedim!? Üzerinden 2 aya yakın bir zaman geçmesine rağmen hala akıl süzgecimden geçirip sağlıklı bir sonuca ulaşabilmiş değilim. Hangi akıl, gözden çıkarılmış bir �değer�i, değersizleştirme yolunu seçer??

Özkan Sümer”le çalışmak istemiyor olabilirsiniz, bunda anlaşılmayacak hiçbir şey yok. Ancak kulüp tarihindeki başarıları ve kulübe katkıları inkar edilemeyecek bir isimle yapılan ve mahrem kalması gereken protokolü, hangi saiklere sığınarak el altından basına sızdırıp, sözümona, sayın Sümer”i toplum gözünde küçük düşürüp istifaya zorladınız?

Volkan Konak”a yönelik oyun da aynıydı. Tıpkı sayın Sümer gibi Konak”ı da tribünler üzerinden halkın önüne attınız. Ancak önüne attığınız halk Volkan Konak”ı attığınız yerden kaldırıp başına taç yaptı, görüldüğü gibi..Resmi internet sitesinden yapılan �ilgimiz yoktur� açıklaması da kimseleri inandıramadı, maalesef..

Sayın Şener;

Eğer Trabzonsporu ve Trabzon markasını, şu kısa süreçte sırtımıza saplanan 3 kılıçla simgeleşen bu anlayışla yönetecekseniz; lütfen istifa edin. Ve lütfen bu istifa çağrısını, maddenin soğuk yüzüyle ya da �karşı tarafın adamı herhalde� sığlığıyla yorumlayanlara inanmayın. Şuna inanın; Şener soyadını, �Trabzon”un değersizleştirilmesi süreci� gibi bir cümlenin içinde görmek istemiyoruz, Trabzonspor dışındaki yegane kaygımız budur Sayın Şener.

Bu dilek sadece, sizi samimiyetle seven ve adınızın geçtiği her cümleye yakınlık hisseden Sedat Tunalı”nın değil, emin olun bu şehri ve Trabzonspor”u hesapsız ve beklentisizce seven milyonlarca Trabzonsporlunun dileğidir.

VOLKAN KONAK BASIN TOPLANTISINDA NE DİYECEK!

Kafasında neler var bilemem elbet. Bildiğim büyük bir tiksintiyi içinde taşıdığı ve takımı ele geçirdiklerine inandığı, kendi deyimiyle �çakallar�ın istediği gibi Trabzonsporla tüm bağlarını �koparma� kararlılığıdır. Yalnız bu �kopma�nın, aslında bir �dondurma� ve geçici olacağını da, haliyle, ekleyelim.

Bu arada, Volkan Konak”ın yeni yönetime �armağan� olmak üzere Trabzon markasıyla bire bir örtüşen bir Trabzonspor Marşı hazırladığını ve son şeklini verdiğini, sanırım birkaç yakın arkadaşı dışında kimse bilmiyordu. Volkan büyük bir sürprize hazırlanırken, kılıç yarası aldı. Malum kılıç yarasının izi kapanmaz, ama öldürmeyen her yara güç katarmış�Volkan”ın sadece bu marşa hayat vermek için, bu kış 10 gün yayla evine çekildiğini de çok az kişi bilir..Di..

TRABZON EMNİYET MÜDÜRÜNE ÇAĞRI

Trabzon”un başarılı çalışmalara imza attığını bildiğimiz Emniyet Müdürü sayın Feridun Boz”a küçük bir sitemimiz olacak. Sayın Boz, geçen hafta 3 şehir eşkiyası Mehmet Kınalı”yı demir sopalarla darp ederek dalağını parçaladı. İsimleri belli olan ve Trabzon”da ikamet eden bu isimlerin halen yakalanamamış olmasını normal mi karşılamalıyız? Bu konuda tatmin edici bir yanıt bekliyoruz.

DERBİ 3-2 BİTER!

Basınımızın; �Dünya”nın 2, hadi bilemedin 3 numaralı, o da olmadı yaw valla çok önemli bak� derbisi keçiboynuzu ligimizin şampiyonunu belirleyecek. Rüyamda skoru 3-2 olarak gördüm, ama kimin kazandığını göremedim, son golde oğlumla yerlerde yuvarlanıyorduk kimin attığını seçemedim!!

Böyyük sipol yazarları gibi analizine girersek işin;

Fenerbahçe futbolun yalın gerçeklerinden bakınca maçın favorisi. Kaleci avantajı var, defans avantajı var, orta saha avantajı var, forvet dengesi var. Ama maça Kezman yanlışıyla başlarlarsa, Galatasaray”ın en başarılı hattı olan forveti sarı-lacivert fileleri sarı kırmız topla buluşturup 3 puanı koparır. Üstelik bu sarı kırmızı topu �itekleyen� de, Kezman bonusuyla çok da yorulmayacak olan Servet- Emre ikilisinden biri olabilir!

Galatasaray”ın en büyük artısı, Adnan Abi”nin haşarı ve çapkın oğludur, Arda”dır yani. Ayran içme rahatlığında adam geçen Arda, tek vuruş konusunda uzman forvetine birkaç lokum sunacaktır. Keza Kalli”nin gidişiyle dönüş sinyali veren Lincoln”den de lokum kıvamında birkaç armağan alması olası olan Galatasaray forveti işi bitirebilir.

Bu maçın kazananı ligin şampiyonu, kaybedeni de 3.sü olur. Sivasspor”un Şampiyonluk beklentisi ne düzeyde bilmiyorum ama derbiden beraberlik çıkması sanılanın aksine Sivas”ın işine gelmez. Sivas”ın en gerçekçi hedefi şampiyonlar ligi olmalı ve bu hedefin ilk şartı iki İstanbulludan birini kaybetmesidir! İtirazı olan kaybolsun!!

YORUM YAZAN ARKADAŞLARA HATIRLATMA
Yazıma gelen ilk 2 yorumdan birinde Fener diğerinde Galatasaray düşmanı olarak suçlandım! Çok rica ediyorum, okuduğunu anlayamayan, laf olsun diye yorum yazan, ve belli bir zeka düzeyi tutturamayanlar yorum filan yazmasın, beni de okumasınlar. Okuyacak o kadar çok adam var ki..

HAKAN ŞÜKÜR VE GÜL!
Derbi öncesi Hakan Şükür’ün “kutlu doğum haftası” referanslı “itidal” çağrısı suni gündemlerimizden biri oldu. Hakan’ı gerek oyuncu gerekse ahlaki duruşu nedeniyle seven biri olarak, bu açıklamayı sporcu kimliğiyle örtüştüremediğimi de söylemeliyim. Hakan’ın, çevresindeki birçok futbolcu arkadaşıyla birlikte “Fethullahi” olduğu biline ve söylenegeldiği için bu açıklama biraz gereksiz kaçtı. Elbette söylenenlere kimsenin itirazı olmaz Hakan kardeş, lakin söylenen kadar söyleyen de önemlidir ve ben senden işinle ilgili teknik yorumlar dinlemek isterim. Hakan Şükür’ün siyasi görüşü, samimiyetle söylüyorum, kendisini ilgilendirir, ama bu siyasete hizmet eden açıklamalar yaptığı anda sporcu kimliği sona erer. Eğer Hakan Kardeşimiz siyaset yapacaksa yeri spor kulüpleri değil siyasi partilerdir. Biraz daha sabredip bu emeline de ulaşabilir.Anlamayanlara…

BÜLENT UYGUN DEĞİL!
Dünün meneceri bugünün başarılı teknik adamı Bülent Uygun için yakın çevresi ve menecer arkadaşları “yol yapım ve açım” çalışmalarına başlamışlar. Uygun, ligin başındaki olaylı maç sonrası ektiği “arap-israil savaşı” nifak tohumlarının bedelini ödemeden Trabzon’a değil teknik direktör , yardımcı hoca bile olamaz, olmamalı.. Bu affedilmez hatayı bir yana bıraksak bile, Uygun’un teknik adam birikimi ve duruşuyla da Trabzon’un yükünü taşıyamayacağı çok açık. Dedik ya, menecer oyunu, yemezler, yedirmezler…

YATTARA’NIN SÖZLEŞMESİ NEREDE!
Gazeteci ağabeyimiz İhsan Öksüz, Yattara ile yapıldığı söylenen sözleşmenin peşini bırakmıyor. Sayın Öksüz belli ki bu sözleşmenin yapıldığına inanmıyor ve inandırılmayı bekliyor. Bunun tek yolu da sözleşmenin ve sözleşme şartlarının kamuya açıklanması. Ancak anlaşılan ortada henüz sözleşme filan yok, olsaydı bu konu bu kadar uzamazdı. İhsan abiye gazeteciliğin altın kuralı olan “fikri takip” örneği için şahsen teşekkür eder, Yattara’nın sözleşmesini görmek isteyen kitleye dahlolduğumu ilan ederim

ALMAN SAVCILIĞINDAN DENİZ FENERİ’NE DOLANDIRICILIK DAVASI
Alman mali polisinin bir yıl önceki operasyonuyla gündeme gelen Deniz Feneri EV derneği yöneticileri hakkında “organize dolandırıcılık” davası açıldı.
Savcılık iddianamesinde, bağış olarak toplanan 42 milyon avronun 18 milyonluk kısmının kuryeler marifetiyle usulsüz olarak Türkiye’ye aktarıldığı belirtiliyor. Bir yıldır tutuklu bulunan dernek yöneticileri Mehmet Gürhan Mehmet Taşkan ve Firdevsi Ermiş’in önümüzdeki günlerde mahkeme huzuruna çıkarılması bekleniyor. Bu arada Deniz Feneri ile ilgili yazıma tepkiler alıyorum, ama dikakt çeken şu: Hırsızın hiç suçu yok!!

SELÇUK AYDIN’I TANIR MISINIZ?
Sözde ulusal özde İstanbul medyasının görmezden geldiği “ulusal” değerlerimizden biri de Selçuk Aydın. Trabzonsporlu olmak gibi bir “aykırılığı” olan Aydın, 26 Nisan akşamı memleketi Trabzon’da Kıtalararası Altın Kemer’i kazanmak için Güney Afrikalı rakibi Lucky Lewele ile karşılaşıyor. Ötekileştirilmiş bir kentin herşeye rağmen memleket sevgisiyle dolu aslanlarından biridir Selçuk Aydın. Kazansa da kaybetse de gönlümüzeeki yeri değişmeyecektir. Haydi Selçuk vur, kır parçala demeyeceğim, zira boks da bir spordur ve her oyunun bir kazananı bir de kaybedeni olacaktır. Selçuk o dik ve ilkeli duruşuyla hayatının tüm maçlarını kazanmıştır zaten, bundan sonrası sadece temsil…Bu arada Aydın’a her tür desteği veren İbrahim Hacıosmanoğlu’na da teşekkür edelim.

SAKARYA’DA TRABZONSPOR GECESİ
Sakarya’da yaşayan Trabzonsporlular yemekte buluşuyor. Üniversiteli öğrencilerin öncülüğünde gerçekleşecek geceye dair bilgi almak için http://www.sau-ts.com sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Geceye katılan ve emek veren başta İbrahim olmak üzere tüm gönüldeşlere muhabbetlerimizi gönderelim. Bilseniz aranızda olup hoptek oynamayı ne çok isterim..

BEN DİYORUM ÇANAKKALE BOĞAZI…
Trabzon’da “yayın yapan” bir gazeteci arkadaşımız, yine kendince beni önemsemeyişini kaleme alıp dersler! vermiş.
Yazdıklarını okurken bir yandan da at yarışı izliyordum. Bursa programında 2. ayakta 6 numaralı Cat Walk’un startta kalması daha önemli olduğu için yazıya yoğunlaşamadım. Yazının sonunda adam olmaktan bahsetmiş. Bak bunu tavsiye ederim, isabet olur. .
Cevap yazmayacakmış, e ne güzel işte.

“Sadri Şener’e Birkaç Soru ve Selçuk Aydın!” için bir cevap

  1. sayın sedat hocam yazılarınızı beğenerek okuyorum,SELÇUK AYDIN gerçeğini gündeme getirdiğiniz için bir trabzonlu ve trabzonsporlu olarak size çok teşekkür ederim.karadeniz fırtınası ringlerde de esiyor ve biz bununla ne kadar övünsek azdır.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: