İstanbul Karmasını (Milli takım!) Abdullah Avcı Mı Seçiyor?

İstanbul Karmasını (Milli takım!) Abdullah Avcı Mı Seçiyor?
Herhangi bir teknik adamın, kendi ayağına kurşun sıkacağına inanmam, Abdullah Avcı da buna dahil.
AA’’nın Milli Takımın başına hangi başarılarıyla “getirildiği” sorusu orta yerde duruyor, kimseyi tatmin eden bir yanıt verilmedi henüz, görünen o ki verilecek gibi de değil.
“Bu soruyu sorması gereken medyadır” diyenleriniz oldu biliyorum, ve fakat şike gerçeğini ve futbolumuzun orta yerinde kıvrıla kıvrıla yükselen pisliği, görmemeyi bırakın, unutturmaya çalışan medyadan bu tür beklenti içine girenlerin akıl sağlıklarına dikkat etmelerinde yarar var.
Genel bir formsuzluk içinde olsa da Trabzon’dan milli takıma oyuncu alınmamasını anlarım. Ne de olsa Milli Takımın kaptanı Trabzonspor’un “ırkçılık” suçlamasıyla insanlığa şikayet ettiği Emre B, “çocuğun moralini bozmaya gerek yok” denmiştir.
Tamam, Türk futbolunun cerahatlarını boşaltmakla görevli Trabzon’a yönelik kompleksi anladık, ben de yerlerinde olsam tezgahı her seferinde tekmeyle darma duman edenlere karşı bir öfke duyardım. Nihayetinde,İstanbul dükalığı için Trabzon’un anlamı, hile ve güç üzerine kurulu tezgahlarını her seferinde Osmanlı tokadı kıvamında yerle yeksan eden Tatar Ramazan’dır, anlarız.
Ve fakat;
Bu ligin tek namağlup takımından, bu ülkenin şampiyon takımlarından biri olan Bursa’dan, Kayseri’den, Başkent’ten, Kasımpaşa’dan vesaire tek bir oyuncu alınmaz mı? Açıkladığınız kadrodaki her isimden maç kurtaracak performans mı bekliyorsunuz? Böyle olmadığı ortak kabul iken, neden Anadolu takımlarına büyük moral verecek birkaç ismi çağırmıyor musunuz? Yoksa aranıza “Anadolu” istemiyor musunuz?
Yurt dışından onlarca oyuncu çağrıldı, çağrılıyor. Kedi olalı fare nedir bir fikir sahibi olmayanları ısrarla çağırırken, daha son maçında harika bir gole daha imza atan Gökdeniz Karadeniz’i misal, neden çağırmıyorsunuz? Yoksa bir milli takım kampı sırasında tartıştığı kaptanınız Emre B’ye gereken cevabı verdiği, biat etmediği ve salataya salata dediği için mi?
Bulut Menajerlikten 7 Anadolu’dan “sıfır” Oyuncu!
Sayın Avcı;
-Milli takım “kadronuz” içinden biri ya da birilerinin herhangi bir menajerlik şirketinde ortaklığı olduğuna dair bir bilginiz var mıdır?
-Kadroya çağırdığınız 7 oyuncunun (Arda T, Emre B, Hakan B, Bekir İ, Cenk G, Aydın Y ve Gökhan G) aynı menajere (Ahmet Bulut) bağlı olduğunu biliyor muydunuz?
-Söz konusu Menajerin şike sürecinde adı sıkça “anılan” Ahmet Bulut olduğundan haberdar mısınız?
Abdullah Avcı bu soruların yanıtını verdiğinde bu köşede yayınlanır.
Milli Takıma oyuncu vermek isteyen takımlara da bir önerimiz olsun;
Oyuncunuzu Ahmet Bulut ve “ortaklarına” emanet edin, gerisine karışmayın. Hayır oynaması ya da başarılı olması gerekmiyor, baksanıza kendi takımlarının “kadrolu” yedekleri bile Milli Takım’da!
Son soru;
Bu takımın “Milli Takım” olduğuna kaç kişi inanıyor?
Ve bir itiraf;
Futbolumuzu batağa saplayıp ortalığı pis kokudan geçilmez hale getirenler;
Sizin milli takımınız beni temsil edemez ve attığınız her gol ahlakın ve insanlığın ortak değerler kalesinde açılmış bir gediktir. Eksik olun!
Recep Bolat
Recep Bolat muhabir arkadaşımdı, sırtından vuruldu, bir hain…Hayatı boyunca dimdik kaldı Recep, hiç eğilmeden çekti gitti aramızdan.
Tavlayı ben öğretmiştim Recep’e. Zarı kötüydü, Anadoluhisarı Göksu kahvesinde hala duyulur mu sesin Recebim!…Mekanı cennet olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: