SAHADA MERTÇE DIŞARIDA DOSTÇA!

– – HABERTÜRK – Türkiye’nin En Büyük İnternet Gazetesi

Sedat Tunalı
SAHADA MERTÇE DIŞARIDA DOSTÇA!
29.07.2008 11:14

Bana hak etmediğimi düşündüğüm bir sevgi bağıyla destek veren; hemen her gün elektronik posta, telefon ve ‘tanıdık’ gibi çağdaş iletişim kanallarıyla yazmamı isteyen, hatta kimi zaman bu yolda hafif provokatif söylemler de kullanan okur arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Okur arkadaşlarımın içinde yer alan Trabzonsporlular’ın gönül bahçemizdeki yerleri elbette farklıdır, lakin Beşiktaşlı, Mardinli, Fenerli, Bursalı, Adanalı, Galatasaraylı, Sivaslı; yani Trabzonsporlu olmayan sporseverlerden aldığım mektupların bendeki karşılığı; Louis Aragon’un Elsa’sına yazdığı mektuplardan daha az değildir.

40 yaşın tüm birikimini; objektif bir pencereden dilim döndüğünce yorumlamaya çalışan, bunu yaparken de “sahada mertçe saha dışında dostça” ilkesine sadık kalan ve tüm sporseverleri, bu “gönül birliğinin inşasına bir tuğla olsun ekleyen “dava arkadaşı” olarak kabul eden bir ademoğludur Sedat Tunalı.

Kimsenin değil; hak edenin ve “kaybedenlerin” kalemi olarak yazmaya, güçlülerin iktidarını adalet diye dayatmaya kalkanları afişe etmeye ve Şenol Güneş’in deyimiyle, elimden geldiğince, aklımın ve kavrayış gücümün sınırınca “ışığı gözünüze değil önünüze tutmaya” çalışacağıma, inanın.

İki yıla yakındır yazdığım ve başta editör Ayhan Şimşek ve Baki Özışık olmak üzere tüm çalışanlarını büyük desteğini gördüğüm İnternetspor ailesine çok teşekkür ederim. Yine sitenin imtiyaz sahibi Baki Özışık’a da sunduğu özgür ortam için ayrıca teşekkür etmek vicdani bir borçtur…

Habertürk’te yazma gerekçemin de iki “sağlam” referansı var.

Birincisi; Habertürk Genel Yayın Yönetmeni sayın Erdoğan Aktaş’tır, ki kendisi bana göre ziyadesiyle törpülenmiş “ilkeli ve insancıl haberciliğin” son temsilcilerinden biridir.

İkinci referansım da; duruşuyla “kendiyle ve toplumla barışık insan” tipini yaşatan ve sportmenliği yüceltirken, “başarı”yı saha sonuçlarına kurban vermeyen Okay Karacan fotoğrafıdır..

Umarım ve dilerim ki; “Sahada mertçe dışarıda dostça” felsefemizin inşasına Habertürk saflarında da devam ederiz..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: