BU DA MI GOL DİİL!

Bu da gol diil be, maalesef bu da gol diil. Ama işte hakemimiz bu, bu da gol maalesef, bu da gol..

Yeri asla dolmaycak olan bir neslin en pırıltılı figürlerinden biri merhum Sadri Alışık’ın meşhur repliğidir başlığımız.
Bu repliği başlığa çekişim, asla bel altı vurma hevesinden beslenmiyor. Ancak Fenerbahçe maçlarında handiyse futbol maçı olmaktan çıkıp hentbola doğru kayan bir süreç yaşıyoruz sanki, maksatlıdır demek gibi bir limana da demir atacak değilim. Benim anlamadığım şu; Her platformda rakiplerinin ayak oyunlarından ve haksız kazanımlarından dem vurup, ayrı bir cumhuriyet iddiasını kendini ifade edişin en kutsal işareti gibi sahiplenen Fenerbahçe camiası, kazanç hanelerindeki “haksız kazanç” maddesiyle dürüstçe ne zaman yüzleşecek? Bir futbolsever olarak, Fenerbahçe ile gönül bağı kurup, bu sevgi bağına kurumsal bir kimlik kazandıran herhangi bir dernek, oluşum vb. ortaya çıkıp; “özür diliyoruz, bu puanı haketmedik” diyeceği günü daha kaç yıl bekleyeceğim? Fenerbahçe Cumhuriyeti’ni “haram” üzerine inşa ederek ne kadar kalıcı olunabileceğini düşünüyorsunuz?

Bu girişi, “rakiplerimiz haksız puan kazanınca neden yazmıyorsunuz da biz kazanınca yazıyorsun” diyenlere bir sözümüz yok. Lkain bunca haksız puanı içine sindirebilenlere, sportif olarka sözümüz yok. Ama biliyorum ki, Fenerbahçelilerin de kahır ekseriyeti bu tür kazanımlardan ziyadesiyle rahatsız.

Maça geçelim mi!?? Geçmeyelim bence.. Yazılarımı takip edenler, 5’lik Arsenal maçı sonrası herkes yerin dibine batırırken ortaya attığım “Fener ilk yarının sonuna kadar maç kaybetmez” iddiamın doğrulanmasına sevinmiyorsam, Kuddusi Müftüoğlu gibi yeteneksiz hakemlerin, içimdeki futbol zevkinin içine etmelerindendir..Bıraksanız da, sonuçları sahadaki oyuncular belirlese ne olur, var oluş gerekçeniz mi ortadan kalkar..

Ya Roberto Carlos gibi “sembol” bir ismin, elle atılan gol sonrası yangından mal kaçırır gibi topu alıp orta sahaya koşmasını, çocuklara nasıl anlatmalı?

Konyaspor, kaybetmesine rağmen ikinci yarıdaki oyunuyla bu ligde kalıcı olduğunu gösterdi aslında. Ama şunu da unutmamlı ki, Fenerbahçeli bir çok futbolcu da, elle atılan golün yarattığı moralsizlikle oyundan düştüler..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: