Fatih Tekke!

Şike-Çete Süreci  ve Trabzon Barosu-2

Kerim Korcan’ın eşsiz eseri “Tatar Ramazan”ın  Melih Gülgenyönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılan filminin en “can alıcı” sahnelerindenbirinde,  Tatar Ramazan herkesi  haraca bağlayan çetenin reisi  Abdurrahman Çavuş’u  cezaevi avlusunda tek bir hamleyle öldürür veparmaklıklar ardından kendisini izleyen cezaevi müdürü ve gardiyanlaraseslenir;  “burada vurulacak tek bir adamvardı, onu da ben vurdum”

Trabzon Barosu’nun Tatar Ramazan kesilip, bu sürecin vurulacaktek adamına karşı racon kesmesini beklemek elbette ki  romantizmin alıklık evresi olur, nitekim Tatar Ramazan da cezaevinin madrabazını  temizledi diye bir çıkar sağlamadı  bir de ekstradan 7 yıl daha yedi!

Lakin, Abdurrahman Çavuş’a ses çıkar-a-mayanların, “bizekasabalı dedi” gerekçesiyle Yavuz Saltık’ı mahkemeye verip hukuk marifetiylesusturmaya çalışmalarını  bir “kentsoylu”davranışı zannedenler fena halde yanılıyor. Aynı amaç uğrunda çalıştığıizlenimi veren iki taraf arasındaki bir sorun mahkemeye taşınıyorsa, bunun adıher iklimde komplekstir.

Yukarda yazdıklarım Trabzon Barosu adına  yapılacak tek bir açıklama ile kendini anındasıfırlar!

Mesela Trabzon barosu derse ki;  “biz şehre ve şehri temsil eden değerlereyönelik hiçbir hakareti üzerimize almıyor ve sadece şahsımızı ve kurumumuzuilgilendiren saldırıları ciddiye alıyoruz, Trabzon’un onurunu, şerefini korumakbizim işimiz değil!”

Biz de o anda barodan özür diler, biz sizi yanlış anlamışızözür dileriz der köşemize çekiliriz.

Yok hem bu ya da buna benzer bir açıklama yapmayacak, hem deşehrin kaynaklarından azami faydayı sağlamak için her türlü yoludeneyecekseniz, bilinmeli ki tüm hayatını Trabzon aşkıyla ve zerre beklenti içinde olmadan yaşayan Yavuz Saltıkyalnız değildir. Size yakışan Sedat Tunalı’yı da mahkemeye vermenizdir.  Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar, AykutKocaman ve benzerlerinden neyiniz eksik değil mi, onlar da Hem yavuz’u hem benimahkemeye verdiler , kambersiz düğün mü olur?

 

Fatih Tekke!

İddialı olacakbiliyorum, Türk Futbolunun son 20 yılında yetiştirdiği en yetenekli ikifutbolcudan biri Sergen Yalçın, diğeri de Fatih Tekke’dir!

Bir uluslar arası futbol organizasyonunda şampiyonluğaulaşan ilk Türk futbolcu olan, üstelik bu UEFA finalinde maçın adamı seçilen,ancak bu tarihi maçını hiçbir Türk gazetecinin izlememiş olmasının burukluğunuda hep içinde taşıyan, futbolun her anlamda “patronu” sayılan Platini’nin dehayranlığını ifade ettiği  ama Türk MilliTakım “kliğinde” fazla şans verilmeyen Fatih Tekke  şimdi bonservisi elinde ne yapacağınıdüşünüyor!

İstanbul Yerel medyasının ve onun yarattığı karton imparatorlarınHakan Şükür’e  göre “oynadığı” düzeninkurbanıdır Tekke.  Biat etmeyen karakterinedeniyle tıpkı aşığı olduğu şehri gibi hep ötekileştirilen Fatih Tekke , TS’yedönmeli  ve genç nesle her yönüyle modelolabilecek  karakteri ve tecrübesiyleyeniden aileye katılmalıdır. Ve bu, göründüğünden de elzemdir!

“Fatih Tekke!” için 3 cevap

 1. Muharrem DURMUŞ Avatar
  Muharrem DURMUŞ

  Sevgili Sedat Fatih konusunda sana kesinlikle katılıyorum.Ha bizim yönetim bu işi kotarabilirmi bilemem,aslında bilirim de bilemem.Sevgili Yavuz Saltık konusunda da duruşun takdir edilecek (Haddim olmayarak) türden.Ancak senin eskiden internetspor döneminde trabzonspor maçı bitmeden yorumun düşerdi siyeye.Ve hep sitenin en iyisi olurdun bence. Şimdi de aynı beklenti içinde bana göre extra bir olay oldunu bu sayfaya giriyorum.Çünkü sen benim düşüncelerimi çok güzel ifade ediyorsun.Lakin Şike resmen açıklanmış sen halen bir şeyler yazmadın.Ayrıca bunuda eleştiri olsun diye yazmıyorum.İstediğim için arzu ettiğim için yazıyorum.

  Beğen

 2. Yetenekleri konusunda hiçbir şüphemin olmadığı Fatih Tekke istanbul boyalı basını tarafından ötekileştirilenlerdendir. Sırf bu yüzden yaptıkları çok açık ortadayken Fatih Tekke’yi TS a düşünmek bana göre çok zorlama bir yorum olacaktır. Fatih Tekke TS ile bağlarını en son transfer olayında tamamen koparmıştır. TS’u son transfer olayında bir mihenk taşı gibi kullanıp sonrasında benim Trabzonsporluluğumu kimse yargılayamaz diye kesip atmak ancak Fatih’e yakışırdı.

  Beğen

 3. Her zamanki gibi.. Evelemeden gevelemeden!!
  Sen hep yaz Ustad!! Yuregine saglik!!

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: