SEMİH TEZİNİ VERDİ!

07.08.2008 12:39

Hami Mandıralı ve Tugay Kerimoğlu gibi futbol oyununda “marka” olmuş isimlerle aynı ligde (Trabzon Yıldızlar Ligi) karşılıklı olarak mücadele etme şansı yakalamamın ve elbette bir futbol şehri olan Trabzon’da doğmuş olmamın sağladığı avantajlardan biri de; futbolu az çok biliyor olmamdır. Hoş bırakın beni, 70 yaşındaki güzel annem bile bir maçın ilk 10 dakikasını izleyip maçı kimin kazanacağını yüzde doksan isabetle tahmin edebilen birikime sahip, eh biz de onun oğluyuz hoş..

Bu giriş şundan;

Fenerbahçe’nin MTK “antrenmanı” sonrası Semih Şentürk bir kez daha manşetlere taşındı. “Ben demiştimciler”; beynin kıvrımlarından “sinsice” çekip alınan usta cümlelerle ” yaa Semih işte bu” yu güya başa kakmadan gözümüze gözümüze sokmakta geç kalmadı, haliyle..

Ben 4 yıldır diyorum halbusam!

Yahu dedim 10 kez; şu çocuğu görmezden gelmeyin.

Etmeyin dedim yüz kez; Semih Kezman’a kurban edilecek bir “değer” değil, ezmeyin çocuğu.

Yuh dedim bin kez; bu çocuktaki yüksek ahlakı ve naiv duruşu görün artık, Semih Şentürk tam da Mustafa Kemal’in işaret ettiği sporcudur işte, sahip çıkın..

Hepsini dedim, hepsi Sedat Tunalı ve İnternetspor yazı arşivinde duruyor. Bugün yeni bir şey daha söylüyorum;

Semih Şentürk; MTK’ya attığı 2. goldeki vuruş tekniğiyle master tezini vermiştir! 30 trilyonluk Guiza da kusura bakmasın ama Semih’i “sahada” aşmak O’nun için de çok zor olacaktır.

Semih Şentürk, bir futbolcunun gösterebileceği azami gelişmeyi sağlamış ve bunu yaparken onca haksızlığa rağmen en küçük bir kaprise bile özne olmamıştır. Ki benim gözümde Semih’i asıl büyüten de bu olgunluğu ve sportif duruşudur. İki gol atınca ayakları yerden kesilen, kameralara çok farklı “nazarlar” atan futbolcu tipinin; hem ahlaki hem de sportif gelişim olarak Semih’ten öğrenecek çok şeyleri var artık.

Semih Kardeş;

Bir Trabzonlu ve Trabzonporlu olarak verdiğin bu “fotoğraf”ı çok takdir edilesi buluyor ve diliyorum ki; bu duruşunu hiç bozmaz ve master tezini yeni akademik ünvanlarla beslemeye devam edersin..

Trabzon’a gol atarsan ne yazacağımı kestiremiyorum ama, demedi deme!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: