“ŞECAAT ARZEDERKEN MERDİ KIPTİ SİRKATİN SÖYLER” YA DA AYKUT KOCAMAN!

“MEHMET ALİ AYDINLAR CAVCAV’IN PİYONUDUR”

Bu tespit, A-HABER’de yayınlanan  90’A programının yorumcusu Hıncal Uluç’a ait.  Türk futbolunun düştüğü ya da düşürüldüğü durumun tartışıldığı programda görüşlerini açıklayan Uluç, sistemin kokuştuğunu ve İlhan Cavcav özelindeki yönetici tipinin kendi egemenliklerini sürdürebilme pahasına değişime direndiklerini ,mealen, ifade ettikten sonra  da “MehmetAli  Aydınlar Cavcav’ın piyonudur” dedi.

Sayın Uluç bu lafı bana ya da Ereğlili esnaf Danışmaz’a ,hadi biraz daha sertleştirelim , usta deklanşör Tuncer Köseoğlu’na etseydi  çarşı karışırdı! Ama koskoca TFF Başkanı MehmetAli Aydınlar’ın “piyon” tesbitine bir itirazı yokmuş ki suskun kalmayı tercihediyor. Sonuç; Türk futbolunu bir piyon yönetiyor!

Aynı programda Mehmet Arslan’ın “Savcı Berk davayı açtığına pişman olmuştur, zira şike  eskiden enazından utanılacak bir şey olarak görülüyordu artık o da kalmadı” diyerek  spor ahlakındaki tenzili rütbeyi, Haşmet Babaoğluda “Sadri Şener kupayı verin başka şey istemem dedi,  sanırım bunun ne anlama geldiğinin farkında değil.Maalesef şike konusunda  ahlaklı duramıyoruz”u dedi,  muhataplardan tıkyok?

Şimdi hep birlikte söylüyoruz:  Neler oluyor hayatta, bir de şu şike konusu  masal olsa olsa! Sabah olup uyanıncaaa tümdüzen cavcavca kaaalsaaaa!

TRT HABER TARAFSIZ MI?

Hayır her gördüğüm garabeti yazmayayım, biraz da başkalarıgirsin şu her tarafı yuvarlak topa diyorum, ama görüyorum ki ben yazmasam arayakaynıyor gidiyor çok şey.

Bu çok şeyden biri de TRT Haber’in “çakallaşan taraftar fanatizmi”ni  haber bülteni olarak halkınönüne koyması . Konumuz Trabzonspor taraftarının TFF’ye yönelik protestoeylemi. Herşey oldu bitti, çok şükür taşkınlık olmadı ve saire..

TRT Haber bültenlerinde bu yürüyüşe katılan taraftar sayısını 2000 olarak verdi, ya da böyle uygun gördü!  Yani o keskin zekalarıyla  demek istediler ki, Trabzonspor taraftarının sayısı Fenerbahçelilerin sayısının altında kaldı!  Oysa devletin resmi rakamları yürüyüşe TRT’nin uygun gördüğünün iki katından fazla katılım olduğunu (4200) söylüyordu!

Buradan şu iki sonuç çıkarılabilir;

Ya TRT muhabirlerinin bazılarında mesleki liyakat aranmadığı için tecrübe zafiyeti çekiliyor,

Ya da TRT Haber Genel Koordinatörü olan sayın Ahmet Böken fanatik Fenerbahçeli!

Hangisi doğru?

AHMET ÖZHAN ÖZÜR DİLEMELİ

Katıldığı bir tv programında taraftarı olduğu Fenerbahçe’nin “şike şike şampiyon ve lider” olduğunu dişisini görmüş canlı güdüsü ve iştahıyla şavullayan  “devlet sanatçısı” Ahmet Özhan, kendisini seven ve sayan “uhrevi” sevenlerinden ve biz garip ademoğullarından özür diledi mi bilmiyorum ama, bildiğim şu; Ahmet Özhan’ın sanatçılığı birçok vicdanlı insanın nezdinde fiilen bitmiş ve maskesi düşmüştür. Allah herkesin layığını versin ne diyelim…

“ŞECAAT ARZEDERKEN MERDİ KIPTİ SİRKATİN SÖYLER”  YA DA  AYKUT KOCAMAN!

Bazı görüşlere göre “Kenefsel” nedenlerden dolayı puan kaybettikleri Ordu maçı sonrası gazetecilerin karşısına çıkan F.B.T.D’si Aykut Kocaman, transferlerle ilgili bir soruya direk “Trabzon” diyerek başlayınca herkes birbirine bakmış, ama tecrübeli hoca hemen toparlanarak asıl konuya geçiş yapmış. Ama asıl acısı da ondan sonra gelmiş: “Güç dengeleri değişti ince ince doğranıyoruz”

Bu itirafın, “biz güçlüyken de hakemler rakiplerimizi doğruyordu”(örnek  Cem Papila’nın İnönü ve Saraçoğlu infazları) anlamına geldiğini geri zekalılar bile anlar, ben bile anladım anlayın işte!

Buraya bir fıkra gider şimdi. Edirne’de roman mahallesinde kahvehanede oturan biri, arkadaşını çarşıya giderken görünce sorar

-Nereye gidiyorsun be yaw?

-Çarşıya giderim, bayram geliyor çocuklara bişeler alacam be!

– Yakalanmazsan bana da 43 numara bir çift ayakkabı alasın!

Freud’un  ” dil sürçmelerinin bir anlamı vardır ve çoğu zaman biliçaltımızı ele verirler” tezinden yola çıkarak Kocaman’ın bilinçaltının deşifre olduğunu söylemek mümkün.

Maalesef Aykut hocadaki Trabzon saplantısı ve bir kesim üstündeki “düzgün adam” duruşu giderek patolojik bir vakaya dönüşüyor. Haddimiz olmayarak kendisini psikolojik destek almaya davet ediyoruz. Bu gidiş gidiş değil…

“KIZILAY’I PASPAS YAPTILAR”

Kızılay Yönetim Kurulu’nun sesi çıkmazken kurum adına açıklamalar yapan Genel Müdür Ömer Taşlı, “Kızılay’ı paspas yaptılar. Kimse bize lan Kızılay’cı gel buraya diyemez.  Memuru kamp müdürü yaptılar” mealinde sözler söylemiş. Elbette ki haklı olduğu noktalar da var, ancak özellikle “memuru kamp müdürü yaptılar, işi bilmiyor” kısmına Kızılay’ı yakından tanıyan biri olarak kahkahalarla güldüğümü söylemem gerek. Sayın Genel Müdür , işlerin  yüzde yüz sadakate değil de liyakata göre verilmesi gerektiğine  samimiyetle inansaydı işe kendi kurumundan başlardı. Afilli cümleler gerçeği değiştirmeye yetseydi Sokrates idam edilmezdi!

Yazıya Müzik:

Apolas Lermi: Yağmur

Erkan Ocaklı:   Yumurta Kabuğuyla Raki İçerum Raki

Pink Floyd    :   Dogs

““ŞECAAT ARZEDERKEN MERDİ KIPTİ SİRKATİN SÖYLER” YA DA AYKUT KOCAMAN!” için bir cevap

  1. Her yazınız çok değerli….

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: