ŞİMDİ TRABZON’UN HAKLARINI ŞİKECİNİN AVUKATI MI KORUYACAK?

Kişisel ilişkilerden ve yoğurt yeme biçiminden beslenen bakış açılarıyla bir önceki TS Başkanı Sadri Şener’i beğenir ya da beğenmeyebiliriz,  ama kendisinin camiayı temsil yeteneği bakımından mevcut başkanla kıyaslanmayacak ölçüde önde olduğu gerçeğini biz kabul etmesek de sonuç değişmez.

Yukardaki giriş, şimdiki Sadri Şener  eleştirilerinin yaratacağı olası rahatsızlıklara bir hazırlık olarak görülmeli. Vizyon olarak İHO’ya açık ara fark atan SŞ’nin yaptığı sayısız hatalardan ikisi, affedilir gibi değil ve anlaşılmaya fena halde muhtaçlar.

Bunlardan birincisi, şike yargılamaları sürecinde oncfa duruşmada sadece bir kez söz alan ve saçma sapan bir cümle kuran, sonra da bu hatasını düzeltmek için bir cümle daha kuran, ismi lazım değil bir avukata verilen milyon milyon avukatlık ücretidir. Hesabı sorulmamıştır, sorulmalıdır, o paranın finansal takibi mutlaka yapılmalıdır.

Sayın Sadri Şener’in İkinci büyük hatası ise, 2011 şike sürecinde Fenerbahçe lehine teşvik suçu girişiminde bulunan ve suçu sabit görülen Zafer Önder İpek’i şike süreci boyunca savunan avukatın Trabzonspor bünyesinde işe alınması olmuştur. Sayın Şener’in bu şike lekesinden haberdar olduğu kanısında değilim, muhtemelen kulübün profesyonel kadroları bu kararı vermiş  ve başkan da o kararı imzalamıştır.  2013’de işe alınan bu bayan avukat, şike sanığı müvekkilini savunmaya TS de işe başladıktan sonra da yaklaşık 1 yıl devam etmiş ve bu süreçte şike mücadelesinin iki tarafında da “resmen “görev almıştır. Trabzonspor’un ulusal ve uluslararası tüm yazışmalarından haberdar olan bu bayan avukatın bu belgelerden edinip savunmasını yaptığı şike cephesine destek sağlamayacağının garantisini veren varsa da, benim nezdimde hiç bir geçerliliği yoktur.

Yanıtını şiddetle arayan soru şudur;

SŞ sonrası seçimi kazanarak Başkanlığa seçilen sayın İHO ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarının, şikeciyi savunan ve TS’de göreve başladıktan sonra da 1 yıl bu işine devam eden bu avukatı şike cephesinin Truva atı olarak TS mahreminde tutmalarının nedeni nedir ? (Sakın bu avukatın ben büro adına otomatik olarak görevliydim, şike sanığını direkt olarak savunmak gibi bir eylemim olmadı türü savunmasına inandık demesinler, ıslak imzalı işlem belgesi dosyada duruyor) İHO ve yönetimi bu sorunun yanıtını vermek zorundadır ve bu soru onlar o görevlerden çekilmeleriyle de peşlerini bırakmayacaktır

Bila bedel çalışıp kendi ilişkilerini sıfırlamayı göze alan,  eğitim kariyeri olarak ta mevcut “resmi” avukatlardan ikebana güzellemeleri yaratacak düzeyde yüksek karattaki kişilerden oluşan Hukuk Kurulu’nun;  bedeli  sevgi dışında hiçbir şeyle ödenemeyecek ve hukuk tarihine geçecek mücadelesi, istifaları sonrası şikecileri savunmuş hukukçulara teslim edilecek ise, ellerimiz her iki cihanda İHO ve akıl hocalarının yakasında olacaktır.

Bir de kurum adına utanılası sözleşme bilgisi ekleyelim;

Yamuluyor olabilirim, yamulduğumu sözleşme örneğini paylaşarak kanıtlamak da kulübün elinde, iddiam şu;

Trabzonspor Hukuk Departmanına herhangi bir eleman alınırken, adını vermekten imtina ettiğimiz bu şike davası sanığı Zafer Önder İpek’in avukatının onayı alınmak zorunda!

Son söz;

Sözleşmelerden söz etmişken, Trabzonspor’un son 10 yılında kulüp adına futbolcu , menajer ya da kurumlarla yapılan sözleşmelerin, oluşturulmuş bir bağımsız kurulun denetimine açılmasını talep ediyorum. Ekşi yemeyenlerin karın ağrısı çekmesine lüzum yok, ama ben kişisel olarak bu sözleşmelerin birçoğundan şüpheliyim ve camianın kahır ekseriyetinin de bu şüpheleri paylaştığını biliyorum. Hadi TS yönetimi, kuşkulanacak bir şey olmadığını herkese, en çok da ben şeytanın avukatına kanıtlayın, ben de iddiamla mahcup sessiz bir köşemde sessiz sessiz ağlayayım.  İkili görüşmemizde bana Sadri Şener döneminin tüm anlaşmalarını Uzunsokağın her iki girişine ve internet sitesine koyacağı sözü veren sayın İHO, sesimin desibeli kulağınızın duyma yetisini aşıyor sanırım, bu yüzden mi duyamıyorsunuz!…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: