F.BAHÇE VOLKAN’A DUACI!

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var ve Ersun Yanal’ın da bir “yiğit” olduğundan kuşkumuz yok madem, ne olursa olsun çift santrfordan vazgeçmeyişine de saygı duymak zorundayız. Yanal’ın, Trabzonsporluların ve futbolseverlerin en büyük şanssızlığı bu çift santrfordan birinin Umut Bulut olması. Umut’tan herşey olur ama golcü olmaz, sayın YanalUmut’un adale gücünden azami olarak istifade ediyor olabilir, lakin Trabzonsporluların kelleşme oranı tehlikeli sınırlara dayandı.

Dakika 1; Soldan gelen Fenerbahçe atağında Deivid zor olanı yapıp kaleyi isabet ettiremiyor, aynı dakika Selçuk İnan Umut’a ” al, biraz gez dolaş sonra bir ara da atarsın” dipnotlu pas gönderiyor ve Umut bu pası mundar ediyor. Bu top gol olsa Trabzonspor 25 yıllık şampiyonluk özlemine son verme yolunda büyük bir moral motivasyon kazanırdı. Ama işte golcünüz Umut ise, hüzün kaçınılmaz..

Trabzonspor’u son yıllarda hiç bu kadar başarılı bir büyük maç performansı sergilememiş, herhangi bir İstanbullu rakibini bu kadar mahkum etmemişti. Ama işte bu mahkumiyetin resmiyet kazanması için gol atmanız gerekiyor, golcünüz de asgari bir son vuruş becerisine sahip olmalı. Ersun Yanal’a bir teşekkür borcumuz var, edelim..

Fenerbahçe savunmasının, Arsenal maçları dahil hiç bu kadar yorulduğunu hatırlamıyorum. Elbette burada da, eleştirdiğimiz Umut’un hakkını teslim edeceğiz, ama biz ondan rakip defansı yormasını değil, gol atmasını bekliyoruz. Fenerbahçe’de maçın yıldızının kaleci Volkan Demirel olması, aslında bu maçın da özetiydi. Ev sahibi bu maçı açık farkla kaybetmediyse Volkan’a duacı olmalı. Maçın bir diğer başarılısı olarak öne çıkarılan Gökhan Gönül’ün savunduğu taraftan en az 6 yüzde yüzlük pozisyon verildiğini hatırlatalım.

Bünyamin Gezer kendi kapasitesine yakın bir performans gösterdi. Selçuk Şahin’e gösterdiği haksız kartın aynısını Hüseyin Çimşir’e de göstererek bu alanda da dengeyi sağladı diyebiliriz.

Bu maç Trabzon açısından şunu gösterdi. Kalenizde “kaleci gibi kaleci” ve uyumlu bir defans hattı bu işin temeli. Haftaya Ankara’dan çıkarılacak 3 puan bu takımı şampiyonluğun en büyük adayı olarak “tescil” edecektir.

Fenerbahçe hakkındaki iddiamı dikkatli okurlar hatırlayacaktır. Arsenal hezimeti sonrası Fenerbahçe’nin maç kaybetmeyeceğini ama Trabzon’a kaybedeceklerini ileri sürmüştüm. Trabzon’un 5-2 kazanabileceği bir oyun olsa da, kaybettiğimi kabul ediyorum, Umut faktörünü de hesap etmeliydim halbusam!

Her iki takım oyuncularına teşekkür edelim ve bu yazıyı da noktalayalım..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: