TFF HALKI“KANDIRMAYA” DEVAM EDİYOR

TFF HALKI“KANDIRMAYA” DEVAM EDİYOR

Her aldığı ve alamadığı kararları  ile tartışılan Türk Futbol Federasyonu, onunbaşkanı  ve yönetim kurulu üyelerininönceki gün (16 ocak) toplantısından da beklendiği gibi minik farelerden biridaha çıktı. Bir aslan miyaw dedi minik fare kükredi,  yanisiJ

TFF’nin bu yapısından Türk futbolunu düze çıkaracakbir hamle beklemekle;  Manda-Eşekçiftleşmesinden Panda beklemek arasında bir fark kalmadığını Wikipedia ya daAna Britannica’da okuyunca mı inanacaksınız bilmiyorum ama, TFF’nin duruşunuzekamıza hakaret olarak gördüğümüzü herkes bilmeli. Pandaları ben de çokseverim, yanlış anlaşılmasın.

 

TFF Yönetim Kurulu ve Başkanı şunu unutmamalıdır:Yaptığınız herşeyin farkındayız ve çok güvendiğiniz belli olan toplam zekanız sizlerine mahkeme sürecinden ne de toplumsal vicdanın şaşmaz yargısından kurtaramayacaktır.Tek muhatabınızın Kulüp yöneticileri olduğunu zannediyorsanız fena bir yanılgıiçindesiniz. Tabi bu düşüncemiz TFF sonrası toplumsal hayatın bir parçası olarak kalma düşünceniz varsa geçerlidir.Köyünüze çekilip hayatı öyle tüketmek gibi bir planınız varsa ona birşeydiyemeyiz.

 

G.SARAYİHTARNAME ÇEKTİ TRABZON SİNEYE Mİ ÇEKECEK?

Şampiyonluk  mücadelesinin dışında kalma avantajıyla hiçbirkirli pazarlığın tarafı olmama gibi bir start çıkış avantajı yakalayanGalatasaray,  TFF’nin akıl almazmanevralarına ve basiretsizliğine karşı temiz futbol umudunun güçlü sesi olmayadevam ediyor. Şİke-Çete’nin 1 numaralı mağduru Trabzonspor ise sağduyunun sesiolma bahanesiyle temiz futbol talebine gereken desteği inatla  vermiyor ya da veremiyor.

Galatasaray’ın TFF’nin keçiboynuzu toplantısından onceihtarname çekerek, olası bir ceza durumunda TFF’yi sorumlu tutacağını beyanetmesi oldukça öğretici ve yol gösterici bir hamle olarak kaydını düştü.

Galatasaray dışında başkaca bir takım, demek ki, UEFAya da FİFA’dan böylesi bir ceza geleceğine inanmıyor!?  Ya da şöyle diyelim, Trabzon, Fenerbahçe veBJK başta olmak üzere diğer takımlar ligde derece yapamayacağını düşünüyorlar!!

Soru şudur;

Trabzon yönetimi bir” teneke” karşılığı tümiddialarından vazgeçip temsilcisi olmakla övündüğü tüm sportif ve ahlakideğerlerin orta malı yapılmasına sessiz kalarak olan biten rezillikleri sineyemi çekecek?

Eğer böyle bir ihtimal var ise, Trabzonspor üyeliğimiaskıya alacağımı söylemek bile yoruyor…

Bu tavırsızlık ve omurgasızlığın sonu, ruhunuzu teslimetmektir!

AHLAK MI O DA NE? YA DA MAHMUTÖZGENER!!

MahmutÖzgener rahmetli Hasan Doğan’ın beklenmedik vefatı sonrası TFF’nin başınageçtiğinde, İzmirli köklü bir ailenin mensubu olması ve pozitif enerji verenyüz ifadesi ile daha en baştan sempatimizi kazanmış, İstanbul dükalığına karşıadaletin sesi olabileceği yanılgısına düşmüştük.

Kendisineyalakalığı gazetecilik diye yutturmaya çalışan çanak yalayıcı gazetecimsiesnafının, birbiri ardı sıra dil cilası attıkları menfaat çanağı öyle ışıltılıparlıyordu ki,  sanırsın kalaylı kazan!Oysa sonra anlayacaktık ki ,hepsi kazan-kazanın fedaileri imiş…

İnsanoğlununkimi beşeri ilişkileri dolayısıyla, yüzde yüz suçlu olduğunu düşündüğüarkadaşını, dostunu sonuna kadar savunması ve yanında yer alması kimi zamansaygı duyulası bir insanlık haline dönüşür, anlarız, iyi ki de öyle yapmışderiz, hatta.

Ancak3 Temmuz sonrası ortaya saçılan tapeler, özellikle birkaç kişi için hiçbirşeyin eskisi gibi olamayacağının de belgeleri olarak toplum vicdanına kazındı.

Meğerİzmir delikanlısı olarak benimseyip sevdiğimiz Mahmut Özgener, kendi koltuğunabu ülkenin en çok tartışılan isimlerinden birini nasıl oturttuğunu , Türkçeninen bayağı kelimeleri ile ifade ederken aslında başkaları tarafından şişirilmişbir balon olduğunu anlatıp kendini patlatırmış!

Meğeryalakaları tarafından allanıp pullanan meşhur istifa toplantısındaki mahmutÖzgener fotoğrafı aslında bir fotomontajmış! Gerçek açığa çıkınca rötüşlar hertaraftan akmaya başlamış!

Meğero beyefendi maskesinin arkasında batakhane jargonunu kıskandıracak bir çukurperformans saklıymış!

MeğerMahmut Özgener bir balonmuş, patlamış!

Kim kibenim ve futbolseverlerin temiz duygularıyla alay eder, dilerim ömür boyuefendilerine hizmet eden köle olarak kalır!. Özgener dediğin sonuçta bir virgül hacminde düşkırıklığı, esas meselezihniyet…

 

ERMAN TOROĞLU DEDİ Kİ!

ErmanToroğlu’nu hiçbirimiz sevmek zorunda değiliz. Ama söylediklerini dikkatealmamak gibi bir devekuşu piyadesi rolüne soyunamayız. Yalan söylüyorsaverirsin mahkemeye ya da belgesiyle yalanını yüzüne vurursun. Ama bizde usulöyle değil, söylenen ya da iddia edilen şeye değil söyleyene bakıyorlar. Yanioryantalist öteleme zavallılığı!

Erman Toroğlu, İBB Başkanı ve Federasyon Başkanı arasındaki telefon tapelerini ve kimi hakematamalarını gündeme getirdi ve şunu sordu;

İBBSpor Kulübünün son yıllardaki başarılı sonuçlar almasında bu konuşmaların veatamaların etkisi oldu mu? İBB Teknik Direktörü ve şimdinin Milli Takım hocasıAbdullah Avcı’nın “başarısında” hakem atamalarının katkısı oldu mu?İBB’nin 3 Temmuz ve Abdullah Avcı sonrası süreçte düşüşe geçmesi bir tesadüfmüdür?

Evetsorular bunlar, ama yanıtları lütfen yalakalığı tescilli gazetecimsilervermesin, gülmeye  mecalim yok! Busoruların yanıtlarını aramayan gazeteciler de en azından Aziz Yıldırım’ıeleştirmekten vazgeçsin!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: