ORMANDA FANTOMTÜRKİYE’DE F.B 10 KAPLAN GÜCÜNDEDİR!

ORMANDA FANTOMTÜRKİYE’DE F.B  10 KAPLAN GÜCÜNDEDİR!

Çocukluğumuzun en özel karakterlerinden biri hiç kuşkusuzülkemizde Kızılmaske adıyla yayınlanan çizgi romanın esas oğlanı“Fantom”du.  Ayna grubumuz kadar olmasada yüzünü saklamakta oldukça mahir olan Fantom’un en büyük efsanesi deormanda 10 Kaplan gücünde olmasıydı. Hasılı ormanın kralı Fantom’du, ama  krallığın sürmesi için ormandan çıkmamakgerekiyordu.

Çete-Şike soruşturması sürecinde gördük ki Türkiye’nin kralıda Fenerbahçe’dir ve 107 yıllık kulübümüz TBMM’de 10 kaplan gücündedir!  Gördük, yaşadık.

Ve fakat Fantom’un çıkmazına benzer bir çıkmaz daFenerbahçe’nin başındaydı. Türkiye’de 10 Kaplan gücüne erişen asırlık kulüp,sınırları aşar aşmaz tüm etki ve gücünü kaybediyor ve kabul edilmesi çok zorolsa da gerçekle yüzleşmek için gün sayıyordu. Evet maalesef kulüpyasa ve ahlak dışı işlere bulaştırılmış ve bedel ödeme anı kendini dayatmıştı.

Fenerbahçe ile gönül köprüsü dışında zerre beklentisiolmayan milyonların, belgeler ve kayıtlar gün ışığına çıktıkça fotoğrafı dahaiyi okuduğunu ve asırlık çınarı kişisel ikbal gemilerinin omurgasına malzemeyapmak isteyenleri daha iyi tanıdığını söylemek mümkün, umarım yani…

Herkes biliyor ki bu ligin Fenerbahçe’siz tadı yoktur,hiçbir galibiyet Fener galibiyeti kadar haz vermez ve hiçbir mağlubiyet deFener  mağlubiyeti kadar hüzne bulamaz,hiç kimseyi hem. Lakin bu acı ve sevincin yaşanabilmesi için de genel geçerşart; rakibinizin de sizinle eşit koşullarda mücadele ettiğine ve dışarıdankirli ellerin saha içine müdahale etmediğine olan inancınızdır. Bu inançsarsılmış ve bedel ödenmeden de asla düzelmeyecektir. Hem Fenerbahçe hem dediğer takımlar için olmazsa olmaz koşul, şikeye bulaşan herkesin yasalarınöngördüğü şekilde bedel ödemeleri ve tertemiz bir sayfayla sahaya geridönmeleridir.  Sahiplerinin sesi gibişakıyanları elbette önemsemiyoruz, ama sağduyulu Fenerbahçeli kardeşlerimizbizi anlamak zorunda.

1 OCAK TAKSİM “ARTIK TEMİZFUTBOLİSTİYORUZ”YÜRÜYÜŞÜ.

Fenerbahçelilerin de çok az ilgi gösterdiği ve emniyetkayıtlarına göre 3100 kişinin katıldığı son Fenerbahçe Mitinginde edilenküfürleri yazmaya terbiyem izin vermiyor. Kürsüye çıkan ve Fenerbahçeli olduğuiddiasında kişileri sorgulamak da haddimiz değil, ama bazılarına acı acı gülmehakkımızı kullandığımızı eklemeden geçemeyeceğim. Elbette ki platformdanbabaları Tamer Yelkovan’a seslenen masum yüreklerin acısını hissettik, amamedyanın toplanan kitleyi “az göstermemek” için objektiflere attırdıklarıtaklaları ve sayfa sekreterlerinin fotoğraf seçerkenki kıvranışlarınıhissetmemek elde değil. Böyle davranarak Aziz Yıldırıma’a şirin göründüğünüzannedenler en büyük zararı Yıldırım’a verdiklerinin bile farkında değiller.(Aç parantez; Ben şuna inanıyorum ki, herkes dürüst olsaydı Aziz Yıldırım bugün cezaevindeolmazdı! )

Yavuz hırsızın ev sahibini bastırmasına sessiz kalmakistemeyen Trabzonspor taraftarları da, yeni yılın ilk günü Taksim’de“temizfutbolistiyoruz” temalı bir yürüyüş yapmaya karar vermiş.

Önerim ; bu yürüyüşe Fenerbahçeli kardeşler dahil, temizfutboldan yana militanca tavır koyabilecek herkesin katılım gösterebilmesidir. Nedemişti merhum İnönü;  namuslu insanlarda en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır. Ve biz futbol tutkunlarıfutbolumuzu korumak istiyorsak, mevcut yönetici tipini futbolumuzdan hepbirlikte uzaklaştırmak z-o-r-u-n-d-a-y-ı-z

ŞİKE-ÇETE SÜRECİNDEKİM KİMDİR?

Trabzon Fikir Kulübü, şike-çete sürecinde adı şu veya buşekilde anılan herkes hakkında özet bilgilerin ve örnek “ilişkilerin” yeraldığı bir kitap hazırlıyor. Kitabın içinde , Türkiye ve Dünya’da haklarında“kuvvetli şüphe” bulunan ya da belgelenip ceza alınan vakıalardan oluşan birbölümün de yer alabileceğini ve katkıda bulunmak isteyen herkesin yardımlarınınkabul edileceğini de söyleyebiliriz. Bu şu demektir;  Evet Aziz Yıldırım ve çevresi şike ve çeteişlerine bulaşmıştır ama onlardan önce de bu ülkede benzer birçok olayyaşanmıştır. Gökdeniz Karadeniz’in karıştığı bahis skandalını mahkum etmeyenhiçbir Trabzonsporlunun, Zalad rezaletini utanarak hatırlamayan hiçbirGalatasaraylının ya da Rize-BJK halayını unutmak istemeyen hiçbir Bjklınınbugün Fenerbahçe’yi acımasızca eleştirmeye hakkı  olmamalıdır. O dönemlerde yasanın olmamasıahlaki yüzleşmeye bahane olamaz , zira , namuslu insanların mahkemesivicdanlarıdır. Dilim farklı söylese de yüce gök kalbimi biliyor, Yıldırım veErgenekon sürecinde gözaltına alınanlar dahil hiç kimsenin tutuklu kalmasınagönül razı olmuyor. Hayat sonu olan bir şey ve bence bir insan hayatı için-birkaç istisna hariç olmak üzere-  hepsiyeterince tutuklu kaldılar.  Tutuklulukcezaya dönüşürse vicdanlar yara alır, alıyor…

58.MADDE MESELESİ

Azizi Yıldırım’ın“temiz olduğunu söyleyen herkesten daha temiziz”  söyleminin gerçeklik kazanması için yapılmasıgereken ilk şey,  küme düşmeyi düzenleyen58. Maddenin değiştirilmesi için girişilen lobi faaliyetlerine sonverilmesidir.

Temiz olduğunu iddia eden bir markanın bu yaman çelişkiyedüşmesi,  akıllara bir çok soru düşürmekte  ve söylem – eylem farklılığından beslenenşüphe, bir gölge gibi camianın üzerinde dolaşmaktadır.

Sürecin başından beri “resesif” bir duruş sergileyenşike-çetenin bir numaralı mağduru TS yönetimi , hangi camiayı temsil ettiğinihatırlayıp dominant karakterine bürünmeli ve anasının ak sütü gibi hak edilenşampiyonluk kupasını alana dek isyanını gür bir sesle  canlı tutmaya devam etmelidir.

ATTİLA GÖKÇEÖNERİSİNDE ISRARLI MI?

Dükalar düzenininsurlarına çelikten duvar yapmayı ve bu duvar inşasında gönüllü olarak çalışmayışiar edinen tecrübeli spor yazarı Attila Gökçe, ligde 4 büyüklere düşmeyasaklansın önerisini yapalı 2 hafta olmuş ve henüz görüşünde bir değişiklikolduğuna dair bir emareye rastlamadık.

4. Büyüklüğüne her zaman itiraz ettiğim Trabzonspor’un,varoluşuna ve ruhuna aykırı olan bu sapansaçması öneriye asla onayvermeyeceğini, dahası veremeyeceğini biliyorum ama bu bile içimdeki öfkekazanının taşmasına engel olamıyor. Dükalar düzenini saha içindeki gücüyle darmadağın ve o yağma sofrasını  emeğin simgesi nasırlı elleriyle yerle yeksaneden  Karadenizli delikanlıları sisteminiçine çekerek “yutma” hissi veren bu öneri ve önerinin çıktığı “kafa”, Türkfutbolunun önündeki en büyük engeldir. Bu noktada, Haşmet Babaoğlu’nun 90’aprogramında dile getirdiği, Trabzon ve Bursa’nın sistemin dışına itildiğinedair öngörüsü , üzerinde çok daha fazla konuşulması gereken bir gerçeklikolarak öne çıkıyor.

EMRE BELÖZOĞLUİZMİR’DE ÇORBACIDA FELAN

Emre Belözoğlu, Abdullah Avcı, Okan Buruk, Mahmut Özgenervesaire vesaire, bir yakınlarının düğün töreni için İzmir’de bir düğüne , törensonrası da meşhur çorbacı İsmet Baba’ya çorbaya geçmişler. O esnada çorbaiçmekte olan başka bir eleman, Emre’lerin masayı hedef alarak “Futbolun içineettiniz” mealinde bir  durum tespitisavurmuş.  Gazete haberine göre, vay senmisin bunu diyen, Emre’yi tutabilene aşk olsun, ve yine muhabirlerinnaklettiğine göre tespit yapan arkadaşı da zor tutmuşlar.

Diyeceğim şu ki, hayatı düzgün yaşayamıyorsanız içeceğinizbir çorba bile zehir oluyor.  Oysa bazentüm hayatınız, huzur içinde içilebilen bir tas “terbiyeli” işkembe çorbasıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: