MAA YENİDEN ADAY MI?

Aday olmasına yasal bir engel yoksa tabi ki MAA’da yenidenaday olabilir. Kendisi hakkında sıkçadile getirilen , “sabah başka konuşuyorakşam başka” eleştirilerini ciddiyealmasına gerek yok, zira toplumların olgulara alışma dönemleri vardır ve Türktoplumu da MAA’ya alıştı artık, rahatça yeniden aday olabilir! Kendisine tavsiyem, hiçbir koşulda aşamayacağınainandığım Fenerbahçe muhalefetini kırmakiçin Rıdvan Dilmen ve Aykut Kocaman’ı da yardımcıları olarak seçerse tadındanyenmez! Kendisini daha da değerlikılan, bu iştahlı mücadelesini anlatırken Fenerbahçe Olağanüstü Genel Kurulu’nubilgilendirir gibi konuşmasıydı. Eh adam biraz da haklı elbet, lakin Aziz Yıldırım’a“rağmen” Fenerbahçe Başkanlığının bir rüya olduğunu anlaması için hala vaktivardır, umarım. Tutarsızlıklar kralı şunu da unutmamalı ki, Trabzon’un şampiyonlarligine alınmaması için UEFA nezdinde çalışmalar yapması unutulmayacak bir hizmet olmuştur, tarih duygusu olmayan saf aklın kayıtdefteridir, kaydediyor.

Yok bu yazıda Aykut Kocaman’ın üçlü buluşmayı önce “külliyen, darasız yalan” diyerekinkarıve ardından gerçek açığa çıktığında düştüğü durumu ya da ”çakma “teknikdirektörlerin üzücü hallerini, Karabük’ün rakiplere kararttığı iç sahabükünü,efendisine kul olan kulları , “satma” üzerine kurulu bir işletimfelsefesininAntep modeliyle hızla iflasa sürüklenişini okumayacaksınız.

ŞİKE DAVASI VEAZİZYILDIRIM GERÇEĞİ

Tabiatım gereği birilerinin adamı olamıyorum, olsaydım zatenşu yaşımda olmadık sorunlarlauğraşmazdım, samur kürklerim, ladaciplerim olurdu. Haliyle Aziz Yıldırım’a karşı da en küçük önyargısı olan birideğilim. Ancak itiraf etmeliyim ki Yıldırım özelinde zirve yapan “kibir” duygusunafena halde takığım ve kibir kimin üzerindeyse alıcılarım da onayönelir! Bu toplumsal ve kişisel algıya rağmen Aziz Yıldırım’la bir“hayır işi için” buluştuğumuz üçlü görüşmede kendisinden en küçük bir negatifenerji almadım, iyilikten tana “tavır” koyması da kaymağı olmuştu, bunu da paylaşalım. Ve fakat; Şu veya bu nedenlerle ya da, bu veya şu saiklerle sürüklenmiş olsa da, Aziz Yıldırım’ın devletinkayıtlarına düşmüş “belge” niteliğindeki kimi evraklarına göre, mevcut yasalaragöre suç sayılan bazı edimlere bulaşmış. Sayın Yıldırım’ın kendini savunmasından daha doğal bir şeyolamaz.Hatta “ben iyi bir insanım” dese ve tanık listesine beni de yazsa giderbu iddiasını kabul göreceğine emin ve tanığıolduğum iradesi ile kanıtlarım. Şimdi bizim kendisinden beklediğimiz, iddia edegeldiği üzere,futbolumuzda tanık olduğu tüm pisliklerive haksızlıkları en ince ayrıntısına kadar deşifre etmesidir. Hiçbir namuslu insanın da bu açıklamalardan rahatsızolmayacağına eminiz. Aziz Yıldırım, Türk futbolunun ve giderek Türk sporunun arınmasıiçin en büyük bir fırsattır artık. Açıklamalarını ve savunmasını sabırsızlıklabekliyoruz. Bu arada Emrullah Erdinç ve Özkan Tamirak imzalı “ne şike bitti nesevdam” adlı kitaptan, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin çapkın’ın Fenerbahçe’ninşampiyonluğunu neden kutlamadığını da öğrendik, tavsiye…

AVRUPA’DAN FUTBOL!

Tapelerle ve belgelerle çorbaya dönen ; iş başındaki TFF yönetiminin de sorun çözmek yerine yeni sorunlar yaratmabeceri ve iradesiyle hiçbir zevki kalmayan futbolumuz için teselliyi şikesizAvrupa arenasında arayanlardanız. Barcelona’nın rakipleri zavallılaştıran kurgusu, Real Madrid’in “evetiyiler ama işte bir şey eksik”li coşkusu da bir yere kadar karşılıyor haz duygusunu, ille de “bizden” bir şeylerarıyoruz, insanız… Siz bu satırları okurken BJK Braga’yı orada bırakıp gelmiş olacaktır,yani demek isterim ki BJK bu maçı gollü bir skorla kazanıp dönecektir. Ben diyeyim 2-1 siz diyin4-2, 3-1 deanlaşalım. Neden derseniz Manuel bir Fernandez’imiz var, otomatiğebağladığında zorla gol attırır! Umalım ki dileğimiz gerçekliğe dönüşür de birazkeyif yaparız. Siz bu yazıyı okurken Karadeniz Fırtınası daha sahaya bile çıkmamışolacak, bu bakımdan diğer Avrupa maçımıza dair tahminimizi değiştirme şansımızvar, o bakımdan rahatça söyleyelim ki Trabzon BJK’nın skorunun aynısını içerdeüretecektir. Yani Trabzon yenilirse BJK’nın yüzünden olacaktır,demedi demeyin,yönetim tedbir alsın!! Şakası bir yana da , Colman’ın İnter maçlarıperformansına ulaşması, Burak’ın gecetarifesini de açması şart gibi. Skorlar ne olursa olsun biz futbolseverlerin beklentisi her ikitakımımızın da “adam gibi top oynaması”, fazlasını isteyen şike-çete sanığı olsun!!

MİT MESELESİ VETARAF’INDURUŞU!

Geride kalan haftanın “son dakikalarının sonuncusu” MİT Meselemiz oldu. Gazetecimeslektaşlarımızın çoğuna göre , nedense, “cemaate yakın” sanılan Taraf gazetesinin bu konudatakınacağı tavrı, haliyle merak edenler de az değildi. Öyle ya, Ahmet Altan son zamanlarda hükümete ağır eleştirilergetiriyordu , acaba şimdi kim bilir neler neler ne diyecekti? Aklını ve vicdanını başka merkezler ya da akıllarca kurgulanansuni gündemlerin ya da emperyal çıkarların emrine amade kılanların hiçanlayamayacağı bir durulukla, hem Taraf hem de Altan durum analizi yaparak sağduyununve demokrat tavrın adresi oldu. Cemaat yanlısı yaygarabekleyenlerin payına yine hüsran elbet, lakin yaşadıkları şeye hayat demeyedevam edeceklerse bilmeliler ki ruhununefendisi olamayanların efendisi çok olur, hayatları az… Taraf’ın bir cemaati var evet, ve bana kalırsa bu EDİD cemaatine herkesdahlolmalı. (Evrensel Değerlere İnanan Demokratlar )

“MAA YENİDEN ADAY MI?” için bir cevap

  1. Aziz Yıldırım’ın dünkü açıklamasından sonra Mehmet Ali Aydınlar’ın alacagı tutum ve verecegi cevapları çok merak ediyorum. Fenerbahce başkanlıgına olan sevdası devam edecek mi yoksa pes deyıp Tff başkanı olup şimdi yaktım sizi der mi? Benim fikrim bugüne kadar ne İsa’ya ne Musa’ya yaranabilmiş, bundan sonrada yaranamayacagıdır. Uzak dursun…

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: