‘BÜTÜN İDDİALARIN HEPSİ GERÇEK DIŞI’

– – HABERTÜRK – Türkiye’nin En Büyük İnternet Gazetesi

‘BÜTÜN İDDİALARIN HEPSİ GERÇEK DIŞI’
30.07.2008 14:26

Bu başlığın konumuzla çok bir alakası yok. Tırnak içindeki ifade, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın avukatı Erden Arısoy’a ait. Avukat Arısoy, müvekkili hakkında ortaya atılan iddialara yanıt verme ihtiyacı duymuş ve şu açıklamayı yapmış: Bütün iddiaların hepsi gerçek dışı! Arısoy’u eleştirme iştihamız yok, ama bu cümleyi Trabzon Lisesi’nden herhangi bir öğrenci kursa mesela; katrana bulanıp kaz tüyüyle onurlandırılır! ve bahçede tur attırılırdı, emin olun.

Hadi Arısoy’un gözünden kaçtı, bu açıklamayı sayfalarına taşıyan medyaya ne diyeceğiz? Şöyle diyelim mi; “hay Allah gazetesi 31 kupona müstehakınızı versin, çekilişsiz kurasız”

TRABZON’UN “NİKE” FORMALARI

Beyazıt meydanında şöyle bir muhabbete tanık olmuştum. Az ilerde öğrenciyiz zaten ve meşhur çınarın atında kitap satıyoruz, iki genç kitaplara bakıyor, ama konu daha çok kızlar filan. Biri diğerine “oğlum tişörtün çok güzel la, nerden aldın?” diye sorunca öteki şöyle yanıtladı: “Mahmutpaşa’dan aldım oğlum, bak markayı görüyor musun ne yazıyor, Ellesse”

Espri için dip nota ihtiyaç duyulabilir: Ellese ünlü bir İtalyan giyim markasıdır ve Malatyalı olduğunu sonradan öğrendiğim bu kardeşimin tüm harfleri üzerine basa basa ve gururla telaffuz ettiğini ekleyelim.

İşte Trabzonspor Kurumsal İletişim departmanının yeni sezon formalarının tanıtımını görünce aklıma bu iki Malatyalı arkadaş geldi.

Ellesse’sini birazdan voltalayacağı Gülhane Parkı’nda, genç kızlara albeni referansı olarak sunmanın heyecanındaki Malatyalı genç kardeşimi anlamak mümkün, lakin Trabzonspor gibi bir markanın “yeni” başlığı altında yapacağı herhangi bir sunum, “Nike” (Nayk değil, okunduğu gibi) düzeyini aşabilmeliydi. Tecrübesine ve birikimine bakıldığında, Sayın Altuğ Atalay’dan kuruma yakışır bir temsil beklemek hakkımız olmalı.

Formaların, Örnek mahallesindeki herhangi bir ev tekstil firmasına sipariş verildiğinde ortaya çıkacak modellerden “fazlasının” olmadığı, sırım sırım sırıtıyor. Ancak, lig yarışının başlamasına çok az bir süre kala, uzatılası bir tartışma başlığı da olmamalıdır. Belli ki, bir zaman sorunu yaşanmış ve Nike firması (burada Nayk diye okuyun lütfen) yeni tasarım ve üretim için hazırlıksız yakalanmıştır.

Trabzonspor’un yeni sezon formaları diye sunulan ürünler, aslında Nike (Nayk) depolarındaki hazır ürünlere belli belirsiz eklenmiş armalarla “idare edin abi” geçiştirgeçleridir. Buna rağmen bu konu, üzerinde yoğunlaşmaya değecek bir önceliğe sahip olmamalı ve camia enerjisini tek bir hedefe; şampiyonluğa kanalize etmelidir.

Da;

Yahu şu Nike (Nike) formalarının tanıtımı için Serkan’dan (Serkan kardeş sakın alınmayasın ve beni anlayasın) daha kötü bir seçim olabilir miydi? Göbekli halimle benim üzerimde bile daha şık dururdu şu Nikeler, inanın. Hadi bana ulaşmanız zor, Sayın Ergun Ata ve çok sevgili ağabeyim İhsan Öksüz’e de mi ulaşamadınız?

“SON KUMSAL”A İNEBOLU’DA BÜYÜK AYIP!

Karadeniz’in doğal güzelliklerini, müteahhitlere kurban veren sahil yolu projesine eleştirel bir bakış getiren “Son Kumsal” adlı belgesel film, İnebolu’da gösterim sırasında yarıda kesilmiş!

Rüya Arzu Köksal’ın yönetmenliğini yaptığı, Kültür Bakanlığı’ndan da teşvik alan “Son Kumsal” adlı filmin İnebolu gösterimi, Belediye Başkanı İdris Güleç tarafından “zor kullanılarak” yarıda kesilmiş.

Filmde Başbakan Erdoğan’a hakaret edildiğini iddia eden Güleç; “Ben AKP’nin Belediye Başkanıyım, böyle bir şeye nasıl izin verirdim” demiş. Filmin görüntü yönetmeni Aydın Kudu, filmde direkt kişilere yönelik bir suçlama olmadığını, esasen sahil yolu projesinin sorumlusunun AKP olmadığını da bildiklerini, ancak İdris Güleç’in filmin devamını izlemeden şiddete başvurduğunu söyledi.

Yukardaki cümlede saklı zihniyeti dikkatli gözler hemen görmüştür. Ne diyor İnebolu Belediye Başkanı; “Ben AKP’nin Belediye Başkanıyım” Tipik bir Merd-, Kıpti sirkatin söyler vakıası.

Hayır Sayın Güleç;
Siz AKP’nin değil İnebolu halkının Belediye Başkanısınız, seçildikten ve bu onurlu göreve geldikten sonra parti rozetini çıkarıp herkesin başkanı olmak zorundasınız. Ama işte en küçük bir olayda yakayı ele veriyorsunuz, evet siz halkın değil AKP’nin Belediye Başkanısınız. Ben içişleri bakanı olsam bu açıklamanızdan sonra sizi görevden alırdım.

Yönetmen Rüya Arzu Köksal ayrı bir umman. Bu “yiğit” Anadolu emekçisi kadını sonraki yazılara saklayalım.

“TRABZON 2. LİG TAKIMINI YENEMEDİ, YOKSA..YOKSA…”

Hazırlık maçlarının, el yapımı bir tabancanın ormanın derinlerinde denenmesinden farkı yoktur, malum. Bu bakımdan asıl hedef düşünüldüğünde bu “denemelerin” önemi büyük, ama sonuca etkisi miniktir. Adı üstünde, hazırlık. Trabzon hazırlık maçında amatör takıma da yenilebilir, yeter ki bu yenilgiden çıkarılabilecek ders, “asli olana” rehber olsun.

“FENERBAHÇE NE YAPAR”

Ne yapacak, gerekli skoru üretir ve Macaristan’a seyahat yapar!

sedattunalim@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: