Maa : Futbolumuzun önü çok karanlık. Futbolsever: Madalyada ister misiniz

Maa              : Futbolumuzun önü çok karanlık

Futbolsever: Madalyada ister misiniz?

**

Bu sütunlarda cıkan bir yazıda TFF Baskani sayın Aydinlar’ıbasiretsiz diye  eleştirmiş ve Turkfutbolunu karanlığa ittiğini söylemiştik.

Sayın MAA  bu yüzdenbeni savcılığa şikayet ederek cezalandırılmamı talep etti. Olabilir.Hakkıdır, herkes neler neler istiyor!

Da, dün gece M.Ali Birand’a anlattıklarından sonra karin kaslarımdaki aşırı  gerilmenin hesabini kimden soralım?

MAA  ben ne yazdıysam üçekatladı, itiraflarıyla…Namus haysiyet ve adalet duygusuna sahip herkesingördüklerini   yazmıştım kendisi de teyit etti eksik olmasın

Tek hedefinin FB başkanlığı olduğunu itiraf eden bir “fanatiğin”Türk Futbolunu kurtarmasını bekleyen aklı evvellerden biri olmadığım içinteselliden payıma ne düşecek merak içindeyim, ama sanırım demokrasimiz kadar birşey düşer.

MAA ‘NIN KRİZSTRATEJİSİ NEYDİ?

İtiraflarından da anlaşılacağı üzere MAA  krizin başından beri bütün stratejisini  “nasıl olur da birgün başkanı olmayı hayalettiğim Fenerbahçe’yi bu pisliğin içinden en az zararla çekip alabilirim”üzerine kurdu.

Yani anlaşılacağı üzere, maalesef, Türk futbolunu yönetmekiçin görev verilen MAA, 3 temmuz sonrası tüm varlığını Fenerbahçe’ye “armağanetmiş” ve  yine itiraf ettiği üzere TürkFutbolunu “sonunda hiç ışık görünmeyen bir karanlığın” eşiğinde bırakarakkaçmıştır.

Bu kaçışın gerekçelerini sıralarken de başka itiraflardabulundu MAA.  Teatral komedinin izleyicisıralarında ağzı açık oturan biz faniler bugün şunu anlıyoruz ki, TFFbaşkanımız Türk futbolunu kurtaracak iradeyi göstermekten aciz olduğu için değil, çekişme ve rekabet içindeolduğu Nihat Özdemir ve Ali Koç gibi yöneticilerle “dans edemediği” içinbırakıp kaçmayı seçmiş, o arada asıl görevi olan Türk Futbolunu yönetmegörevini de bir an için unutmuştur!

MAA KISMET ERKİNER’İYANLIŞ ANLAMIŞ!

Kabul edelim ki MAA tipik spor kulübü yöneticilerinden birideğil. Sevin sevmeyin pozitif bir elektriği var ve güldüğünde de çok sempatikbiri olup çıkabiliyor, Türk futbolunu karanlığa taşıdığı gerçeği bileötelenebiliyor. Hatta o kadar ki, gönül verdiği ve başkanı olduğu takımı korumaiçgüdüsüyle kamuoyuyla paylaşması gereken gerçekleri saklaması bile tolereedilebiliyor.

Ancak istifasına gerekçe olarak öne sürdüğü CAS HakimiKısmet Erkiner’in açıklamalarına yönelik  “Kısmet bey eksik konuştu beni de yanılttı” sözleri, şımarık bir caddeçocuğu lakaytlığı düzeyinin itirafının yanı sıra , şike-çete sürecini nasıl birliderlikle geçirdiğimizin de belgesi oldu. Evet MAA basiretsiz filandeğil,  daha fazlasıdır. Halkla alayetmenin bundan daha net bir örneği olabilir mi?

MAA  FENERASYON’U İTİRAF ETMİŞTİR!

32.Gün’deki açıklamalar, benim de abartılı bulduğum “Fenerasyon”   şakalamalarının aslında ciddi olduğunun da itiraflarıoldu. Tüm planlamalarını Fenerbahçe’yi düşürmemek üzerine inşa ettiklerinisöyleyen MAA ‘nın, mevcut yasayı uygulamayarak hem  Fenerbahçe hem de Türk futbolunu tarihinin enkaranlık tüneline sokmuş ve maalesef tünelin çıkışı da uçurum!!

Bir futbolsever olarak gerekli ekonomik  güce ulaştığımda yasaları uygulamayarak vekanunla verilen yetkilerini kullanmayarak Türk Futbolunu “berbad” ettiğigerekçesiyle  MAA’yı dava edeceğimi de beyanediyorum.

FENERBAHÇE NEYAPACAK!

Fenerbahçe’yi kurtarmak için olmadık hallere giren ve Fenerbahçesevgisinden FİFA dahil kimsenin zerre kuşkusu olmaması gereken MAA, mevcut FByönetiminin kulübü hızla uçuruma sürüklediğini söylüyor.

Bu gidiş gidiş değil…

KIZILAY VE HİVMESELESİ!

Bir süre görev yaptığım Türk Kızılayı’na ilişkin zaman zaman eleştirilerim oluyor, malum. ÖzellikleKızılay’ın yönetim felsefesinin ağır bir özeleştiriye ihtiyaç duyduğunu vehakim zihniyetin Kızılay’ın gerçek bir STK olmasının önündeki en büyük engel olduğunusıkça dile getiriyorum.

Ancak Kızılay’ı “içerden” bilen gazeteci  kimliğimle , kan konusunda nasıl çırpındıklarınıve istatistiki gerçeklik olarak  dünyacakabul gören  HİV riski üzerinden cahilceeleştirildiğini de söylemem gerek.

Bir yakınları için kan gerektiğinde gecenin bilmem kaçındabile olsa beni arayıp bulan ve bu haberlere iştahlı imzalar döşeyen gazeteciarkadaşlarıma, yapılamayan tek ilaç olan kanın temini için kendini paralayanKızılaycıları hatırlatmak boynumuzun borcu olsun.

“Maa : Futbolumuzun önü çok karanlık. Futbolsever: Madalyada ister misiniz” için bir cevap

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: