MESSİ KENARDA BEKLEMEZ HOCAM!

Yaygın medya ve Şike çetesinin TFF’ nin de işbirliğiyle Şike rezilliğini örtme çabasının en önemli argümanlarından biri de “güzel oyun” geyiği, malumunuz.

Etrafına iyi bak sevgili okur, Trabzonspor üzerine kalem ve dil oynatanların kahır ekseriyetinin;

O her seferinde Trabzon camiasına kurumsal hakaretler eden ;

Gerek Şenol Güneş gibi Teknik Direktörüne gerekse de Sadri Şener gibi Başkanına hakaretler eden Şike medyasına kendilerini “bir şekilde eklemlenmek için ” kendini paralayan tiplere iyi bak. İşte mesleki bir eleştiri olarak bir dip not düşüyorum size; Onların büyük kısmının derdi asla Trabzonspor değil, kendi karşyer merdivenleridir.

Bu giriş neden derseniz;

Trabzonsporluların en büyük meselesi Şike sürecinden hakkını söke söke alarak çıkma meselesidir.

Aslında oynanmaması gereken bir lig üzerinden yorumlar yaparak, üstelik bu yorumları marifetmiş gibi ilan ederek ve taraftarı “gel gelleyerek” (bakın ben konuşurken şu kadar kişi dinledi!) davasına ihanet eden adamları ciddiye almayın. Ahlak savaşını önce kendi içinde kazanmak zorundadır bu şehir.

Şİke Çetesinin sözcüsü tvlere radyolara bağlanıp, tam da onların istediği gibi “Malouda ne vurdu be, Bosingwa harika, Olcan varya Olcan, MRA bir dahi” türü cümleler kurarak size Trabzonspor’u anlatanlara inanmayın, dertleri başka…

Maçı ille de yazmak gerekirse;

MRA her zamanki gibi Messi, Ronaldo ve İniesta’yı kenarda tutarak başladı maça. Eh sahadakilere bakınca yedek kulübesindeki bu sefilliği de anlamak gerek.

Bir takım usta kontenjanından bir kişiyi tolere edebilir Trabzon’da da bu oyuncu Malouda’dır. Soner ve Adrian ille de yatacaklarsa sahaya çıkmalarına gerek yok. Biri Soner’e yaşını hatırlatsın artık ya da evinde yatsın, Adrian’a da bu yoksul şehirden kaç para kazandığını…

MRA’ye eleştirimiz var o da şu; Malouda’nın adamıyla geri gelmeyeceğini siz de biz de Norveçli balıkçı Hamsun da Afrikalı Leo da biliyor, bu durumda solbek Kadir’in yalnızlığına oyun içinde bir çare bulması gereken kişi de sizsiniz. Ya da aldığınız önlemi biz göremedik hocam

Erciyes’in kadro kalitesi ve mühendisliği Trabzon takımından çok daha iyi, bu kesin. Hocaları Fuat Çapa da pozitif futbol anlayışı ile futbola zevk katıyor. Ve Erciyes takımının bu lige tutunacağına da inanıyorum. Yasin’e de Onur’a atılabilecek en güzel golün sahibi olarak şapkamı çıkarıyorum. Wlemick varya hani Erciyes’te, Henrique ve Janko’nun 40 ta biri paraya alınan ve Onur’u kurtarışı için kutlayan golcü, O Wlemick Trabzon’un elindekileri kalite olarak 3’e katlar ama belli ki meneceri “iyi” ve “anlayışlı” değil.

Futbol basit bir oyun ve iyi oyuncularla “iyi” oynayabiliyorsunuz.

Fuat Çapa’nın iyi oyuncuları vardı ve takımı çok da iyi oynadı

MRA’nın sadece birkaç iyi adamı, ONUR’U ve oyuncuları vardı ve o kazandı!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: