SAVCININ ODASINDAKİ KIZILAY

SİNEMANIN (illüzyonun) İLK KURBANI: HAKİKAT!

Yıllarca gece muhabirliğinin sonuçlarından biri olarak hafıza sorununu yaşayanlardan oldum. Malum, gece çalışmaları hafıza merkezimizi biat algısı düzeyine düşürüyor, İsviçreli Bilim Adamları diyor, ben değil, hemen  şekliniz değişti!

Bundan kelli, gugul emminin de el atmaması sebebiyle  hangi filmden olduğunu hatırlayamadığım bir repliğin özetidir başlığımız, özetsizi de şu olmalı:  “Sinema sanatı sayesinde savaşın ilk kurbanıhakikat olmuştur!” Siz sinemayı illüzyon olarakalgılayın, rahmetli Zati Sungur’un aynı anda sadece 40-50 kişiyi etkisi altınaalabilen “yanılsamaları” , şimdilerde televizyon ve sinema sayesinde aynı andamilyarlarca kişiyi etki altına alabiliyor.

Spinoza’nın  “her şey kendi varlığında devam etmek içinelinden geleni yapar”ının gereği olarak illüzyon da sermayenin elinde varlığın devamının en büyük güvencesi olarak hepimizi zehirlemeye devam ediyor.

Devrimi,  iktidar hedefinin dolambaçlı yollarına mahkum etmeyen bir naiflikle kişisel hayat serüveninin rehberiedinenler, şaire ve şiire ne kadar yakınsa, mutluluğu başarının kuyruğuna mahkum ve muhtaç etmeyenler de hayata okadar teşnedir. Haziran 13 gazete yazılarının giriş bölümleri bu yıl çokfelsefe yaptı, bu kadar dermek KAFİ!

AZİZ YILDIRIM  27-28 HAZİRAN’DA SERBEST!

Hoop, geldik mi yine şike-çete ve ahlak sınavımıza!?

İddiam şudur ki, Haziran ayının son haftasındaki duruşmada başta AzizYıldırım olmak üzere tutuklu tüm sanıklar , alacakları cezaya bakılmaksızın serbest bırakılacaklardır. Verilen cezalar tutuklu bulunulan süreleri 2-3 kat fazla hükümlülük içerse de, sanık avukatlarının temyize başvuracakları neredeyse kesindir. Temyiz süresinin de en az 1 yıl sürdüğünü  kabul edecek olursak, mahkeme heyetinin temyiz sürecinde sanıkları serbest bırakması en akla yakın ihtimal olacaktır.

Medyanın illüzyon etkisini en çok yaşadığımız konu başlığımız, şike-çetesüreci oldu.  Medya, kendisine “biçilen”rolün gereği olarak,  hayatın içindeki milyarlarca done,belge, an ve ifadenin içinden, yanılsamaya hizmet edecek olanları seçti vehalkın önüne koydu.

Akil adam diye yutturulan çakma entelektüel ve akademisyenlerin akıl almaz destekleriyle paketlenen yalanlar, şike-çete gerçeği olarak kitlelere sunuldu. Elbet “masum değiliz hiçbirimiz”, ama en salaklarımızın en çok kandırılanlar olduğu da çok açık. Namus diye CASanlarındüştükleri hallerden çok, onlara inanan masum taraftarın düşürüldüğü haldir acı olan. Belki hepsinden önemlisi de , taraftar masumiyetinin kibir ve yalanodasında kirli ellere boğdurulmasıdır. Neymiş; kandırıldınız!

EURO 2012 Finali 1 Temmuz’da oynanacağına göre, UEFA’nın (eğer euro 2012keyfine limon sıkmayalım fikri öne çıkarsa) Türkiye’deki şikeye vereceğicezanın da aynı gece UEFA İnternet sitesinde açıklanabileceğini düşünebiliriz.

SAVCININ ODASINDAKİ KIZILAY

Kızılay Genel Başkanı  Ahmet L. Akar’ın, beni Taraf’tan kovdurmak için patronaja yazdığı ıslak imzalı mektupta, şahsıma hakaret ve iftira dolu satırları için  savcılıkta bilgime başvuruldu. Savcıya , dilimin döndüğünce Kızılay’ı ve Kızılay içindeki yapılanmayı anlattım. Şahsımı hedef alan iftiraları için Akar’ın neler söyleyip hangi kanıtları sunacağını ben de sabırsızlıkla bekliyorum. Kızılay Başkanı daha 2 gün önce bir canlı yayında 2011’de 1 milyon..500 bin ünite kan topladıklarını söyledi, tabi ki doğru değil, zira resmi sitede 1.276 bin ünite kan topladıklarını kendileri ilan etmişler zaten. Anlaşılıyor ki, hedeflerine ulaşamayacaklar, ama hedefe ulaşmanın yolu yalan olamaz. Şeriatın kestiği parmak acımaz der eskiler. Bakalım kim yalancı ve kimin Kızılay üzerinde hesapları varmış, yüce adalet ortaya çıkaracak.

“SAVCININ ODASINDAKİ KIZILAY” için bir cevap

  1. ağuzun bal yesin:)

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: