“Trabzon’u düşürelim”

Trabzonspor Kimin?

Diyelim ki bu başlık altında yirmiye yakın alt başlık oluştu ve Trabzonspor’un sahipleri üç aşağı 5 yukarı bir sıra halinde yazıya döküldü. Bu yirmi maddelik sırlamanın içinde yer almayacak tek figür, taraftardır.

Trabzonspor şu haliyle asla tribünlerin ve karşılıksız sevenlerinin takımı değildir, olamaz.

Trabzonspor;

Siyasilerin, çapsız iş adamlarının, kendini ifade gücünden yoksun ve toplum içinde bir kartvizitle yer bulmaya çalışan komisyoncu kılıklı asalakların, taraftarlık ölçüleri aldıkları bedava kombineler ya da tıklanma sayılarına endeksli zizillerin, Trabzon’a atandıklarında birden Trabzonsporlu kesilen inisiyatif özürlü bürokratların, Trabzon dışında bir hayat kurduklarında hızla üç hacimliden birine kapağı atmaya çabalayan “sözüm ona” Trabzonluların, kulübün önceki idarecilerinin eleştirdikleri her uygulamasını üçe dörde katlamaktan hicap duymayanların, toplumsal sorunlara karşı dayanışma taleplerini elinin tersiyle iten geçmiş zaman şövalyelerinin, dükalığın safralarıyla kentin dokularını bozmaktan hiç çekinmeyen futbol ulemalarının, para almıyor yalanlarıyla toplumu kandırırken bir yandan da içinde bulunduğu yapıyı içten içe çökertmeye çalışan köstebeklerin, ve bu köstebeklere navigatör hizmeti veren gazetecilerin;

Hasılı onu sevenlerin değil ondan “yararlananların” Trabzonspor’udur. Bu güzelim şehir ve onun eşsiz takımı, siyasiler başta olmak üzere “kulamparalardan” kurtul-a-madıkça batan geminin malları gibi değerler üzerinden yağmalanmaya ve iflasa mahkumdur.

Temel’e bilmece sormuşlar hani;

“kanadı var uçamaz, iğnesi var sokamaz, peteği var konamaz, bil bakalım nedir?”

Temel cevap vermiş;

“S…yim öyle arıyı”

Anladınız, anladınız…

3 Yıl Sonra

Yukarıdaki yazının üzerinden 32 ay geçmiş. Trabzonspor’un yıllardır süregelen “katli”nin şike cerahatinin açığa çıkmasıyla resmiyet kazanması ve dahi emsali görülmedik şekilde artan kulüp gelirleri sığmış bu zamana.

Şike rezilliği sonrası yüzde yüz haklı ve mağdur iken acul ve aciz bir yönetim felsefesiyle camianın ve markanın küçük düşürülmesi, yalnız bırakılan ya da yalnızlığı tercih eden bi Başkan eliyle çıkılan dip yolculuğu ve nereye gittiği hala muamma olan milyon milyon avrolar da bu 32 ayın ürünlerinden.

500 bin dolara önerildiğinde alınmayan ama 2 ay sonrasında 4.5 milyona alınan; bonservisi 6 milyon iken alınıp bedava iken alınmayan, maç başı anlaşmayla alınması beklenirken takımın en değerli oyuncusuna yakın paraya kulübede oturtulan oyuncular sığdı bu zamana. Bir de kamuoyu önünde başkanının ve takımını satan yöneticilerle çalışmaya devam etmekten hicap duymayan, idam fermanının imzalayan atanmış TFF ye destek veren başkanlar…

Neresinden tutsanız elinizde kalan, vıcık vıcık duygusal tatmin , menfaat ve çapsızlık kokuşmuşluğu. Seyret Trabzon…

Mayıs Sonu Kongre Şart!

Sadece Trabzonspor meselesi değil bu. Yarışma halindeki herhangi bir takımın lig devam ederken kongre geçirmesi, geri zekalılık testi değilse trajedidir.

Trabzonspor Yönetimi, camianın içine düştüğü ya da düşürüldüğü “durum” nedeniyle acilen Mayıs ayında kongre kararı almalı ve şehir ve takım üzerindeki baskıyı kaldırmalıdır.

Sadri Şener ve ekibi doğru işler yaptıklarına inanıyorlarsa yine aday olup yine seçilebilirler. Bu kendileri için de en yararlı yol olacaktır.

Kulübü idare edenler bilir, kongre üyesi olarak şimdiye kadar hiç oy kullanmadım, herhangi bir adaya oy vermedim. Aidat borcumu da yatırmayarak oy kullanma hakkımdan feragat edeceğimi buradan beyan ediyorum.

Bir desteğim olacaksa, onu da kulüp kasasından çıkan ve giren paraların takibini yapmaya namus sözü verecek herhangi bir adaya verebilirim. Kulüp kasasından kime ne kadar para çıkmış uzun Sokak’ın her iki taraftan girişine o listeyi asacak kişi ideal başkan profilidir. Zira bana göre Trabzonjspor’da artık bir “ahlak” sorunu vardır ve ahlakın yeniden tanımlanması ve inşasından daha anlamlı bir proje de olamaz…

Barış Umudu ve Başbakan!

30 yılda 30 bin genç cana kıyılan savaş sürecini, şu veya bu şekilde sona erdirecek olan her kim ya da kimler olacaksa, büyün ruhum ve bedenimle yanlarındayım.

Bir insan hayatı savaş gerekçelerinin toplamından daha kıymetlidir. Şehit kanı üzerinden siyaset yapanların, insan hayatının değeri üzerine biraz okuma yapmalarını tavsiye etmekten fazlası gelmiyor elden. Bu kirli savaşta Koç’un, Sabancı’nın, Şahenk’in, Ülker’in çocukları değil, yoksul halkın çocukları ölüyor. Uyanmaya ne dersiniz?

“Trabzonspor’u düşürelim”

Şike çetesinin ve onun nemacı başı Kulüpler Birliğinin başkan ya da temsilcilerinin kendi aralarında yaptıkları konuşmaların ses kayıtlarında, hakkını aramak için kararlılık gösteren Trabzonspor’un cezalandırılması ve gerekirse küme düşürülmesinden bahsediliyor. Belge henüz kanıtlanmadı ama yalanlanmadı da…

Bu konuşmaları aşağıda okuyabilirsiniz.

Soru şu;
Şampiyonluk kupasını alma sözü verdi gerekçesiyle kendi kulübünü tarihinin en karanlık noktasına taşımış ve hakkında çeşitli usulsüzlük davaları açılmış bir adamı futbolun başına getiren TS Başkanı ile TFF Başkanı arasında başka anlaşmalar da yapılmış olabilir mi?

İŞTE O ÇİRKİN KOMPLO

Şener Erzik Kulüpler birliği toplantısından önce telefonla TFF başkanı Yıldırım Demiröreni arar. Kulüplerbirliği toplantısı gerçekleşeceği gün Erzik ,TFF başkanına ” Trabzon ve Türkiye’den UEFA’ya her gün yüzler mail ve şikayet geliyor. Fenerbahçe’ye neden ceza vermiyorsunuz diye… ”

Demirören
” Biz bu işi kendi aramızda halledeceğiz siz disiplin kurulunu biraz daha oyalayabilir misiniz ?”

Erzik
” Yok imkansız yakın bir süreçte disiplin kurulu kararını verecek ama dediğim gibi ortalık çok ciddi karıştı UEFA da bu yazılardan dolayı

Demirören
“Ben bu y…… Sadri’ye söyledim rica ettim “UEFA ya yazı göndermeyin diye yine de gönderiyor. Bunlar adam olmaz. Laz kafa işte.

“ERZİK : “Tamam bilginize yani burası karışık ”

Demirören ” Tamam başkan sağol ben toplantıya giriyorum”.

Demirören içeri girer ve İlhan Cavcav çağırır.

Demirören :
İlhan abi bu Şener başkanla görüştüm her gün hala yüzlerce mail gidiyormuş

Cavcav :
Bu işi destekleyecekler belli Fenerbahçe, Sivas, Eskişehir, BJK, Ordu,, Elazığ, Karabük, ve diğer Anadolu takımları… bunlar mahyakmı yahu.

Cavcav :
Kafalarına s…çayım ben bunların. Şimdi sana düşündüğümü aktarayım başkan Ban Halil e konuşayım biz bu Trabzon konusunu bence kökten çözelim. Bana kalsa bunları Avrupa kulüpler birliğine ortalığı yaygaraya veriyorlar diye şikayet edip bu sene Lig düşürelim..Biz Kulüplerbirliği olarak karar aldık mı Trabzon’un işini bitiririz Bir sorun Galatsaray olur ama onları da korkuturuz.

Demirören:
Ben Fikretle görüşürüm Anadolu takımları destekler bir sorun Bursa ile Galatasaray yapar. Dediğin gibi onları da aşarız ama iyi düşünmemiz lazım Bakanla da bir görüşelim, o onay verirse siyasi gücü arkamıza almış oluruz, kimse de bir şey yapamaz.

Cavcav :
Ben Halil ile bir görüşeyim başkan sana haber veririm sonra.

Demirören :
Tamam abi.” Sorun değil %90 arkamıza alırız iş orada bitiyor zaten.”

Halil Ünal :
Siyasi irade ne diyecek bu konuya ortalık ciddi karışacak bence.?

Cavcav toplantı sırasında Halil Ünal’a bir nabız yoklaması yapar oda hemen “çok güzel bir teklif ama ciddi tepki alırız. Basın ne der…

Cavcav:
Basını da ayarlarız nasıl olsa siyasiler Fenerbahçe’yi kurtarmamızda olumlu mesajlar verdiler.

Halil Ünal
İlhan abi bunu bayramdan evvel kesinlikle açıklamayalım bu tip girşimi .Ortalık karışır bu işi biz punduna oturtturup basına da
kademe kademe haber yaptırtıp Seten, Çeliker, Serdar ali v.s milletin zihnine öncelikli olarak yerleştirelim sonra bir hamlede kararımızı
veririz bence.

Cavcav:
Zaten amacımızda başarılı olmasak da Trabzon’u susturmuş oluruz Bak yaygara yapma senin işini bitiririz gibisinden.

Cavcav toplantı bittikten sonra Demirören’in yanına gider ve konuyu az çok hallettiğini iletir, ve ona, ” Başkan sen şimdi bir açıklama yap
Bu Sadri gelmedi ağzının payını ver de biraz kapasın çenesini ”

Demirören kısa bir süre sonra basın mensuplarına şu açıklamayı yapar.:
” Sürüden kaçanı KURTLAR yer “……………….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: