Ali Koç veKorumaları Kimin Üzerine Yürüdü

Çağlayan Adliyesi’ndeNeler Oldu

Futbolda şike ve çete davasının 2 numaralı sanığı AzizYıldırım, Mahkeme heyetine savunmasını verirken, “biz buradayız ama Trabzonburada değil. Biz bu mücadeleyi onlara karşı verdik ve onların ismi deiddianamede geçiyor, onlar neden burada yok” mealinde bir çıkış yapınca Trabzoncenahı da davete icabet ederek Müdahil olma başvuru yaptı, malum…

Bunun üzerine A. Yıldırım ve S.Şener mahkeme huzurundabirbirlerine soru sorma şansı buldular. Davanın başından beri ana konudanuzaklaşmayı ve suni bir karşıt yaratarak davayı özünden uzaklaştırmayıhedefleyen F.Bahçe aklı işte burada çuvalladı.

Zira FB’nin avukatları Trabzon cephesinin sorması muhtemelhiçbir soruya hazırlanmamıştı ve sonuçta  başta müvekkilleri olmak üzere tüm camiayıkendi yetersizliklerinin kurbanı ettiler.

Bunun nedeni de çok basitti.

Muhtemeldir ki milyonlarla ifade edilen vekalet ücretlerialan F.B avukatları, savunmalarını ve “saldırılarını” sadece 400 sayfalıkiddianame üzerinden hazırlamışlardı. Oysa Trabzon tarafı, “gönüllü kıtaların”da desteğiyle, neredeyse 52 bin sayfa olan bilgi, belge ve tapelerin tümünehakim olmuştu.

Yani  bilgi kibrinönüne geçmişti  ve F.bahçe açsından hüsrankaçınılmazdı.

Zaten Aziz Yıldırım’ı, hararetle meydana çağırdığı Trabzon’unkarşısından hastaneye savuran da işte bu savunma yetersizliğiydi

Fenerbahçe camiası, kendileri adına hukuki zafer vaadiylehem kulüplerini hem de temsil makamındaki yöneticileri  dramatik finallere ve kaçışlara sürükleyen  “kılavuzlarını” iyi tanısın.

Gerçekleşmesi imkansız zafer vaadleriyle kalbi FB’liler de “CASDAVASI NAMUSUMUZDUR”a varan beklentiler  yaratan ve kaçınılmaz düş kırıklığı ilesaldırganlaşan bir taraftar oluşumuna katkı yapanlar açısından sonuç çok önemliolmayabilir. Nihayetinde avukatlar davaları kazansalar da kaybetseler dehesaplarına “yüklü” miktarlarda paralar yatıyorsa, onlar açısından meselebiter. Ama ya taraftar!?

Ali Koç veKorumaları Kimin Üzerine Yürüdü

Çapraz sorguda, 52 bin sayfaya “hakim” olmanın verdiğirahatlıkla FB’li avukat ve sanıkların sinirlerinin bozulmasına neden olanTrabzon cenahının başarısı, başta Ali Koç olmak üzere pek çok kişinin dedengesini bozdu.

Trabzon Yerel Medyası’ndan iki gazetecinin duruşmasalonundaki gelişmeleri twitter üzerinden anında dışarıyla paylaşmaları, olanlarısadece İstanbul Yerel Medyası aktarımıyla öğrenme(  !) ezberini  ve haliyle bu ezbere alışmış bünyeleri bozdu.  Ama bu arada Ali Koç’un FB yayın organı gibiçalışan Nergiz Tv muhabiriyle ayaküstü konuşmalarının dışarıya “Koç muhabiretalimat veriyor” yanlışıyla aktarılmasının da etkisiyle ortam bir anda gerildi.

Büyük bir hışımla ve küfürler eşliğinde Trabzonlugazetecinin üzerine yürüyen Koç ve korumaları, gazeteciyi koruyan birkaçTrabzonlu tarafından engellenmeye çalışır ve Koç ekibi  1 e 10 oranında kalabalık olmanın dapsikolojik üstünlüğünü kullanırken, devreye giren Trabzonlu bir iş adamı AliKoç’a, küfür jargonunun sınırlarını zorlayan bir üslup ve içerikle  küfretmeye başladı.   İşte tam bu sırada devreye giren MecnunOtyakmaz bu işadamını fiili saldırıya geçmeden durdurdu ve çok büyük bir hatayıönledi.  Otyakmaz’a bu sorumlu davranışınedeniyle teşekkür borçluyuz.

Yazıya Müzik Neriman Altındağ’dan : Dersini Almış da Ediyor Ezber

http://www.youtube.com/watch?v=_Cx0A4EXsOA&feature=related

 

 

— çino

“Ali Koç veKorumaları Kimin Üzerine Yürüdü” için 4 cevap

 1. Sedat bey, basından takip ettiğimiz kadari ile bahsi geçen gazetecinin Aziz Yıldırım için ağır hakaret içeren ve dava esnasında yazdığı twitler sözkonusu.. Medyaya ne kadar güvenilir bilmem ama notunuzdan sonra az evel ben biraz araştırdım ve buldum o ifadeleri.. Burdan paylaşmak doğru olmaz. İsterseniz siz de bir bakın.

  Beğen

 2. Dünyaca ünlü:) o müthişşş Trabzonlu zekası na uygun bir cevap:))

  Beğen

 3. Ergun Bey, Sadri Bey ve salondakiler Azizin benzetmesine ancak gulup gecmistir.

  Beğen

 4. Sedat bey, lütfen Trabzonlu gazetecinin attığı twit leri de ekleyiniz.. Kötü söz sahibine aittir ve küfür etmek kolaydır.. Sorumlu gazeteci olarak lütfen gerginliğe sebep olan o yazıları makalenize ekleyin.. Bir de sizce başkanın ( Aziz Yıldırım ) ”bu süsleme işi bizim tarla sürme işine benziyor” dediği anda Trabzonlular dahil tüm salonda oluşan gülüşmenin sebebi ne idi??/ küfür filan yok ergunum. öyle birşey lsa en sert tepki benden gelir. senin bildiğin bir küfür kaydı filan varsa benimle paylaş lütfen. ST

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: